نهضت استادی بسیج اصفهان با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد:

خوشحالی کفتار صفتان از مرگ یک جوان و عزادار شدن خانواده و جریحه‌دار شدن احساسات عمومی، هوشیاری مردم را می‌طلبد

نهضت استادی بسیج اصفهان با صدور بیانیه‌ای به این که کفتار صفتان از مرگ یک جوان و عزادار شدن خانواده و جریحه‌دار شدن احساسات عمومی در باطن خوشحال شده و از این فرصت برای به میدان آوردن مزدوران خود به خیابان و خراب کردن فضای امن و آرام کشور سوء استفاده می‌کنند، بر هوشیاری مردم در این فضای پیچیده تاکیده کرده است.

به گزارش دفتر رسانه و ارتباطات نهضت استادی بسیج اصفهان، نهضت استادی بسیج اصفهان با صدور بیانیه‌ای به این که کفتار صفتان از مرگ یک جوان و عزادار شدن خانواده و جریحه‌دار شدن احساسات عمومی در باطن خوشحال شده و از این فرصت برای به میدان آوردن مزدوران خود به خیابان و خراب کردن فضای امن و آرام کشور سوء استفاده می‌کنند، بر هوشیاری مردم در این فضای پیچیده تاکیده کرده است.

 

متن بیانیه بدین شرح است:

 

در گذشت تاسف‌بار مرحومه خانم مهسا امینی در روزهای اخیر چنان همه را غمگین و متحیرنموده، که هرگونه اظهار نظر در این مورد را بسیار سخت کرده است. از یک طرف اقدام قانونی پلیس امنیت اخلاقی در مواجهه با هنجار‌شکنی اجتماعی و از طرف دیگر در‌گذشت دختری جوان در زمان برگزاری کلاس ارشاد و از سوی دیگر سوء استفاده دشمنان قسم خورده انقلاب و نظام از این اتفاق ناگوار فضا را چنان‌غبار‌آلود کرده که بخش عمده‌ای از افکار عمومی درگیر این موضوع شده است.

 

کفتار صفتانی که از مرگ یک جوان و عزادار شدن خانواده و جریحه‌دار شدن احساسات عمومی در باطن خوشحال شده و از این فرصت برای به میدان آوردن مزدوران خود به خیابان و خراب کردن فضای امن و آرام کشور سوء استفاده می‌کنند هرگز لیاقت و شایستگی دلسوزی و طرفداری از ملت بزرگ ایران را نداشته و ندارند.

 

در این فضای فتنه، فتنه‌گران در تلاشند ضمن تضعیف پلیس و نیروی انتظامی سنگر به سنگر قوانین منطبق با شرع مقدس اسلام را زیر سوال برده و عدم اجرای آن را تبدیل به یک مطالبه عمومی نمایند که البته با هوشیاری ملت مسلمان ایران به نتیجه نخواهند رسید.

 

در فضای نخبگانی تضعیف پلیس به هر شکلی تضعیف امنیت ملی و مقابله با قوانین تبدیل کشور آرام و امن به کشوری بی‌قانون و هرج و مرج زده را بدنبال خواهد داشت و لذا همه ملت باید هوشیار باشند که در این فضای پیچیده تحت تاثیر دشمنان قسم‌خورده انقلاب و ایران قرار نگیرند و مطالبه‌گر اهداف آنان نباشند.

 

اساتید بسیجی دانشگاه‌های استان اصفهان تاکید داشته اصل حجاب، از ضروریات و نص قرآن است که قوانین مرتبط با عفاف و حجاب وضع شده، هم این که باید اذعان کرد بر کسی پوشیده نیست که پلیس همواره در کنار مردم و بهترین حافظ امنیت جامعه بوده نظم، امنیت و آرامش جامعه مرهون تلاش‌های بی‌وقفه ماموران انتظامی است، اکنون نیز به نظر می‌رسد چنانچه نقاط ضعفی در قانون مرتبط با عفاف و حجاب وجود دارد بایستی بررسی و نسبت به اصلاح روش‌ها در جهت عملی شدن هر چه بیشتر احکام شرعی اقدام شود، از طرفی استادان بسیجی استان اصفهان از مسئولین و ارگان‌های فرهنگی، دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه انتظار ورود جدی به مسئله عفاف و حجاب در سطح جامعه داشته و اینکه وظایف خود را به نحو احسن در این حوزه انجام  دهند و همه بار را به دوش نیروی انتظامی نگذارند. در اینجا ضمن این که به خانواده محترم مرحومه خانم مهسا امینی اعلام می‌داریم در غم از دست دادن فرزند عزیز خود ما را شریک بدانید که می‌دانیم داغ فرزند چقدر سخت است اما اجازه ندهید دشمنان این ملت و کشور با بهانه قرار دادن فوت فرزندتان عقده‌های خود را در دل ملت خالی کرده و از آن مرحومه بعنوان ابزار به هم ریختن جامعه سوء استفاده نمایند. بعنوان کلام پایانی از مسئولین محترم کشور برای چندمین بار تقاضا داریم نسبت به برخورد قاطع با  کسانی که در داخل کشور تحت عنوان سلبریتی یا مسئولین سابق سیاسی و یا هر عنوان دیگری با طرح مسائل حاشیه‌ای، کشف حجاب یا اظهار نظر تفرقه‌افکنانه و فتنه‌انگیز در تلاشند جایگاهی برای خود در بین ملت بیابند و زخم به دل ملت شهید‌پرور بزنند اقدام عاجل نمایند که ضربه این افراد تاثیر بیشتری در افکار عمومی خواهد داشت.

جمعی از استادان بسیجی دانشگاههای استان اصفهان