جانشین بسیج اساتید استان اصفهان:

ضرورت هوشیاری در مقابل تلاش همه‌جانبه در موضوعات فرهنگی و اجتماعی

جانشین بسیج اساتید استان اصفهان در کارگروه جبهه علمی و فرهنگی شهرستان تیران با اشاره به حوادث اخیر، مباحث فرهنگی و نقش آن در اغتشاشات  را مورد اشاره قرار داد و  ضرورت هوشیاری در مقابل تلاش همه‌جانبه دشمنان برای تخریب اوضاع فرهنگی و اجتماعی به‌ویژه بین جوانان را متذکر شد.

به گزارش دفتر رسانه و ارتباطات نهضت استادی بسیج اصفهان، سعید مسینه جانشین بسیج اساتید استان اصفهان در کارگروه جبهه علمی و فرهنگی شهرستان تیران با اشاره به حوادث اخیر، مباحث فرهنگی و نقش آن در اغتشاشات  را مورد اشاره قرار داد و  ضرورت هوشیاری در مقابل تلاش همه‌جانبه دشمنان برای تخریب اوضاع فرهنگی و اجتماعی به‌ویژه بین جوانان را متذکر شد.

 

وی  با بیان این که دانشگاه آزاد اسلامی واحد تیران جزء پیشتازان در  موضوعات مختل بویژه موضوعات فرهنگی است، گفت: بسیج اساتید  استان اصفهان حدود ۳۱ مسئله در سطح استان را احصا  کرده  و بر اساس اولویت پیگیری می‌شود. این جلسات به‌صورت منظم با حضور مسئولان برگزار شده و از خروجی و همفکری در این جلسات برای رفع کاستی‌های فرهنگی و اجتماعی و غیره که در جامعه  و سطح استان وجود دارد استفاده خواهد شد.

 

خروجی جلسات کارگروه جبهه علمی و فرهنگی در جامعه عمل بهره‌گیری شود

 

امام جمعه شهر تیران نیز گفت: تشکیل این جلسات فرصت مناسبی بوده که اقشار مختلف جامعه اعم از دانشگاهیان، ائمه جمعه، حوزه‌های علمیه، آموزش پرورش و بسیج گرد هم آیند و درباره مسائل فرهنگی و اجتماعی بحث و تبادل‌نظر داشته باشند تا در نهایت از خروجی این جلسات در جامعه عمل بهره‌گیری شود و نتیجه آن را بتوان در راستای بهبود شرایط فرهنگی و اجتماعی جامعه مشاهده کرد.

 

حجت‌الاسلام حسین رشیدیان اضافه کرد: شاید در جامعه امروز مسائل و مشکلات اقتصادی زیادی باشد؛ اما نمی‌توان این موضوع را بهانه‌ای در راستای وجود مسائل، مشکلات و کاستی‌های فرهنگی و اجتماعی دانست.

 

لزوم بیان فعالیت‌های چشمگیر بسیج

 

فرهاد مصری‌نژاد مهاون بررسی و گفتمان سازی بسیج اساتید استان نیز عنوان کرد: در طول انقلاب اسلامی و سال‌های اخیر فعالیت‌های بسیج در همه زمینه‌ها ازجمله دوران دفاع مقدس، مواجهه با بلایای طبیعی و دوران مقابله با کرونا بسیار چشمگیر بوده و با وجود این فعالیت‌ها، اطلاع‌رسانی درباره عملکرد این غیور مردان به خوبی صورت نگرفته که در مقابل این عدم اطلاع‌رسانی، دشمن همیشه در تلاش بوده تا اذهان عمومی را به سمت اهداف خود که تخریب نظام جمهوری اسلامی است ببرد.

 

کار فرهنگی فقط مربوط به قشر خاصی نیست

 

علی رازی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان تیران نیز بیان کرد: کار فرهنگی باید  بصورت تقویت و انجام شود که در جامعه به‌عنوان ارزش ملموس باشد. کار فرهنگی فقط مربوط به قشر خاصی نیست و همه باید در جامعه به هر نحوی که می‌توانند در راستای تقویت فرهنگ تلاش کنند. باید سعی شود خروجی جلسات در عمل به چشم آید نه اینکه فقط ازلحاظ آماری ثبت شود.

 

انتهای پیام/