امروز : یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۶:۱۶
معاون اقتصادی کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت:

سیاست‌گذاری که دستش در صندوق نفت باشد به جای تولید و بهره‌وری، واردات را افزایش می دهد

حجت‌الله عبدالملکی معاون اقتصادی کمیته امداد امام خمینی(ره) در نشست تخصصی «موانع، مشکلات و راهکارهای اقتصادی در دولت آینده»، گفت:سیاست‌گذاری که دستش در صندوق نفت باشد به جای اینکه به دنبال تولید و بهره‌وری باشد، ترجیح می‌دهد با پول نفت واردات را افزایش دهد.
سیاست‌گذاری که دستش در صندوق نفت باشد به جای تولید و بهره‌وری، واردات را افزایش می دهد
دوشنبه | ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۰۸:۵۵ |
کد خبر : ۱۶۸۴ |
اخبار سازمان

به گزارش روابط عمومی بسیج اساتید استان اصفهان، حجت‌الله عبدالملکی معاون اقتصادی کمیته امداد امام خمینی(ره) در نشست تخصصی «موانع، مشکلات و راهکارهای اقتصادی در دولت آینده» که توسط بسیج اساتید استان اصفهان به مناسبت هفته بسیج به‌صورت برخط برگزار شد، با بیان این که کشور دارد از نفت خام ارتزاق می‌کند و این سرمایه کشور در حال خرج شدن است، گفت: سیاست‌گذاری که دستش در صندوق نفت باشد به جای اینکه به دنبال تولید و بهره‌وری باشد، ترجیح می‌دهد با پول نفت واردات را افزایش دهد.

 معاون اقتصادی کمیته امداد امام خمینی(ره) با بیان این که نفت جای بهره‌وری، تکنولوژی و تولید را گرفته است، ادامه داد: دولت آینده باید کاهش وابستگی کشور به پول نفت خام و دلار را در دستور کار خود قرار دهد و افزایش اشتغال و افزایش تولید محورهای مهم دیگری هستند که باید مدنظر قرار داد.

عبدالملکی سپس با اشاره به این مشکل که چندسالی است تفکری در کشور حاکم شده که مشکلات از طریق تعامل با خارج حل خواهد شد، گفت: این تفکر از همان وقتی شروع شد که تولید نفت افزایش یافت و سهم آن در بودجه کشور بیشتر شد و برنامه‌ریزی‌های اقتصادی مبتنی بر نفت شکل گرفت، همین اقتصاد نفتی چالش‌های زیادی را به دنبال داشته، از جمله کاهش بهره‌وری در کشور است.

معاون اقتصادی کمیته امداد امام خمینی(ره) ادامه داد: از هفتاد سال پیش به نفت وابسته شدیم و از آن استفاده می کنیم، نفت بصورت خام فروخته می شود  و پول آن را به بخش هزینه‌ای تزریق می‌کنیم.

عبدالملکی با بیان این که کشور دارد از نفت خام ارتزاق می‌کند و این سرمایه کشور در حال خرج شدن است، گفت: نفت این منبع  طبیعی یک زمانی تمام می شود، سیاست‌گذاری که دستش در صندوق نفت باشد به جای اینکه به دنبال تولید و بهره‌وری باشد، ترجیح می‌دهد با پول نفت واردات را افزایش دهد.

معاون اقتصادی کمیته امداد امام خمینی(ره) با اشاره به این که وقتی وابسته باشیم، در هنگام تحریم نیز این شاهرگ حیاتی اقتصادی مسدود می‌شود، اظهار داشت: سال‌ها وقت صرف مذاکره شده و کشور بیگانه به تعهدات خود پایبند نمی‌ماند و باز باید منتظر بمانیم تا دولت‌های بعدی در کشورهای بیگانه بر سر کار بیایند تا بتوانیم نفت بفروشیم.

انتهای پیام/

اخبار فرهنگی

اطلاعیه ها

پیشخوان خدمات

پنل ثبت نام