مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهین شهر؛

حجاب اجباری از جمله مغالطه‌هاست، هیچکس به این تقید‌های دینی پسوند اجباری نمی‌زند

مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهین شهردر نشستی که تحت عنوان ضرورت‌های اجتماعی حجاب با بیان این که یک موضوع مهم توجه به خطر مغالطه‌هایی و نظریه‌های ضد فرهنگی است، گفت: حجاب اجباری از جمله این مغالطه‌هاست چرا که بر هر فرد مسلمانی لازم است احکام الهی را انجام دهد و هیچکس به این تقید‌های دینی پسوند اجباری نمی‌زند.

به گزارش دفتر رسانه و ارتباطات نهضت استادی بسیج اصفهان، مجتبی جعفری مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهین شهردر نشستی که تحت عنوان ضرورت‌های اجتماعی حجاب به همت بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد، خمینی شهر، تیران و شاهین شهر  با همکاری بسیج اساتید استان برگزار شد با بیان این که یک موضوع مهم توجه به خطر مغالطه‌هایی و نظریه‌های ضد فرهنگی است، گفت: حجاب اجباری از جمله این مغالطه‌هاست چرا که بر هر فرد مسلمانی لازم است احکام الهی را انجام دهد و هیچکس به این تقید‌های دینی پسوند اجباری نمی‌زند.

جعفری بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص عفاف و حجاب را مورد استناد قرار داد و گفت: نکته اول، دغدغه فوق‌العاده زیاد رهبر معظم انقلاب نسبت به حجاب و عفاف در دانشگاه‌هاست که ایشان بر این مطلب تصریح و تاکید کردند، همچنین حجاب  یکی از نکات مهمی است که در وصیت‌نامه شهدا مورد تاکید قرار گرفته.

وی افزود: همچنین مسئله حجاب مسئله اصلی  مدنظر دشمن نیست بلکه دعوا بر سر استقلال و ایستادگی و اقتدار ایران اسلامی است که دشمن در صدد از بین بردن آن هستند و صهیونیسم و استکبار جهانی پشت آن است و این اقتضا می‌کند که اندیشمندان، دانشجویان، دانشگاهیان و دغدغه‌مندان نسبت به بصیرت افزایی در این زمینه همت بیشتری داشته باشند.

این استاد بسیجی با بیان این که حجاب به هیچ وجه مانع پیشرفت زن مسلمان نبوده و نیست، اظهار کرد: به همین دلیل مشاهده می‌کنیم که زنان دانشمند ما در حوزه‌های مختلف علمی و زنان ورزشکار ما در  مسابقات مختلف ورزشی درخشش فوق العاده‌ای داشته‌اند، در مقابل، زنان دنیای غرب در معرض انواع اذیت‌ها و آزار‌ها و خشونت‌ها بوده‌اند و حتی بسیاری از آنها به این خشونت‌ها اعتراف کرده‌اند و به همین دلیل لازم است که خود زنان مسلمان در برابر این هجمه‌هایی که امروز دشمن علیه حجاب به راه‌انداخته است هوشیاز باشند و مبارزه کنند. کما اینکه در موقعیت‌های مختلف از جمله در زمان مشروطیت زنان نقش بسزایی در مسائل اجتماعی داشتنه‌اند.

وی با تاکید براین که حمایت دنیای غرب از زن در قالب شعارهای فریبنده اتفاق می‌افتد، گفت: اما به روشنی می‌توان دید آنچه در واقع رخ می‌دهد با آنچه که تحت عنوان دفاع از حقوق زنان و آزادی بیان مطرح می‌شود با حقیقت بسیار فاصله دارد که زنان بصیر جامعه ما نسبت به این مطلب آگاه هستند.

عضو کارگروه مطالبه‌گری بسیج اساتید استان اصفهان عنوان کرد: یک موضوع مهم هم توجه به خطر مغالطه‌هایی و نظریه‌های ضد فرهنگی است که بعضی از افراد مطرح می‌کنند که باید نسبت به آنها هوشیار بود و فریب این مغالطه‌ها را نخوریم، مسئله حجاب اجباری از جمله این مغالطه‌هاست چرا که بر هر فرد مسلمانی لازم است احکام الهی را انجام دهد و هیچکس به این تقید‌های دینی پسوند اجباری نمی‌زند.

وی افزود: از مغالطه‌های دیگر می‌توان به مقایسه حجاب و غیبت اشاره کرد که مقایسه نادرست یک امر فردی با یک امر اجتماعی است.

جعفری با بیان این که نکته بعد این است که مسیری که دنیای غرب طی کرده مسیری است که بر اساس سنن الهی عاقبت خوشی برای آن پیش‌بینی نمی‌شود، ادامه داد: هر جامعه‌ای که از مسیر فطرت و دین انحراف پیدا کند به سرانجام بدی خواهد رسید و عقوبت بدی در انتظار آن جامعه خواهد بود.

عضو کارگروه مطالبه‌گری بسیج اساتید استان اصفهان در پایان با تاکید براین که دانشجویان و جوانان بهترین افراد برای مبارزه فرهنگی با بدپوششی و کشف حجاب در جامعه ما هستند، عنوان کرد: جوانان با تسلطی که به ابزارهای رسانه‌ای جدید دارند می‌توانند از طریق تولید فیلم، کلیپ، انیمیشن و انواع رمان، داستان و… برای ایجاد ذهنیت درست  در مورد حجاب و عفاف هم فعال شوند و این اقتضا می‌کند که روسای دانشگاه‌ها و اساتید دانشگاه‌ها دانشجویان را در این زمینه حمایت و از آنها مطالبه کنند ان شاءالله.

انتهای پیام/