امروز : دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۳۶
مسئول کانون بسیج اساتید ابومهدی المهندس؛

فقدان ارزيابي يكي از علائم بيماري هر سازمان یا نهادی قلمداد مي‌شود

عباس پاکدل مسئول کانون بسیج اساتید ابومهدی المهندس(دانشگاه صنعتی اصفهان)، با بیان این که در عصر كنوني، تحولات شگرف دانش مديريت وجود نظام ارزيابي را امری اجتناب ناپذير كرده است، بنحوی که فقدان ارزيابي يكي از علائم بيماري هر سازمان یا نهادی قلمداد مي‌شود، گفت: در همین راستا طرح بازبینی و تحلیل عملکرد مدیران دوره های مختلف دانشگاه از بدو تاسیس تاکنون را آماده کرده و اجرای آن را پیگیری می کند.
فقدان ارزيابي يكي از علائم بيماري هر سازمان یا نهادی قلمداد مي‌شود
پنج شنبه | ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۱:۵۰ |
کد خبر : ۱۵۹۴ |
اخبار کانون ها

به گزارش روابط عمومی بسیج اساتید استان اصفهان، عباس پاکدل مسئول کانون بسیج اساتید ابومهدی المهندس(دانشگاه صنعتی اصفهان)، با بیان این که در عصر كنوني، تحولات شگرف دانش مديريت وجود نظام ارزيابي را امری اجتناب ناپذير كرده است، بنحوی که فقدان ارزيابي در ابعاد مختلف سازمان اعم از ارزيابي استفاده از منابع و امكانات، كاركنان، اهداف و استراتژي‌ها؛ يكي از علائم بيماري هر سازمان یا نهادی قلمداد مي‌شود، گفت: طرح بازبینی و تحلیل عملکرد مدیران دوره های مختلف دانشگاه از بدو تاسیس تاکنون را آماده کرده و اجرای آن را پیگیری می کند.

مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه صنعتی اصفهان، افزود: در سازمان های آموزش محوری نظیر دانشگاهها و مراکز آموزش عالی، مدیران موثرترین نقش را در بهره وری و افزایش عملکرد آن سازمان بر عهده دارند. بعبارت دیگر عملکرد دانشگاهها بیشتر تحت تاثیر عملکرد مدیران آنهاست، اگرمدیران دانشگاهها توانایی لازم برای ایفای نقش های جدید سازمانی خویش را در عرصه های مختلف اعم از مهارت در رهبری، مهارت در برقراری روابط گروهی، مهارت در ارزش یابی، مهارت در استفاده از روابط انسانی و مهارت در سازمان دهی را داشته باشند، قطعا در آن دوره ها کارکنان و مجموعه هیات علمی آن مجموعه نیز قدرتمندتر می شوند.

پاکدل، خاطرنشان کرد: برای نمونه در هر دوره مدیریتی اقداماتی صورت می گیرد که به هر دلیل ممکن است آن اقدامات به سرانجام مطلوب نرسیده باشد و مجددا در دوره مدیریت بعدی و با صرف وقت، انرژی و هزینه بیشتر مجددا آن برنامه ها و طرحها تکرار می شود. لذا شاید بازبینی و تحلیل عملکرد مدیران دوره های مختلف دانشگاه کمک شایانی به مدیران فعلی و بعدی دانشگاه نماید تا از اینگونه موارد حتی الامکان اجتناب شود.

وی تصریح کرد: این طرح را آماده و ارائه کرده است و در صورت حمایت سیستم مدیریتی دانشگاه ان شا الله طرح مذکور عملیاتی خواهد شد.

انتهای پیام/

اخبار فرهنگی

اطلاعیه ها

پیشخوان خدمات

پنل ثبت نام