مسئول سابق کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی گلپایگان:

مسأله تبیین یکی از واجبات است و باید به یک جهاد عملی تبدیل شود

مسئول سابق کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی گلپایگان گفت: امروز پرداختن به مسأله تبیین یکی از واجبات است و باید تبیین از مرحله یک واژه خارج شده و به یک جهاد عملی تبدیل شود.

به گزارش دفتر رسانه و ارتباطات نهضت استادی بسیج اصفهان، حمیدرضا خدایی مسئول سابق کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی گلپایگان گفت: امروز پرداختن به مسأله تبیین یکی از واجبات است و باید تبیین از مرحله یک واژه خارج شده و به یک جهاد عملی تبدیل شود.

حمیدرضا خدایی در گفتگو با خبرنگار صاحب نیوز با بیان این که شواهد نشان می‌دهد گروهک تروریستی مجاهدین خلق یا همان منافقین از ابتدای انقلاب تحت حمایت آمریکا بودند اظهار کرد: این حمایتی بعد از حمله ایالات متحده به عراق بیشتر روشن شد چرا که آن زمان منافقین در کمپ اشرف در عراق حضور داشتند و آمریکا هیچ گونه آسیبی به ایشان وارد نکرد که با توجه به هدف مشترکی که آمریکا و منافقین در ضربه زدن به ایران داشتند نیز علت این مسأله بود.

 

این استاد بسیجی افزود: آمریکا از طرفی از گروهک تروریستی منافقین با جنایات متعدد تروریستی که بر کسی پوشیده نیست حمایت کرده و از طرفی دیگر سپاه پاسداران را که نیروی رسمی یک کشور و یکی از ارگان‌های خدمات‌رسان به ملت ایران بود را به عنوان گروه تروریستی قلمداد کرد که این رویکرد آمریکا خود مهمترین عامل گسترش تروریسم در این منطقه است.

 

وی ادامه داد: اگر بخواهیم حمایت آمریکایی‌ها که انسان‌هایی درنده‌خو هستند از ترورهای متعدد منافقین را هم در نظر نگیریم، دست داشتن این کشور در ترور دانشمندان هسته‌ای ما، ترور سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و حمایت از آشوبگران در سال‌های اخیر در کشورمان که موجب وارد آوردن خسارات جانی و مالی زیادی شد خود گواه حمایت آمریکا از تروریسم است.

 

خدایی با یادآوری این که سیاستمداران ایالات متحده آمریکا بارها به دست داشتن در شکل‌گیری و رشد گروهک خون‌خوار داعش اعتراف کرده‌اند، گفت: این که یکی از مسئولان پنتاگون ادعا کرد که تأسیس داعش یک تصمیم کاملاً عاقلانه و ارادی بود نشان دهنده رسوخ تروریسم درون حکومت این کشور و حمایت بی‌مهابای ایشان از جنایات تروریست‌های داعشی دارد.

 

این استاد بسیجی خاطرنشان کرد: آمریکا چون در افکار عمومی مدعی حقوق بشر است و با تمسک به همین شعار افکار عمومی را متقاعد کرده است که به کشورهای مختلفی همچون افغانستان و عراق حمله کند، نمی‌توانست خود مستقیم وارد جنگ با برخی کشورها شود لذا داعش را ایجاد کرد تا ضمن تأمین منافع آمریکا در منطقه و جنگ نیابتی با دشمنان آمریکا، زمینه سلطه‌گری این کشور بر بخش مهمی از جهان در منطقه غرب آسیا را فراهم کرده، منافع مادی و معنوی آمریکا را تأمین کرده و در کنار این‌ها اسلام‌زدایی هم بکند.

 

وی با تأکید بر این که یکی از راه‌های دشمنی دشمنان ما سیاست‌زدگی افراطی و تحریف مفاهیم و واقعیت‌های انقلاب اسلامی است، از ضرورت جهاد تبیین در این شرایط سخن گفت و اظهار کرد: یکی از مهمترین وظایف مردم ما در شرایط کنونی کشور، جهاد تبیین است.

خدایی بیان کرد: اگر ما ایدئولوژی انقلاب اسلامی را پذیرفته باشیم این را هم فهمیدیدم که اصل تبیین هم در اصول و هم در اجزای حکومت اسلامی وجود دارد و تلاش برای تشکیل حکومت اسلامی پیرو اصل ولایت فقیه نیاز به تبیین دارد.

مسئول سابق کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی گلپایگان:گفت: این که این همه رسانه فارسی زبان و غیرفارسی زبان معاند در حال دروغ پردازی، فتنه‌گری و دشمنی آشکار با آرمان‌های امام هستند این نتیجه را به ما می‌دهد که امروز پرداختن به مسأله تبیین یکی از واجبات است و باید تبیین از مرحله یک واژه خارج شده و به یک جهاد عملی تبدیل شود.

 

وی تصریح کرد: هیچ تضمینی وجود ندارد که اگر بگذاریم فضای تردید و شبهه‌افکنی توسط دشمن در سطح جامعه ایجاد شود انقلاب در سیری قهقرایی قرار نگیرد و ما از آرمان‎های خودمان دور نشویم لذا برای احیای اصول انقلاب اسلامی و محافظت از آن‌ها و همچنین دور کردن جامعه از فلسفه‎بافی باید جهاد تبیین را زنده نگه داریم.

 

انتهای پیام/