بیانیه بسیج استادان دانشگاه اصفهان پیرامون اغتشاشات ۱۴۰۱/ما راست قامتان جاودانه تاریخ خواهیم ماند

بسیج استادان دانشگاه اصفهان بیانیه‌ای پیرامون اغتشاشات ۱۴۰۱ صادر کرد:

به گزارش دفتر رسانه و ارتباطات نهضت استادی بسیج اصفهان، بسیج استادان دانشگاه اصفهان بیانیه‌ای پیرامون اغتشاشات ۱۴۰۱ بدین شرح صادر کرد:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

قُل مُوتوا بِغیَظِکم ان الله علیم بِذات الصُّدور( آل عمران/۱۱۹)

 

حوادث نا گوار دو ماه اخیر کشور که با بهانه قراردادن فوت غم انگیز دختری جوان و البته با تلاش و تهاجم رسانه ای و میدانی عناصر برانداز و دقیقا در ادامه کودتاهای نافرجام دهه اول انقلاب و فتنه های متعدد و سنگین علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی رخ داده است، بر همگان مشخص و آشکار نمود که دشمن با استفاده از امپراتوری رسانه ای جاعل، بهره وری از جنگ ترکیبی و شناختی، سود جویی از احساسات و شور جوانان و به ویژه تمرکز بر قشر دانشجو، تلاش می نماید تا با برهم زدن امنیت و به مخاطره انداختن آرامش و آسایش جامعه، به ویژه با بهره بردن از آشوبگران و اغتشاشگرانی که با دشمنان این ملت همراهی می کنند، به زعم خود، این نظام مقدس را که به برکت خون هزاران شهید و حماسه جانبازان و آزادگان و ایثارگران و رزمندگان سرافراز و رهبری حکیمانه امامین انقلاب و حماسه حضور با بصیرت آحاد مردم، با اقتدار به روزهای شکوفایی و اوج خود نزدیک است را ساقط نمایند؛ اما این را نمی دانند که عِرض خود می برند و زحمت ما می دارند و به قول شهید بهشتی «رحمه الله علیه»؛ ما راست قامتان جاودانه تاریخ خواهیم ماند.

 

این اقدامات مذبوحانه دشمن همه ما را بر آن می دارد تا با بصیرت و آگاهی و با شناخت دقیق و صحیح صحنه، نسبت به بررسی مسائل اخیر تلاش نموده و از هیچ کوششی در راه خنثی نمودن توطئه دشمن دریغ نورزیم. بر این اساس، تبیین و تحلیل و دیدگاه بسیج استادان دانشگاه اصفهان به عنوان بزرگترین تشکل اعتقادی و انقلابی استادان دانشگاه در خصوص این اتفاقات به شرح ذیل می باشد.

 

۱.طرّاح و میدان دار اصلی این اغتشاشات و ناآرامی‌ها، شیطان بزرگ و دشمن دیرینه ملت ایران، یعنی آمریکای جنایتکار است که پس از ناکامی‌های متعدد در براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در بیش از چهل سال از عمر پُر برکتش، رویکرد استحاله درونی نظام را با استفاده و تقویت و حمایت از گروه‌های معاند و معارض، جدایی طلبان قومی و مذهبی، سلبریتی‌های اعتبار و نام یافته از جویبار زلال ملت ایران، و نیز با کمک رژیم غاصب اسرائیل و برخی دولت های اروپایی و با همراهی دولت‌های مرتجع منطقه، خاصّه وهابیت سعودی در پیش گرفته است. لذا هوشمندی و بصیرت آحاد جامعه، به ویژه دانشگاهیان و اطلاع و آگاهی از این عقبه‌ی خصمانه را مهم‌ترین راه در امان ماندن از دام دشمن و بازی نکردن در زمین آنها می‌دانیم.

