بیانیه بسیج اساتید ابومهدی المهندس و کانون دانشگاهیان صنعتی اصفهان در محکومیت اقدام موهن نشریه فرانسوی شارلی‌ابدو علیه مرجعیت شیعه

بسیج اساتید ابومهدی المهندس وکانون دانشگاهیان صنعتی اصفهان در محکومیت اقدام موهن نشریه فرانسوی شارلی‌ابدو علیه مرجعیت شیعه بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش دفتر رسانه و ارتباطات نهضت استادی بسیج اصفهان، بسیج اساتید ابومهدی المهندس وکانون دانشگاهیان صنعتی اصفهان در محکومیت اقدام  موهن نشریه فرانسوی شارلی‌ابدو علیه مرجعیت شیعه بیانیه‌ای صادر کرد.

متن بیانیه بدین شرح است:

 

﴿یرِیدُونَ لِیطْفِؤُا نُورَ الله بِأَفْواهِهِمْ وَاللهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ کرِهَ الْکافِرُونَ ﴾ (الصف: ۸)

کافران می‌خواهند تا نور خدا را به گفتار باطل (و طعن و مسخره) خاموش کنند و البته خدا نور خود را هر چند کافران خوش ندارند کامل و محفوظ خواهد داشت.

 

شکستهای مکرر استکبار جهانی و بالاخص بال فرانسوی آن در دخالت در امور ملّی و منطقه‌ای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در قالب جنگ ترکیبی در حوزه‌های مختلف اقتصادی، سیاسی، سایبری، اطلاعاتی، فرهنگی، تبلیغاتی، روانی، رسانه‌ای و تروریستی روز افزون شده است که در این خصوص می‌توان به تلاش آنها برای نا‌امن نشان دادن جمهوری اسلامی ایران، دیدار با سران فتنه اخیر، کم شدن نفوذ این کشور در لبنان، سوریه و عراق و بالعکس گسترش نفوذ ایران در این کشورها، تقویت توان هسته‌ای ایران، تقویت توان ماهواره بر، موشک‌ها و پهبادهای ایرانی، تحت فشار بودن شدید اقتصادی این کشور به‌واسطه بحران اوکراین، گرایش بیش از پیش اروپائیان و خاصّه مردم فرانسه به اسلام ناب محمدی (ص) و در آخر شعله‌ور شدن آشوب‌ها و اعتراضات خیابانی فرانسه و…. همه و همه می‌تواند شدت غیظ و عصبانیت دولت فرانسه از ایران را تا حدّی نشان دهد. در این وضعیت و در ادامه جنگ هیبریدی علیه ملت ایران، طرحی در اتاق‌های فکر رسانه‌های غربی و برای ضربه زدن به باورها و ارزش‌های دینی و اعتقادی و انحراف افکار عمومی از معارف مکتب نورانی اسلام و اهل بیت(ع) طراحی و از طریق نشریه موهنی در این کشور به ظاهر مدعی پیش‌رانی دموکراسی در سطح جهان با فراخوان انتشار کاریکاتورهای موهن علیه کسی که منطقه غرب آسیا را تا حد زیادی از زیر نفوذ و سیطره این کشور و ستیر دول غربی خارج کرده است آغاز گردید. لیکن این کشورها هنوز این موضوع را درنیاقته‌اند که این قرن با قرن‌های قبل از آن برای استعمارگران غربی از زمین تا آسمان تفاوت دارد.

«قُلْ مُوتُوا بِغَيْظِكُمْ، إِنَّ اللَّهَ عَلِيمٌ بِذَاتِ الصُّدُورِ»

 

و به قول شهید مظلوم دکتر بهشتی: از ما عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر !!!:

 

دول غربی‌ها در حالی توهین به رهبران ادیان و حتی کشورهای مسلمان با بیش از یک میلیارد پیرو را مصداقی از آزادی بیان می‌نامند که خود در بسیاری از کشورها، انکار و حتی تردید هولوکاست را جرم انگاری تلقی کرده و با هر کس که در این باره جز قرائت رسمی چیزی بگوید یا بنویسد، شدیدترین برخوردها را می‌کنند. کارنامه نشریه قرانسوی شارلی ابدو نیز حاکی از آن است که یکی از ماموریت‌های مهم این نشریه توهین به مقدسات، ارزش‌ها، ادیان الهی، انبیاء عظام و کتب آسمانی بوده و در حال حاضر نیز این خباثت‌ها را به بهانه واهی آزادی بیان با توهین به امام و رهبر مستضعفان جهان ادامه می‌دهد!

 

ما دانشگاهیان دانشگاه صنعتی اصفهان ضمن محکوم نمودن این توهین آشکار به مقام رفیع مرجعیت شیعه، آن‌را نشانه بی‌منطقی و عجز عقلانی فحاشان دانسته، انتظار می‌رود ضمن پیگیری و شکایت حقوقی قوه قضاییه و وزارت امور خارجه کشور از متهم ردیف اول این ماجرا، یعنی دولت فرانسه در دادگاه‌های بین‌المللی، از هنرمندان آزاده بین‌المللی درخواست گردد تا با تمرکز بر موضوعاتی نظیر هولوکاست که برای این کشورها حساسیت برانگیز است پاسخ درخور و شایسته‌ای به این یاوه‌گویی‌ها بدهند.

والسلام علی من اتبع الهدی

بسیج اساتید ابومهدی المهندس و کانون دانشگاهیان ایران اسلامی دانشگاه صنعتی اصفهان