معاون بررسی و گفتمان سازی بسیج اساتید استان اصفهان:

مهم‌ترین راه خنثی‌سازی جنگ شناختی تبیین با رویکرد جهادی است

معاون بررسی و گفتمان سازی بسیج اساتید استان اصفهان در کارگروه فرهنگی و اجتماعی شهرستان تیران گفت: مهم‌ترین راه خنثی‌سازی جنگ شناختی تبیین با رویکرد جهادی است.

به گزارش دفتر رسانه و ارتباطات نهضت استادی بسیج اصفهان،فرهاد مصری‌نژاد معاون بررسی و گفتمان سازی بسیج اساتید استان اصفهان در کارگروه فرهنگی و اجتماعی شهرستان تیران که با محوریت دانشگاه آزاد اسلامی واحد تیران در محل فرمانداری شهرستان تیران و کرون برگزار شد، اظهار کرد: مهم‌ترین راه مقابله و خنثی‌سازی جنگ شناختی تبیین با رویکرد جهادی است؛ چراکه تبیین به معنای بیان حقایق است. برای فهم معنای تبیین، بهتراست به معنای مقابل آن توجه شود؛ آنچه در مقابل تبیین قرار دارد ابهام، احتجاب و پرده‌افکنی بر روی معنا، واقعیت و حقیقت بوده که با تحریف و انحراف توسط دشمنان حقیقت دنبال می‌شود.

وی افزود: مهم‌ترین نوع مقابله دشمنان امروز بر بستر جنگ نرم و ایجاد عملیات روانی است و مورد هدف قرار دادن باور‌های ملی و دینی بوده که این موارد می‌تواند عامل ایجاد و تشدید آسیب‌های اجتماعی شود. این موضوع را می‌توان در چهار بعد بررسی کرد که شامل جنگ نرم و ترکیبی، آسیب‌های اجتماعی، تأثیر جنگ روانی بر آسیب‌های اجتماعی و نقش دستگاه‌های اجرایی می‌شود.از مهم‌ترین ویژگی‌های جنگ نرم می‌توان پایداری، دوام، زیرسطحی، نامحسوس، تضاد و تردید آفرین و مورد هدف قرار گرفتن همه اقشار جامعه نام برد.

معاون بررسی و گفتمان سازی بسیج اساتید استان اصفهان گفت: جنگ شناختی و ادراکی که از سوی دشمن و عوامل نفوذی در حال وقوع است با کمک صد‌ها شبکه رسانه‌های ماهواره‌ای و اینترنتی فارسی‌زبان هماهنگ مانند بی‌بی‌سی، وی او‌ای و اینترنشنال فعالیت می‌کنند. این رسانه‌ها در جنگ شناختی به دنبال تحریف، انحراف چرایی انقلاب، واقعیت‌های انقلاب اسلامی، دفاع مقدس با وارونه نمایی، پنهان‌سازی پیشرفت‌ها، دستاورد‌های نظام اسلامی، و اهریمن سازی از جمهوری اسلامی و تطهیر سلطنت پهلوی هستند.

مصری‌نژاد عنوان کرد: آسیب‌های اجتماعی خانواده، زنان، طلاق، جوانان، اعتیاد، اینترنت، ماهواره و آسیب‌های اجتماعی دانش‌آموزان از انواع آسیب‌های اجتماعی است که می‌تواند افراد را در جامعه تحت تأثیر قرار دهد.

 

انتهای پیام/