معاونت تحلیل و گفتمان سازی بسیج اساتید کشور مطرح کرد:

اصل جنگ غرب با ما جنگ شناختی بود/در جنگ اوکراین فلسفه لیبرالیسم به لرزه درآمده

معاونت تحلیل و گفتمان سازی بسیج اساتید کشور در پنجمین جلسه دوره آموزشی تخصصی جهاد تبیین ویژه اساتید و نخبگان دانشگاهی فرماندهان جنگ نرم نهضت استادی بسیج اصفهان، با بیان این که اصل جنگ غرب با ما جنگ شناختی بود و از سالها قبل از انقلاب تفکر سکولاریسم را دنبال می‌کردند، گفت: در جنگ اوکراین فلسفه لیبرالیسم به لرزه درآمده

به گزارش دفتر رسانه و ارتباطات نهضت استادی بسیج اصفهان، حسین عبدالهی فر در ابتدا ضمن عرض تبریک اعیاد شعبانیه، جنگ شناختی، جهاد تبیین، رسالت اساتید همچنین چرایی جنگ شناختی، علل شروع این جنگ و چیستی و نوظهور بودن و لزوم شناخت داشتن این جنگ از سرفصلهای مورد اشاره در این نشست عنوان کرد و گفت: از نظر قطعی و فوری بودن مسئله جنگ شناختی مقام معظم رهبری مباحثی مطرح فرموده‌اند و جهاد تبیین را بعنوان جهاد عظیم مطرح فرمودند.

 

سابقه غربی‌ها در خصوص جنگ شناختی به قبل انقلاب باز می‌گردد

معاونت تحلیل و گفتمان سازی بسیج اساتید کشور در ادامه به سابقه غربی‌ها در خصوص جنگ شناختی اشاره کرد و گفت: این که دومارانش بعد از پیروزی انقلاب اسلامی گفت ایرانی‌ها در جنگ جهانی چهارم پیروز شدند و در تشریح این جنگ گفت آتشفشانی که امام خمینی بر پا کرده دنیا را فرا خواهد گرفت.

 

جنگ جهانی چهارم از نظر این بود که آنها برای فروپاشی نظام ایدولوژیک داشتند سقوط ایدولوژیک ایران را رقم می‌زدند

وی بیان کرد: جنگ جهانی چهارم از نظر این بود که آنها برای فروپاشی نظام ایدولوژیک داشتند سقوط ایدولوژیک ایران را رقم می‌زدند پایه تفکر اسلام سیاسی را داشتند کنترل می‌کردند یعنی طرح دومارانش روی مساجد و دانشگاه‌ها این بود که اگر روزی علمای شیعی و اساتید دانشگاهها بخواهند انقلابی در ایران علیه فلسفه غرب به پا کنند او داری شبکه‌ای باشد که بتواند خنثی کند.

 

در طرح دومارانش قاچاقچیان مواد مخدر، روشنفکران و مترجمان نقش پشه مالاریا را داشتند

معاونت تحلیل و گفتمان سازی بسیج اساتید کشور سپس با اشاره طرح و کودتاهایی که توسط آنها در قبل و آغاز انقلاب  داشتند، گفت: لذا وقتی جنگ تحمیلی شروع شد دومارانش گفت که ایران را دست کم نگیرید و این که شیوه برخورد با تفکر اصول گرایان بمب و موشک نیست را مطرح کرد و سه ماه بعد طرحی به درخواست ریگان ارائه کرد که عملیات با رمز پشه مالاریا دارد و نقش پشه مالاریا  قاچاقچیان مواد مخدر، روشنفکران و مترجمان بازی می‌کردند و بعد این طرح به کنگره امریکا می‌رود و دو موسسه تحت عنوان جنگ‌های علم در دستور کار قرار می‌گیرد که بی‌ثبات سازی ایران را رقم بزنند.

 

از منظر غرب انقلاب اسلامی اساسا یک انقلاب معرفتی و شناختی است

وی گفت: از منظر غرب انقلاب اسلامی اساسا یک انقلاب معرفتی و شناختی است آنها سالها قبل از وقوع انقلاب اسلامی نگران شعله‌ور شدن این آتشفشان بودند و می‌دانستند این معرفت می‌تواند بنیان‌های معرفتی غرب را فروپاشد چون وقتی بشر به رنسانس علمی رسید و توانست با کمک علم مباحث مادی را تحلیل کند خطایی که غربی‌ها متوجه شدند این بود که عجز خودشان را در حوزه معرفت با پاک کردن صورت مسئله در این برهوت جاهلیت رقم زدند و انسان را فاقد قدرت کشف حقیقت کردند سطح فهم انسان را به سطح فهم حیوانات تنزل دادند و انسان را همچون سایر حیوانات تحت تاثیر محیط و نیازهای درون قرار دادند و اشتباه بزرگتر این بود که گفتند اساسا حقیقتی وجود ندارد که انسان بخواهد کشف کند و این بنیان فلسفی بود که لیبرالیسم را رقم زد که انسان را بجای خدا، عقل را بجای وحی و لذت و ثروت را ایده نهایی بشریت معرفی کردند.

