امروز : دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۵۴
پیام تبریک بسیج اساتید استان اصفهان به مناسبت هفته بسیج؛

مردم نقش تاریخی خودشان را ایفا می کنند، جامعه نخبگان و دانشگاهی مهندسی کار دشمن را درست بشناسند و درست بشناسانند

در پیام تبریک بسیج اساتید استان اصفهان به مناسبت هفته بسیج آمده است: مردم نقش تاریخی خودشان را ایفا می کنند، جامعه نخبگان و دانشگاهی مهندسی کار دشمن را درست بشناسند و درست بشناسانند
مردم نقش تاریخی خودشان را ایفا می کنند، جامعه نخبگان و دانشگاهی مهندسی کار دشمن را درست بشناسند و درست بشناسانند
جمعه | ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۱۳:۱۵ |
کد خبر : ۱۶۴۳ |
اخبار سازمان

 به گزارش روابط عمومی بسیج اساتید استان اصفهان، بسیج اساتید استان اصفهان  در پیامی به مناسبت هفته بسیج ياد و خاطره سردار دلها شهید سلیمانی و شهيدان هشت سال دفاع مقدس و مدافع حرم را گرامی داشته و ضمن تجدید میثاق با آرمان های بلند شهدا، امام و رهبری، اعلام کرد: مردم نقش تاریخی خودشان را ایفا می کنند، جامعه نخبگان و دانشگاهی مهندسی کار دشمن را درست بشناسند و درست بشناسانند.

متن پیام بدین شرح است:

 بسمه تعالی

عرصه‌ی بسیج یک عرصه‌ی عمومی است؛ نه مختص یک قشر است، نه مختص یک بخشی از بخشهای جغرافیائی کشور است، نه مختص یک زمانی دونِ زمان دیگری است؛ نه مختص یک عرصه‌ئی دون عرصه‌ی دیگری است. در همه‌ی جاها، در همه‌ی مکانها، زمانها، عرصه‌ها و در همه‌ی قشرها، این وجود دارد. این معنای بسیج است.  (مقام معظم رهبری)

هفته بسیج یادآور پنجم آذرماه سال 1358 سالروز فرمان تاریخی رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر تشکیل ارتش بیست میلونی، که زمینه ساز تشکیل سازمانی مردمی و پر افتخار وحماسه ساز در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است، یادآور خاطره پرشکوه مجاهداتی است که در دوران هشت ساله جنگ تحمیلی، زیباترین تابلوهای ایثار و فداکاری همراه با نجابت و فروتنی و توأم با شجاعت و رشادت را ترسیم کرده است.

اکنون با گذشت چهار دهه از ظهور فرهنگ و تفکر بسیجی نقش آفرینی های بزرگ و سرنوشت ساز این نهاد مبارک و مردم پایه، بسیج و بسیجیان را در امتداد دفاع مقدس هشت ساله،  فراتر از یک نیروی دفاعی و حاضر در میدان های مقابله با تهدیدات مختلف، به سرمایه عظیم و گره‌گشای ملت در عرصه های مختلف و رویارویی با دشمنی های امروز نظام سلطه و استکبار تبدیل کرده است.

بسیج اساتید استان اصفهان با اشاره به این گزیده از بیان مقام معظم رهبری که فرمودند: سالها مجاهدت مخلصانه و شجاعانه در میدانهای مبارزه با شیاطین و اشرار عالم و سالها آرزوی شهادت در راه خدا، سرانجام سلیمانی عزیز را به این مقام والا رسانید و خون پاک او به دست شقی‌ترین آحاد بشر بر زمین ریخت، ياد و خاطره سردار دلها شهید سلیمانی و شهيدان هشت سال دفاع مقدس و مدافع حرم را گرامی داشته و ضمن تجدید میثاق با آرمان های بلند شهدا، امام و رهبری، اعلام کرد: ناتوانی و فرسودگی دشمنان امت اسلامی، نتیجه این خونها و مجاهدت هاست، اما به همان میزان که قدرت و اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران در منطقه و در جهان خود را نشان می‌دهد، به همان میزان هم دشمن با پیچیدگی‌ها خاص خود، این اقتدار و قدرت را به چالش می‌کشد. شاهد بوده و هستیم که توده مردم همواره در عرصه های مختلف نقش تاریخی خودشان را ایفا کردند، اما این جامعه نخبگان و دانشگاهی وظیفه دارند مهندسی کار دشمن را درست بشناسند و درست بشناسانند.

انتهای پیام/

اخبار فرهنگی

اطلاعیه ها

پیشخوان خدمات

پنل ثبت نام