 

۲. دشمن در شرایط فعلی، سرمایه گذاری ویژه ای روی دانشگاه ها دارد و تلاش می نماید در یک جنگ رسانه ای و با اشاعه اخبارکذب، بیانیه سازی های دروغین، جعل واقعیت ها و موج سواری بر احساسات و هیجانات، دانشگاه را که به فرموده رهبر معظم انقلاب« از ارکان پیشرفت کشور است»و نیز مجموعه علمی کشور که به مثابه موتور پیشران حرکت ایران اسلامی است از حرکت باز دارد.در این عرصه، استادان فرهیخته، دانشجویان عزیز و کارکنان شریف هر سه به عنوان جامعه هدف رسانه ای و تبلیغاتی دشمن قرار گرفته اند. هم چنین به واسطه روایت سازی های مبهم و مغشوش و کاملا جعلی و دروغین و بدون سند و مدرک و انتشار گسترده و وسیع آن در موضوعات مرتبط با دانشگاه، سعی دارد ابرهای تردید و تشکیک را بر فضای دانشگاه سایه افکن سازد . متاسفانه در این کارزار و جنگ روانی – رسانه ای، برخی فریب خوردگان ، معرکه گردان صحنه هایی شده اند که در قاموس جنبش ارزشمند دانشجویی قرار نمی گیرد. هنجار شکنی، گستاخی ، فحّاشی و بی ادبی و نیز آسیب رساندن به فضای علمی دانشگاه و به امکانات و سرمایه های آن به ویژه تعرض به حریم و شخصیت دانشگاهیان وحتی گاهی ضرب و شتم استاد، دانشجو و کارمندان، نمونه هایی از رفتارهای این افراد و عناصر مدعی علم و دانش؛ اما در واقع حاملان جهل و بی بصیرتی می باشد. در این عرصه، متاسفانه تعداد اندکی از مدعیان علم و برخوردار از قدرت تحلیل نیز به جای اعتماد به رسانه ها و اخبار داخلی و رسانه های بی غرض خارجی، منعکس کننده و باز نشر دهنده اخبار جعلی رسانه های سازمان های تروریستی و کشورهای حامی تروریست شده اند؛ تا جایی که بنا بر اخبار موثق، کانال تلگرامی موسوم به « پیشرو» که ادمین و مدیران اصلی آن در کشورآلبانی و دراتاق جنگ رسانه ای گروهک منافقین نشسته اند و برای دانشگاه ها ، خبر جعل و منتشر می کنند و عامل بی نظمی و آشوب در دانشگاه شده است به منبعی موثق برای دانشجویان تبدیل شده است. بر این اساس،ضرورت دارد تا همه دانشگاهیان، مراقبت ویژه ای بر رفتار دشمن از یکسو، و کلام و گفتار و سخن و رفتار و نوشتار خود از سوی دیگر داشته باشند.

 

۳.مطالبه گری صحیح از کارگزاران و مسئولین و نقد منصفانه آنها در چارچوب ضوابط و مقررات قانونی، حق همه افراد جامعه است. بی گمان، ضعف و کاستی ها و اشتباهات مسئولین باید با مطالبه گری و حق طلبی به مدار درست بازگردد، اما نباید فراموش کرد که مشکلات فعلی، در یک بازه زمانی حداقل سی ساله و از زمانی که ارزش های انقلابی همچون عدالت اجتماعی، ترویج فضائل و نفی رذایل اخلاقی، توجه به محرومان و نیز استکبار ستیزی، جای خود را به پدیده های شومی همچون فرصت طلبی، غارتگری بیت المال، تجمل گرایی، اشرافی گری و دل خوش نمودن و امید بستن به کدخدا و غفلت از سرمایه های داخلی به ویژه اقتصاد درون زای مقاومتی داد، به وجود آمده است. اینک که با تلاش ها و مجاهدت های خالصانه مسئولین خدوم نظام، رشته های اسارت برجامی یکی پس از دیگری از دست و پای سیاست و اقتصاد جامعه اسلامی باز می شود و تلاش آمریکا و هم پیمانانش برای احیای برجامی مطابق میل و منافع خودشان، بی اثر شده، اغتشاشات اخیر را با ابعاد، ویژگی ها و زوایای پیچیده و چند لایه برای جلوگیری از این اقدامات امید بخش طراحی نموده اند و در این راستا از هیچ تلاش و کوششی دریغ نکرده و نخواهند کرد. انجام عملیات های تروریستی و به شهادت رساندن نیروهای نظامی و انتظامی و بسیجیان جان بر کف که تمام دغدغه و اهتمام آنها، حفظ امنیت و آرامش جامعه می باشد، هم چنین شهادت جمعی از مردم عادی در حرم حضرت احمد ابن موسی(ع) و نیز در دیگر شهرها و مکان ها، همراه با ایجاد جوّ رُعب و وحشت به ویژه تلاش برای برهم زدن امنیت کسب و کار و بازار، باید شرایط حسّاس و فوق العاده مهم این روزها را بر همگان مشخص و آشکار نموده باشد. در این شرایط حسّاس که جنگ احزاب و جاهلیت مدرن، وحدت، اقتدار و پیشرفت کشور عزیز ما را هدف گرفته است، توجه به سخنان و فرمایشات مقام معظم رهبری«مدظله العالی»در زمینه های مختلف به ویژه تلاش علمی، سخت کوشی مجاهدانه و همراهی با اقدامات امید آفرین به ویژه در راستای تحقق شعار سال و تولید دانش بنیان را باید فرا روی خود قرار داد و به آن عمل نمود.