عبدالهی فر اظهار کرد: به دلیل تضمین قدرت اقتصادی و تضمین خودشان برای آن هزینه کردند که بتوانند این فرهنگ را ترویج دهند اما همیشه نگران این بودند.

 

فهم ما از انقلاب اسلامی یک انقلاب معرفتی بود و اصل جنگ ما با دشمن یک جنگ معرفتی

وی ادامه داد:  لذا فهم ما از انقلاب اسلامی یک انقلاب معرفتی بود و اصل جنگ ما با دشمن یک جنگ معرفتی بود که ما می‌گوییم حقیقت وجود دارد و انسان قادر به کشف حقیقت است و آنها می‌گویند در آسمان خبری نیست الا آن چه ما می‌توانیم به عینه در آزمایشگاه مورد آزمون قرار دهیم و با اندیشه محدود عقل بشری خواستند ظرفیت و توان آدمی را تحلیل کنند.

 

اصل جنگ غرب با ما جنگ شناختی بود/سالها قبل از انقلاب برای تفکر سکولاریسم تلاش کردند

عبدالهی فر در ادامه با تصریح این که لذا ناگزیر شدند فهم بشری را تنزل دهند این نگرانی عمیقی بود که آنها را وادار کرد به جنگ شناختی، گفت: لذا جنگ جنگ شناختی امروز اضافه نشده به جنگ ترکیبی و اصل جنگ غرب با ما جنگ شناختی بود که از سالها پیش از انقلاب شروع کردند و در دانشگاه و حوزه آن را دنبال می‌کرد و برای تفکر سکولاریسم تلاش می‌کرد.

وی ادامه داد: اما با فوران انقلاب اسلامی احساس شکست کردند که حالا درصدد جبران شکست هستند اینجا از ظرفیت‌های خودشان استفاده کردند اما کسی که فرمانده اصلی این جنگ بود به صراحت اعلام کرد وقتی رفته بود عراق اولین گروه اسرای ایران را دید گفت دیدم اسرایی که حاضرند برای عقیده جان فدا کنند و شما می‌خواهید با موشک و بمب آنها را از بین ببرید و گفت ما یک راه بیشتر نداریم.

معاونت تحلیل و گفتمان سازی بسیج اساتید کشور اظهار کرد: همچنین چیستی جنگ شناختی به اواخر قرن نوزدهم که تازه بشر توانست علوم انسانی را تحلیل کند و وارد حوزه ذهن بشر شدند.

وی با بیان این که از اواخر قرن نوزدهم به بعد مبحث ذهن، اختلالات ذهنی و  درمان اختلالات ذهنی و انجمن علوم شناختی شکل گرفت مجله ای هم شروع به انتشار کرد، گفت:اینها روی ذهن کار می‌کردند که سه کار بزرگ را حداقل رقم زدند ذهن بشر را تشبیه کردند با حافظه و پردازشگر و در حوزه پردازشگر به این جمع بندی رسیدند که هر اندازه که هارد بزرگی داشته و بتوانند داده‌های بسیاری را ذخیره کنند اگر در پردازشگر قدرت بالایی وجود نداشته باشد منتج به خروجی نخواهد شد لذا اولین اتفاقاتی که افتاد کشف هوش و ابررایانه‌ها بود که با ابزار مصنوع بتوانند فهم کنند چه داده‌هایی برای بشر بسازند که بتوانند پردازشگر یک آدم را دچار اختلال کنند.

وی افزود: دومین اتفاق این بود که به همان میزان که موفق شدند در درمان اختلال ذهنی دارو کشف کنند و از علم شیمی برای درمان استفاده کنند به همان اندازه توانستند در ایجاد اختلال ذهنی هم موفق شدند.

