بیانیه گرامیداشت روز عفاف و حجاب و قدردانی از حضور گسترده در اجتماع بزرگ خانواده های کاشونی

بسیج اساتید دانشگاه فنی وحرفه‌ای استان اصفهان و بسیج اساتید دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کاشان- آران و بیدگل- نطنز و بادرود با صدور بیانیه ای 21 تیرماه روز عفاف و حجاب را گرامیداشته از حضور گسترده در اجتماع بزرگ خانواده های کاشونی قدردانی کرد.

به گزارش دفتر رسانه و ارتباطات نهضت استادی بسیج اصفهان،  بسیج اساتید دانشگاه فنی وحرفه‌ای استان اصفهان و   بسیج اساتید دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کاشان- آران و بیدگل- نطنز و بادرود با صدور بیانیه ای ۲۱ تیرماه روز عفاف و حجاب را گرامیداشته از حضور گسترده در اجتماع بزرگ خانواده های کاشونی قدردانی کرد.

 

متن بیانیه بدین شرح است:

۲۱ تیرماه یادآور حادثه ای است که در آن شاهد حمله خونبار مزدوران رضا شاه در مسجد گوهر شاد بودیم که زنان و مردان در اعتراض به کشف حجاب تحصن کرده بودند.

 

حال با نگاهی به سیر تاریخی زندگی بشر؛ گویای آن است که در هر دوره و در هر قوم و فرهنگی پوشش و حجاب وجود داشته و حجاب پس از ظهور اسلام و نزول آیات حجاب از ضروریات دین بوده و پاسداران احکام دین در دوران غیبت بر این امر مهم جهد و تلاش فراوان داشته اند.

امامین انقلاب اسلامی ایران از همان دوران شکل گیری این نظام مقدس تا امروز فرهنگ عفاف و حجاب  را یکی از اصول اصلی و ریشه دار حکومت اسلامی دانسته و بر گسترش و تعمیق آن اصرار نمده و به همین دلیل است که امروز قدرت‌های استعماری و دشمنان به مبارزه مستقیم و غیر مستقیم با عفاف و حجاب می پردازند.

اساتید و نخبگان علمی دانشگاه با گرامیداشتیاد و خاطره شهدای ابن روز تاریخی  بویژه شهیده بانو سادات قاضیان فینی از دارالمومنین کاشان «تنها شهیده واقعه گوهرشاد از استان اصفهان» را گرامیداشته حضور پرشور خانواده ها و همشهریان در گردهمایی گرامیداشت  روز عفاف و حجاب و تجدید بیعت با آرمان‌های شهیدان را قدر می داند.

 

بسیج اساتید دانشگاه فنی وحرفه‌ای استان اصفهان

بسیج اساتید دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کاشان- آران و بیدگل- نطنز و بادرود