بیانیه کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد نائین بمناسبت سالروز فتح خرمشهر

کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد نائین بمناسبت گرامیداشت سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر بیانیه ای صادر کرد.

به گزارش دفتر رسانه و ارتباطات نهضت استادی بسیج اصفهان، کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد نائین بمناسبت گرامیداشت سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر بیانیه ای صادر کرد.

متن بیانیه بدین شرح است:

 

ببسم الله الرحمن الرحیم”

حضرت امام خمینی (رحمت الله علیه):

«فتح خرمشهر، فتح خاک نیست، فتح ارزش‌های اسلامی است».

سوم خرداد، سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر، نمادی از نصرت الهی و نمودی از عزت، « مقاومت، ایثار و پیروزی » است.

شور و شوق آزادسازی خرمشهر پس از ۵۷۵ روز اسارت، کام جان ایرانیان را چنان شیرین کرد که ایران یکپارچه غرق در شادی و غرور شد.

مقاومت آگاهانه و مومنانه رزمندگان اسلام در آزادسازی خرمشهر با اتکا به این آیه از قرآن کریم «یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنوا إِن تَنصُرُوا اللَّهَ یَنصُرکُم وَیُثَبِّت أَقدامَکُم » و نیز با تبعیت محض از امام خمینی (ره) که آن حماسه را «فتح الفتوح» نامید و فرمودند: ” فتح خرمشهر، یک مسئله عادی نبود بلکه مافوق طبیعت بود؛ خدا خرمشهر را آزاد کرد.

در سوم خرداد علاوه بر بیرون راندن اشغالگران، پیروزی بزرگ ملت ایران و شکست دشمنان باعث تغییرات راهبردی در موازنه قدرت در جغرافیای سیاسی و امنیتی غرب آسیا شد.

کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی  واحد نائین ضمن تبریک فرارسیدن این روز به یاد ماندنی که به نام  «روز ملی مقاومت»  است، بر خود واجب م‌یدانیم تا به رهبری و زعامت رهبر فرزانه انقلاب توطئه‌های قدرت‌های استکباری، علیه ایران اسلامی را نقش بر آب کنیم و در سایه وحدت و یکدلی و پرچم پر افتخار کشورمان چون فولاد آبدیده در برابر تمامی زیاده خواهان استوار بایستیم تا همچون گذشته حریم مقدس جمهوری اسلامی ایران و دستاوردهای گرانبهای آن از تجاوز اهریمنان مصون بماند.

کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد نائین