معاونت تحلیل و گفتمان سازی بسیج اساتید کشور اظهار کرد: و سومین اتفاق ترتیب چینش داده‌هاست یعنی می‌توانند صحنه‌ها را به گونه‌ای خلق کنند که هیچ کس نتواند از سابقه ذهنی خودش استفاده کنند ظاهرصحنه‌ها را به گونه‌ای روایت کنند که غیر تجربه شده و جدید تلقی شود و نتوانیم از پردازشگر و ذهن خودمان استفاده کنیم.

وی بیان کرد: لذا جنگ شناختی در چیستی جنگی است که زمین آن حوزه و بستر آن ذهن و سلاح برتر آن رسانه است و داده‌های تصاحبی، اگر بحث جنگ‌های ادراکی، اطلاعانی، هوش مصنوعی و بیوتروریسم ذهنی هم اضافه کنید متوجه خواهید شد که برای بشر چه اتفاقاتی را رقم بزنند.ارکان این جنگ شناختی ذهن، اختلالات ذهنی، رسانه سایبر، تصاحب اطلاعات و جنگهایی که در حوزه سایبری و  ادراکی تبلیغ می‌شود.

وی در خصوص چگونگی استفاده هم گفت: امروز جنگ شناختی زیربنای دیگر جنگ‌هاست. دشمن در جنگ‌های دیگر ناکارآمدی خود را حس می‌کند و امروز دارد با ابزار ذهن و دستکاری ذهنی اتفاقات و ناکامی‌های خود در جنگ نظامی،سیاسی و اقتصادی و غیره را جبران می‌کند

عبدالهی فر در تحلیل اقتصادی و اختلال ذهنی جنگ شناختی بیان کرد: چیزی که امروز موفقیت دولت انقلابی در شرایط تحریم و عبور ایران اسلامی از تحریم‌ها که رقم خورده در شرایطی که امریکا برجام را پاره کرده و  بیرون از دور مذاکرات است و نمی‌خواهد دولت جمهوری اسلامی شرایط عبور از تحریم‌ها را در شرایط تحریمی رقم بزند به هر قیمتی می‌خواهند این در تاریخ ثبت نشود.

 

ماحصل و حرف نهایی جنگ شناختی ناامید‌سازی از آینده که زمینه آن نادم‌سازی از گذشته

وی گفت: ماحصل و حرف نهایی جنگ شناختی ناامید‌سازی از آینده که زمینه آن نادم‌سازی از گذشته است یعنی در جنگ شناختی هدف دشمن از بین بردن کلیه نقاط افتخار آمیز و نادم سازی ما از گذشته به منظور نادم سازی ما از آینده است تلاش می‌کند از هر آن چیزی که نظر شما و ارزش و نقطه قوت برتری شماست که باید به آن تکیه کنید، ناامید کند.

 

 در جنگ اوکراین فلسفه لیبرالیسم به لرزه درآمده

عبدالهی فر سپس با تاکید بر اهمیت تبیین دستاوردهای گذشته به تبیین این که مذاکره مقتدرانه جواب می‌دهد مذاکره ملتمسانه جواب نداده پرداخت و گفت: همچنین اگر به جنگ اوکراین با دید جنگ شناختی نگاه کنید امروز فلسفه لیبرالیسم دارد به لرزه در می‌آید چون کمونیسم و مارکسیسم در مقابل نظریه فرد‌گرایی است.

وی تشریح کرد: پیروزی و بازگشت روسیه به گذشته یعنی بطلان نظریه فردگرایی غرب استو از همین نگاه می‌توانید متوجه شد که چرا امریکایی‌ها به شدت از پیروزی اقتصادی چین بیمناک هستند چینی‌ها با پیروزی در عرصه اقتصادی اثبات می‌کنند که نه تنها نظریه فردگرایی لیبرالیسم و اصالت سود و لذت به سرانجام مقصود خودش نخواهد رسید بلکه این نظریه سوشیال و سوسیالیسم است که توانسته قدرت برتر را در اختیار قرار دهد در بعد اقتصادی چیزی که چینی‌ها از مارکسیسم نظریه جمع‌گرایی و سوشیال را گرفته و دارند دنیا را به سیطره خودشان در می‌آوردند این پیروزی نظریه جمع‌گرایی است که می‌گوید برای ساخت یک جامعه برتر شما باید افراد را فدای جمع کنید نه جمع را فدای فرد.

وی ادامه داد: اینها بطلان فلسفه لیبرالیسم را اثبات می‌کند؛ نگرانی غرب از انقلاب اسلامی از قدرت چین از بازگشت روسیه به خاطر شکست بنیان‌های معرفتی و شناخت‌های فلسفی و  بازنده جنگ اوکراین فلسفه نظریه لیبرالیسم است.

انتهای پیام/