 

۴. جبهه متحد دشمن در فتنه اخیر، سرمایه گذاری و تمرکز ویژه ای روی نسل جوان و خاصه دانشجویان عزیز و پرتوان ما نموده است و تلاش می نماید با طرح شعارها و ترویج سبک های زندگی غربی برآمده از مکتب لیبرالیستی، نسل آینده ساز و پویای جامعه ما را فریب داده و با بزرگنمایی مشکلات و کاستی ها در نظر آنان، همراه با کشته سازی و روایت سازی های دروغین و با استفاده از نیرنگ های رسانه ای، برای تحریک و تهییج جامعه به ویژه نسل جوان، آنها را با حجم سنگینی از سوالات و خواسته ها، رودرروی نظام، مسئولین و مدیران جامعه قرار دهند. لذا  ضرورت دارد تا ضمن باورنمودن شخصیت و توانمندی و درخواست های جوانان، زمینه را برای شنیدن سخنان و نقدهای آنان فراهم ساخنه، در راه تحقق خواسته های بر حق و درست آنان تلاش نمائیم. استفاده از ظرفیت کرسی های آزاد اندیشی و نظریه پردازی و نقد و نیز بحث و گفتگوی آزاد و داشتن نگاه پدرانه و مهربانانه با جوانان، همراه با اصلاح نقاط ضعف و آسیب پذیر در اندیشه و کلام آنها ، می بایست فراروی جامعه دانشگاهی قرار گیرد.

 

۵. تلاش های شبانه روزی و خالصانه مسئولین محترم و مجموعه مدیریتی دانشگاه در این ایام،  ما را رهین آنها نموده است. لذا ضمن تقدیر و تشکر از مساعی و کوشش های مدبّرانه، خیر خواهانه و دلسوزانه ایشان، تداوم این تلاش های مجاهدانه و نیز حمایت و همراهی استادان فرهیخته و انقلابی دانشگاه با مجموعه مدیریتی دانشگاه را پشتوانه محکمی برای درهم پیچیدن تومار دسیسه‌ها و توطئه‌های دشمن می‌دانیم. لذا انتظار و حق این است که استادان فرهیخته، مُتدیّن و انقلابی پیوسته در صحنه و همراه با مسئولین دانشگاه برای مقابله با توطئه‌های دشمن حضور داشته باشند.

 

در پایان ضمن نثار خالصانه ترین درودهایمان به روان پاک شهیدان مظلوم و مدافع امنیت و نیز شهدای حوادث تروریستی این ایام و نیز محکوم نمودن اقدامات دشمنان و عوامل وابسته به آنها، خودداری از مماشات با برهم زنندگان نظم و امنیت و برخورد سخت و قانونی با آنها را از مراجع و مسئولین خواستاریم.

 

والعاقبه لاهل التقوی و الیقین

 

بسیج استادان دانشگاه اصفهان