یادداشت مجتبی جعفری معاون مطالبه‌گری بسیج اساتید استان اصفهان؛

«شهید رئیسی ذوب در انقلاب و ولایت بود»/انتخابات پیش‌رو فرصت مهم ادامه راه اوست

مجتبی جعفری معاون مطالبه گری بسیج اساتید استان اصفهان در یادداشتی تحلیلی مبتنی بر تعابیر رهبر رزانه انقلاب در مورد شهید جمهور تحت عنوان «شهید رئیسی ذوب در انقلاب و ولایت بود» شهید رئیسی را استاد تبدیل تهدید به فرصت و افتخارآفرین در سطح بین الملل دانسته و می‌نویسد: امید است در انتخابات پیش‌رو مردم با بصیرت و زمان ‌شناس و انقلابی ایران اسلامی کسی را برای مسند ریاست جمهوری انتخاب کنند که راه آن شهید را ادامه دهد و قله‌های افتخار را بیش از پیش فتح نماید.

به گزارش دفتر رسانه و ارتباطات نهضت استادی بسیج اصفهان، متن یادداشت بدن شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

یکی از حوادث بسیار تلخ این روزها حادثه شهادت رئیس جمهور مومن، پرکار و مردمی عزیز کشورمان شهید رئیسی است که از نمونه‌های برجسته خادمین این مرز و بوم تلقی می‌شود. آن شهید فقید با شهادتش عموم مردم کشور را داغدار کرد و البته خون این شهید قطعاً موجب تداوم خط انقلاب خواهد بود.

رهبر حکیم انقلاب در خصوص این شهید عزیز بیانات مختلفی داشتند که در این مجال به برخی از این موارد اشاره می‌کنیم.

“یکی از ویژگی‌های آن شهید مرزبندی قاطع با دشمنان بود.” از آنجا که انقلاب ما یک انقلاب ایدئولوژیک و مکتبی تلقی می‌شود، در جبهه تقابل حق و باطل در سمت درست تاریخ قرار دارد و همه کسانی که در مسوولیتهای مختلف در این کشور قرار می‌گیرند باید متوجه این نکته باشند و در بیانات و رفتار‌هایشان این حقیقت متبلور باشد همانگونه که در گفتار و کردار شهید رئیسی حقیقتاً این مرزبندی با دشمن، نمود بارز داشت، تا آنجا که در نشست‌های سازمان ملل نیز با نشان دادن قرآن و تمثال سردار سلیمانی این مرزبندی را نشان داد و این درسی است که همه مسئولین جمهوری اسلامی باید مقید به آن باشند و از هرگونه اظهار نظر دو پهلو که بتوان از آن تفسیر نادرست کرد اجتناب کنند.

شهید رئیسی در انقلاب ذوب شده بود، او به تمام معنا مسلمان انقلابی بود

یکی دیگر از تعابیری که رهبر معظم انقلاب در مورد شهید رئیسی به کار بردند این است که “او مظهر شعارهای انقلاب بود” و این نکته بسیار مهمی است. اینکه کسی پایبند به شعارهای انقلاب باشد یک مطلب است، اما اینکه کسی مظهر شعارهای انقلاب باشد مطلب دیگری است. در واقع شهید رئیسی در انقلاب ذوب شده بود، او به تمام معنا مسلمان انقلابی بود، به همین دلیل این گونه سر از پا برای خدمت به انقلاب و نظام و مردم نمی‌شناخت. او الگوی انقلابی‌گری بود و به همین دلیل مظهر شعارهای انقلاب بود.

شهید رئیسی ذوب در انقلاب و ولایت بود

تعبیر دیگری که رهبر انقلاب در مورد  شهید رئیسی دارند این است که “او نصاب جدید خدمتگزاری را ثبت کرد”.

اما چگونه او به این نصاب جدید دست یافت؟ در پاسخ باید گفت: این امر ممکن نیست مگر به این دلیل که او ذوب در انقلاب و ولایت بود. امروز او الگوی کسانی است که می‌خواهند به مردمشان و کشورشان و اسلام و انقلاب خدمت کنند.

شهید رئیسی استاد تبدیل تهدید به فرصت بود

از تعابیر دیگر رهبر معظم انقلاب این است که شهید رئیسی” از فرصت‌ها در مسائل خارجی استفاده کرد.”

ما در مسائل خارجی با موانعی مواجه هستیم و این یک اصل عقلایی است که وقتی انسان با چالش مواجه می‌شود باید مترصد استفاده از این چالش‌ها برای تبدیل آن به فرصت بشود و الا مقهور جریانات و چالشها خواهد شد. شهید رئیسی استاد تبدیل تهدید به فرصت بود. در این دوران ۳۳ ماهه ریاست او چه کارهای بزرگی در سطح بین المللی انجام گرفت. عضویت ایران در شانگهای و بریکس نمونه بارز این فعالیت‌هاست. سایر فعالیت‌های خرد و کلانی که در سطح بین‌المللی انجام شد و مراودات منطقه‌ای را در حد اعلا انجام داد فراوان است. کشورهای همسایه در نگاه او جایگاه ویژه‌ای داشتند و تلاش کرد این مراودات به عالی‌ترین سطح ارتقا یابد. به همین دلیل در سوگ او نیز دهها کشور به خصوص کشورهای همسایه در ماتم فرو رفتند.

 

سطح بین‌الملل شهید رئیسی و دولت و دیپلماسی افتخارآفرین او جایگاه ویژه دارد

از تعابیر دیگری که رهبر معظم انقلاب در مورد شهید رئیسی به کار بردند این بود که” او برای مردمش کرامت و عزت می‌خواست.”

آن نگاه اسلامی عمیق و آن نگاه انقلابی باشکوه که این مرد بزرگ داشت اقتضا می‌کرد که ایران اسلامی و تک تک مردم ما عزیز و دارای کرامت باشند. امروز حقیقتاً ایران اسلامی و مردم ما در جایگاهی بسیار رفیع در سطح بین الملل قرار دارند و دشمنان این آب و خاک در پست‌ترین موقعیت قرار دارند و نشانه بارز آن، عملیات باشکوه و خیره کننده وعده صادق است که دوست و دشمن به عظمت آن اعتراف کردند و شهید رئیسی و دولت او و دیپلماسی افتخارآفرین او در این میان اهمیت فراوان دارد.

امروز به برکت این دولت انقلابی، ایران اسلامی در جایگاهی بس رفیع قرار دارد و مردم ما با تمام وجود این عظمت را احساس می‌کند و به همین دلیل در سوک او این گونه مویه کنان شرکت کردند. ان شاء الله خون این شهید و همراهان افتخارآفرین او اجازه نخواهد داد مسیر حرکت انقلابی این کشور از ریل خارج شود و از جایگاه رفیعی که امروز به آن نائل شدیم دور شود. امید است در انتخابات پیش رو مردم با بصیرت و زمان ‌شناس و انقلابی ایران اسلامی کسی را برای مسند ریاست جمهوری انتخاب کنند که راه آن شهید را ادامه دهد و قله‌های افتخار را بیش از پیش فتح نماید.

انتهای پیام/