بیانیه بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان به مناسبت گرامی داشت؛ ۲۵ آبان «روز حماسه و ایثار مردم اصفهان»

بیانیه بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان به مناسبت گرامی داشت روز ۲۵ آبان

به گزارش دفتر رسانه و ارتباطات نهضت استادی بسیج اصفهان، بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان به مناسبت  ۲۵ آبان روز حماسه و ایثار مردم اصفهان بیانیه ای صادر کرد.

متن بیانیه بدین شرح است:

تشییع ۳۷۰ شهید در آبان سال۶۱ در واقع اوج قله رفیع ایثار و سرافرازی مردم اصفهان را در دوران دفاع مقدس نشان داد. شهری در یک روز میزبان ۳۷۰ لاله پرپر شده از جوانان رشیدش بود.

این اتفاق در تاریخ انقلاب بسیار مهم و در دنیا بی نظیر بود.از همین رو بود که بنیانگذار کبیر انقلاب امام راحل(ره) در این زمینه فرمودند:

“هیچ جایی نمی‌توان مانند اصفهان پیدا کرد که یک روز تشییع و روز دیگر اعزام به جبهه‌ها  داشته باشند”.

حماسه دلاوری‌ها و از خود گذشتگی‌های مردم شهید پرور و ولایتمدار اصفهان در روز ۲۵ آبان سال ۶۱ با تشییع پیکرهای گلگون کفن بیش از ۳۷۰ شهید از ۷۰۰ شهید اصفهانی عملیات محرم بر همگان جلوه گر شد تا به پاس تمام رادمردی‌ها،ایثارگری‌ها و حماسه آفرینی‌های رزمندگان خطه‌ی ایثار و مقاومت،این روز به روز”حماسه و ایثار”استان اصفهان نامگذاری گردد.

امروز بزرگداشت ۲۵ آبان روز تجلی ستاره ایثارِ بی‌نظیر اصفهانی‌ها بر جبین تاریخ حماسه ساز ملت ایران، نشان از این دارد که مردم اصفهان همچنان در خط انقلاب و در مسیر ولایت بوده و جوانان اصفهانی مانند دهه‌ی ۶٠ پای ارزش‌های انقلاب ایستاده‌اند.

بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان این روز افتخار آفرین را گرامی داشته و از خداوند منان علو درجات را برای تمامی شهدای کشور بویژه شهدای عملیات محرم؛ و اجر و پاداش معنوی برای بازماندگان آنها خواستار است و انشالله بتوانیم در راه حفظ ارزش های انقلاب و پاسداری از خون شهدا صادقانه گام برداریم.

انتهای پیام/