امروز : یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۵:۴۶
به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج؛

بررسی نقش جوانان در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی

روح اله صنعتکار عضو شورای بسیج اساتید کاشان در وبینار «نقش آفرینی جوانان و بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی» که به همت بسیج اساتید دانشگاه فنی و حرفه ای و با همکاری بسیج اساتید استان و به مناسبت هفته بسیج برگزار شد، نقش جوانان در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی را مورد بحث و بررسی قرار داد.
بررسی نقش جوانان در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی
دوشنبه | ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۸:۰۵ |
کد خبر : ۱۶۸۶ |
اخبار کانون ها

به گزارش روابط عمومی بسیج اساتید استان اصفهان، روح اله صنعتکار  عضو شورای بسیج اساتید کاشان در وبینار «نقش آفرینی جوانان و بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی» که به همت بسیج اساتید دانشگاه فنی و حرفه ای و با همکاری بسیج اساتید استان و به مناسبت هفته بسیج برگزار شد، نقش جوانان در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی را مورد بحث و بررسی قرار داد.

وی اظهار کرد: امروز بسیج در عرصه ها و سنگرهای مختلف اعم از فرهنگی و رسانه ای، اجتماعی و خدمت رسانی، محرومیت زدایی و نیز مقابله با توطئه های دشمنان در ابعاد گوناگون، در وسط میدان قرار دارد و بسیجیان با همان روحیه، اخلاص و معنویت خود در مسیر تحقق منویات و مطالبات مقام معظم رهبری، ایفای نقش می کنند.

عضو شورای بسیج اساتید کاشان اظهار کرد: وظایفی را رهبر معظم انقلاب بر عهده جوانان گذاشته‌اند، که قطعاً این موارد فقط بر عهده جوانان نیست و همه‌ی کنش‌گران انقلاب اسلامی در همه‌ی سطوح بایستی برای تحقق آن‌ها تلاش کنند، اما مطابق آنچه که رهبری فرمودند چشم امید برای تحقق این موارد خصوصاً به جوانان است.

وی ادامه داد: در رابطه با نقش جوانان در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی رهبر معظم انقلاب؛ چند نکته اهمیت ویژه ای دارد، اولاً این که بیشترین واژه ای که در بیانیه به کار بردند واژه جوانان هست و بعد از آن امید و نقش جوانی که به آینده امید و خوشبینی به پیشرفتهای کشور داشته باشند.

صنعتکار با بیان این که رهبر معظم انقلاب امید را بزرگترین و مهمترین جهاد در بیانیه گام دوم معرفی فرمودند، افزود: دومین مورد جهاد است که جوان های ما در عرصه الگوسازی در بین کشورها برای ایران اسلامی باید داشته باشند.

 عضو شورای بسیج اساتید کاشان بیان کرد: مورد سوم نگاه آرمانگرایانه جوان برای ایجاد تمدن نوین اسلامی است و چهارمین مورد صیانت و پاسداری است که جوانان انقلابی باید از آرمان‌های اسلامی و انقلابی ما داشته باشند.

 وی با بیان این که مورد پنجم دشمن شناسی و تسلیم ناپذیری در مقابل زورگویان و قلدر مابانه دنیا هست، افزود: مورد ششم تلاش برای استفاده از واقعیات و نزدیک کردن واقعیات به آرمان‌ها و باید های ترسیم شده در سیاست ها و اهداف انقلاب است.

 صنعتکار  با بیان این که مورد هفتم تلاش نسل جوان برای مبارزه با فساد، ظلم و محرومیت و استقرار عدالت است، گفت: مورد هشتم شناخت صحیح از گذشته و استفاده از آن برای آینده است  و مورد نهم بهره  برداری از دستاوردهای درخشان ۴ دهه انقلاب برای ساختن آینده بهتر است، و مورد دهم جهش در همه پیشرفت‌های مادی انسانی و اخلاقی و معنوی کشور هستند.

وی اظهار کرد: مورد یازدهم که مقام معظم رهبری تاکید فرموده‌اند شکستن محاصره رسانه ای و تبلیغاتی دشمن توسط نسل جوان است، مورد دوازدهم فعالیتهای جهادگونه علمی برای پیشرفت کشور در عرصه های تحقیقات و فناوری است، مورد سیزدهم تلاش کردن نسل جوان برای افزایش معنویت و اخلاق مداری در همه عرصه های کشور است، و مورد چهاردهم پیگیری مجدانه برای انجام سیاست های اقتصاد مقاومتی مندرج در فرمان رهبر معظم انقلاب در مورد این سیاست ها و پیشرفت اقتصادی کشور است.

انتهای پیام/

اخبار فرهنگی

اطلاعیه ها

پیشخوان خدمات

پنل ثبت نام