عضو شورای عالی بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان:

ردپای جنایات آمریکا در همه جای جهان دیده می‌شود

به گزارش دفتر رسانه و ارتباطات نهضت استادی بسیج اصفهان،عضو شورای عالی بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان در گفتگو با صاحب نیوز ضمن برشمردن برخی از جنایات آمریکا در برابر ملت ایران، تأکید کرد در همه جای دنیا می‌توانیم جنایاتی از آمریکا را مشاهده کنیم. سی‌وپنج سال پیش در چنین روزی یعنی در […]

به گزارش دفتر رسانه و ارتباطات نهضت استادی بسیج اصفهان،عضو شورای عالی بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان در گفتگو با صاحب نیوز ضمن برشمردن برخی از جنایات آمریکا در برابر ملت ایران، تأکید کرد در همه جای دنیا می‌توانیم جنایاتی از آمریکا را مشاهده کنیم.

سی‌وپنج سال پیش در چنین روزی یعنی در ۱۲ تیر ۱۳۶۷ پرواز ۶۵۵ شرکت هواپیمایی ایران ایر که از مبدأ تهران به سمت دبی در کشور ایالات متحده عربی در حرکت بود، بعد از توقفی کوتاه در فرودگاه بندرعباس به آسمان برخاست ولی هنوز چند دقیقه‌ای از این پرواز نگذشته بود که هواپیما با شلیک دو موشک کروز از ناو هواپیمابر یو.اس.اس.جک وینسنس متعلق به نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا بر فراز آب‌های نیلگون خلیج فارس و در نزدیکی جزیره «هنگام» در فضای هوایی جمهوری اسلامی ایران مورد هدف قرار گرفت و سقوط کرد.

همه ۲۹۰ سرنشین ایرباس ایرانی شامل ۱۵۶ مرد، ۵۳ زن، ۵۷ کودک ۲ تا ۱۲ ساله و ۸ کودک زیر دو سال و ۱۶ خدمه پروازی در پی این اقدام تروریستی در دم جان باختند که از این تعداد ۴۲ نفر با ملیت‌های یوگسلاوی، پاکستانی، هندی و عربی بودند.

بر اساس گزارش نیروی دریایی آمریکا، در بامداد روز حادثه دو فروند از کشتی‌های جنگی آمریکا یعنی ناو یواس‌اس وینسنس و ناوچه یواس‌اس مانتگومری با قایق‌های توپ دار ایرانی که یک نفتکش پاکستانی را در خلیج فارس تهدید کرده بودند، درگیر می‌شوند و دو طرف به تبادل آتش می‌پردازند. چهل دقیقه پس از آغاز این درگیری، ناو یواس‌اس وینسنس دو فروند از این قایق‌ها را غرق می‌کند. اگرچه در گزارش‌های اولیه گفته شده بود که این درگیری در آب‌های بین‌المللی روی داده اما بعدها در سال ۱۹۹۲ میلادی مشخص شد که محل وقوع این نزاع، آب‌های ایران بوده است.

همزمان با این درگیری، ایرباس مسافربری ایران فرودگاه بندرعباس را حدود نیم ساعت دیرتر از زمان برنامه‌ریزی شده برای پرواز، ترک می‌کند. تحقیقات بعدی نیروی دریایی آمریکا نشان داد که این هواپیمای ایرانی در همان راه هوایی تجاری تأیید شده‌اش در حال پرواز بوده و خود را نیز در فرکانس‌های کنترل ترافیک هوایی به عنوان یک هواپیمای غیرنظامی معرفی کرده است.

تمام سربازان ناو جنگی وینسنس پس از این حادثه، به‌خاطر به پایان رساندن چند سال حضور خود در یک منطقهٔ جنگی مدال مبارزه دریافت کردند. مدال نیروی دریایی آمریکا اغلب به کارهای قهرمانی یا خدمات شایسته داده می‌شود. بر اساس گفته‌های شبکهٔ هیستوری، مدال مبارزه به کسانی داده می‌شد که می‌توانستند با «سرعت و دقت آتش بگشایند».

جلیل عمادی در گفت و گو با صاحب نیوز به مناسبت سالروز این جنایت آمریکا، حمایت از گروهک تروریستی فرقان، حمایت از بمب‌گذاری‌های اول انقلاب، حمایت از گروهک تروریستی منافقین، همکاری در ترور دانشمندان هسته‌ای  و اقدام به ترور سردار سلیمانی را در کنار جنایت سرنگونی هواپیمای مسافربری ایرانی تنها بخشی از اقدامات تروریستی آمریکا در برابر ملت ایران طی سال‌های بعد از انقلاب برشمرد.

عضو شورای عالی بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان اظهار کرد: حضور آمریکا در این منطقه علاوه بر ایران سبب فتنه‌انگیزی و شرآفرینی در کشورهای دیگر مانند افغانستان، سوریه و عراق نیز شده است و نه تنها این منطقه بلکه ردّ پای جنایات آمریکا در سراسر جهان دیده می‌شود.

وی با بیان این که امروز مهمترین وظیفه در تقابل با دشمن، عمل به فرموده رهبر انقلاب در حوزه جهاد تبیین است، جهاد تبیین را یک فریضه فوری و قطعی است و هر کس بتواند در این مسیر قدمی بردارد باید برای انجام آن اقدام کند افزود: تبیین به معنی روشنگری و بیان حقیقت و زدودن غبار بدفهمی از معارف اسلامی است و موجب پیشگیری از کج فهمی و تحریف معارف اسلامی می‌شود.

انتهای پیام/