«نقطه قوت خود را فدای نقطه ضعف خود نکنیم»

حسین مطیع معاون تبیین و گفتمان سازی بسیج اساتید استان اصفهان در یادداشتی تحت عنوان «نقطه قوت خود را فدای نقطه ضعف خود نکنیم» می‌نویسد: آیا شایسته است که با صندوق رأی قهر کنیم، تا انتقام ضعف اقتصادی را از قوت مشارکت بگیریم؟! و آنرا نیز تضعیف کنیم؟! اگر چنین کاری کردیم نه تنها نقطه ضعیف ما اصلاح نمی‌شود، بلکه نقطه قوت خود را نیز به نقطه ضعف تبدیل خواهیم کرد.

به گزارش دفتر رسانه و ارتباطات نهضت استادی بسیج اصفهان، حسین مطیع معاون تبیین و گفتمان سازی بسیج اساتید استان اصفهان در یادداشتی تحت عنوان «نقطه قوت خود را فدای نقطه ضعف خود نکنیم» می‌نویسد: آیا شایسته است که با صندوق رأی قهر کنیم، تا انتقام ضعف اقتصادی را از قوت مشارکت بگیریم؟! و آنرا نیز تضعیف کنیم؟! اگر چنین کاری کردیم نه تنها نقطه ضعیف ما اصلاح نمی‌شود، بلکه نقطه قوت خود را نیز به نقطه ضعف تبدیل خواهیم کرد.

متن یادداشت بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جوان آرزمندی را در نظر بگیرید که دو علاقه مهم دارد؛ اول علاقه به ورزشکار شدن و دوم علاقه به آهنگساز و نوازنده شدن، او در هر دو رشته تلاش فراوان می‌کند و هزینه‌های زیادی می‌دهد، اما بعد از چند سال در رشته اول یعنی ورزش موفق شده و حتی به رده‌های ملی صعود می‌کند، اما در زمینه موسیقی ناکام مانده و علیرغم صرف وقت و هزینه فراوان موفقیت چشمگیری حاصل نمی‌کند، این جوان متوجه می‌شود که یک نقطه قوت دارد: ورزش و یک نقطه ضعف: موسیقی. حال آیا شایسته است که به علت ناراحتی در شکست در زمینه موسیقی، ورزش را هم رها کند؟! و خود را از نعمات قهرمان ورزش شدن محروم سازد؟! اگر چنین اشتباهی را انجام دهد حکیمان به او خواهند گفت: انتقام نقطه ضعف خود را از نقطه قوت خود مگیر!

دقیقاً چنین فرایندی برای یک ملت نیز ممکن است رخ دهد، جامعه ما الان دچار یک نقطه ضعف بزرگ است و آن مشکلات اقتصادی، افزایش تورم و کاهش عدالت اقتصادی است. از آن سوء نقاط قوت بسیاری هم دارد که یکی از آنها مشارکت، مردم سالاری و حضور مردمی در صحنه‌های سیاسی است. همه مردم از وضع اقتصادی گله دارند و آن را نقطه ضعف کشور می‌دانند (که ان شاءالله به لطف خدا و تغییر ریل اقتصادی مجلس و فاصله گرفتن از برنامه‌های لیبرال-تکنوکراسی و تلاش مجاهدانه در راستای اقتصاد مقاومتی حل خواهد شد.)

اما آیا شایسته است که با صندوق رأی قهر کنیم، تا انتقام ضعف اقتصادی را از قوت مشارکت بگیریم؟! و آنرا نیز تضعیف کنیم؟! اگر چنین کاری کردیم نه تنها نقطه ضعیف ما اصلاح نمی‌شود، بلکه نقطه قوت خود را نیز به نقطه ضعف تبدیل خواهیم کرد و تبعات گریزناپذیری مثل کاهش امنیت، افزایش تورم، کاهش ارزش پول ملی‌، بی‌اعتباری گذرنامه، افزایش مهاجرت نخبگان، افزایش تحریم‌ها و تحرکات تروریست‌ها و تجزیه طلبان و … را بیشتر و تلخ‌تر، تجربه خواهیم کرد.

انتخابات پرشور یک سرمایه ملی و باعث تقویت آبرو و اعتبار بین‌المللی و منطقه‌ای و نقطه قوت کم نظیر نظام ماست، انتقام نقطه ضعف میهن خودرا از نقطه قوت آن نگیریم!

انتهای پیام/