بمناسبت هفته بسیج و با حضور سردار فداء فرمانده سپاه صاحب الزمان(عج) اصفهان؛

دفتر شورای هماهنگی بسیج دانشگاه هنر اصفهان افتتاح شد

با حضور سردار مجتبی فداء فرمانده سپاه صاحب الزمان(عج) اصفهان و بمناسبت هفته بسیج، دفتر شورای هماهنگی بسیج دانشگاه هنر اصفهان افتتاح شد.

به گزارش دفتر رسانه و ارتباطات نهضت استادی بسیج اصفهان، با حضور سردار مجتبی فداء فرمانده سپاه صاحب الزمان(عج) اصفهان و بمناسبت هفته بسیج، دفتر شورای هماهنگی بسیج دانشگاه هنر اصفهان افتتاح شد.

در ابتدای این آیین، دکتر علیرضا خواجه احمد عطاری سرپرست دانشگاه هنر اصفهان ضمن تبریک هفته بسیج و خیر مقدم به فرمانده سپاه صاحب الزمان(عج) اصفهان و مدعوین مراسم، از تلاش‌های صبورانه و مظلومانه سه قشر بسیج در دانشگاه هنر اصفهان تشکر کرد.

آقای دکتر خواجه احمدعطاری ضمن برشمردن ظرفیت‌های بالای فرهنگی، هنری و علمی دانشگاه هنر اصفهان بر تاثیرگذاری بسیجیان در مسائل روز جامعه و اثر بخش‌بودن به عنوان ” رُحَمَاءُ بَیْنَهُمْ ” و نفوذ در تفکر و قلب‌ها تاکید نمود و گفت: نباید از نقش آفرینی هنر در جامعه غافل شویم چرا که هنر می‌تواند در خط مقدم دیپلماسی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران نقش خود را بخوبی ایفا و اجرا نماید.
سرپرست دانشگاه هنر اصفهان، ایده هم افزایی و همکاری سه حوزه بسیج دانشجویی، اساتید و کارکنان دانشگاه هنر اصفهان به عنوان شورای هماهنگی بسیج دانشگاه را خوب و ارزشمند دانست و ابراز امیدواری کرد به برکت همدلی‌ها و وحدت رویه در برنامه‌ها، شاهد موفقیت روزافزون در همه ارکان دانشگاه باشیم.

در ادامه این آیین حجت الاسلام سید محمد تقی ابطحی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، طی سخنان کوتاهی ضمن اشاره به آیه شریفه: ” أَلَمْ تَرَ کَیْفَ ضَرَبَ اللَّهُ مَثَلًا کَلِمَةً طَیِّبَةً کَشَجَرَةٍ طَیِّبَةٍ أَصْلُهَا ثَابِتٌ وَفَرْعُهَا فِی السَّمَاءِ ؛ تُؤْتِی أُکُلَهَا کُلَّ حِینٍ بِإِذْنِ رَبِّهَا”، برکات بیشمار بسیج به عنوان مدرسه عشق و لشکر مخلص خدا و تغییر موازنه‌های دوقطبی و مرسوم جهانی و اثر گذاری در سطح منطقه و جهان را برشمردند.

در ادامه، سردار مجتبی فداء، فرمانده سپاه حضرت صاحب الزمان(عج) استان اصفهان ضمن تبریک هفته بسیج و تشکر از دانشگاه هنر اصفهان در برگزاری این آیین گفت: بسیج یعنی عامه مردم که دوستدار نظام جمهوری اسلامی و ایران هستند و به توان و وسع و قدرت خود از ایران دفاع می کنند.  مهم نیست لباس بسیج پوشیده باشد، اینکه در لحظه و زمان و شرایط مقتضی عکس‌العمل مناسب را برای نظام، انجام دهد بسیجی است.

فرمانده سپاه حضرت صاحب الزمان(عج) استان اصفهان با اشاره به مشی حضرت امام خمینی(ره) و بیانیه گام دوم انقلاب افزودند: در بسیج هر کس به اندازه وسع خود نقش آفرینی می‌کند. بسیج ظرفیتی است که به دنبال حقوق و مزایا نیست، چشم داشت مادی ندارد، خستگی‌ناپذیر است روحیه جهادی دارد، توقف‌ناپذیر است، محدود به زمان و مکان‌، زن و مرد و کوچک و بزرگ نیست.

سردار مجتبی فداء در ادامه به تفصیل، جنایت‌ها و توطئه‌های دشمنان نظام، بویژه آمریکا در حق ملت ایران طی یکصد سال گذشته قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی‌، دوران جنگ تحمیلی و تا حال حاضر و نقش داشتن دراغتشاشات اخیر پرداخت و درخصوص علل توجه و سرمایه‌گذاری شیطان بزرگ در دانشگاه‌ها گفت: نقطه ثقل و پیشرفت مملکت و رشد ۴۰ برابری علم و توسعه کشور دانشگاه بوده است. پس از جنگ تحمیلی به دلیل ایجاد آرامش و توجه و نگاه ویژه مقام معظم رهبری به مراکز آموزش عالی این رشد و توسعه اتفاق افتاده که دشمنان به همین دلیل در صدد به هم ریختن دانشگاه هستند و می‌خواهند جلو رشد و توسعه علمی را بگیرند، امنیت را بگیرند وکشور دچار دودستگی و تفرقه گردد.

وی صحنه نبرد و عملیات دشمنان را فضای مجازی و ظرفیت‌های آنان را دروغ، نفاق، نیرنگ، تهمت، افترا و شبهه برشمردند و بر ضرورت رفع کمبودها و حل مشکلات مردم توسط مسئولین و همچنین تبیین و روشنگری موفقیت‌های نظام درفناوری‌های نوین، نانو، سلول‌های بنیادی، شبیه‌سازی، توان دفاعی، قدرت بازدارندگی و صلح آمیز هسته‌ای ومجموعه اختراعات و اکتشافات بسیار زیادی که توسط قشر دانشجو و اساتید صورت گرفته تاکید نمودند.

در ادامه این آیین نمایندگان سه قشر بسیج دانشجویی، اساتید و کارکنان به تشریح فعالیت های انجام شده پرداختند و برنامه‌های پیش روی شورای هماهنگی بسیج دانشگاه را ارائه نمودند.

لازم به ذکر است در این آیین علاوه بر فرمانده سپاه صاحب الزمان(عج) اصفهان، مسوول و جانشین سازمان بسیج اساتید استان اصفهان، مسوول و جانشین بسیج دانشجویی استان، فرمانده حوزه مقاومت بسیج کارمندان و کارگری شهید رجایی و نمایندگانی از اعضای شورای بسیج دانشجویی، بسیج اساتید و بسیج کارکنان دانشگاه هنر اصفهان نیز حضور داشتند.

انتهای پیام/