پیام تسلیت بسیج اساتید دانشگاه کاشان در پی حمله تروریستی در حرم شاهچراغ و درخواست برخوردی قاطع و اَشَد مجازات

بسیج اساتید دانشگاه کاشان با صدور پیامی ضمن عرض تسلیت؛ جنایت ناجوانمردانه و تأسف‌بار در حرم شاهچراغ را به شدت محکوم و از مسئولین امر می‌خواهد ضمن شناسایی کامل عوامل و دست‌اندرکاران آن، با برخوردی قاطع و اجرای اشدّ مجازات، دست این مزدوران را از کشور عزیزمان کوتاه نماید.

به گزارش دفتر رسانه و ارتباطات نهضت استادی بسیج اصفهان، بسیج اساتید دانشگاه کاشان با صدور پیامی ضمن عرض تسلیت؛ جنایت ناجوانمردانه و تأسف‌بار در حرم شاهچراغ را به شدت محکوم و از مسئولین امر می‌خواهد ضمن شناسایی کامل عوامل و دست‌اندرکاران آن، با برخوردی قاطع و اجرای اشدّ مجازات، دست این مزدوران را از کشور عزیزمان کوتاه نماید.

 

متن پیام بدین شرح است:

 

بکشید ما را ؛ ملت ما بیدار تر می شود

امام خمینی (رضوان الله تعالی علیه)

 

با ریختن خون عزیز ما، تأیید شد انقلاب ما. این نهضت باید زنده بماند، و زنده ماندنش به این خونریزی‌هاست.‏‎ ‎‏بریزید خون‌ها را؛ زندگی ما دوام پیدا می‌کند. بکُشید ما را؛ ملت ما بیدارتر می‌شود. ‏‎ ‎‏مرگ نمی‌ترسیم؛ و شما هم از مرگ ما صرفه ندارید.

 

حادثۀ تلخ و اندوه‌بار در حرم مطهر حضرت احمد ابن موسی(ع) و به شهادت رساندن و مجروح کردن عده‌ای از هموطنان بی‌دفاع و بی‌گناه و حرمت‌شکنی در سومین پایتخت معنوی و پایگاه دینی شیعیان، حرکتی بزدلانه و جنایتی محکوم از منظر مسلمانان و همه آزاداندیشان و وجدان آگاه جامعه بشری است.

 

هنوز تاریخ جنایات وهابیون تکفیری در نجف و کربلا و کشتن هزاران زائر بی‌گناه در کنار بارگاه سیدالشهدا علیه‌السلام در روز عید غدیر سال ۱۳۱۶ هجری قمری را از یاد نبرده؛ هنوز خاک خان‌طومان و موصل از خون مدافعان حرم سرخ است و هنوز صدای ضجه و ناله‌ی زن و مرد و کودک سوری در گوش ویرانه‌های خسته باقی است که دوباره دست نحس تکفیر؛ داغی تازه به قلب داغدار زمین گذاشت و این بار قسمت سنگ‌فرش‌های مضجع مقدس احمد بن موسی علیه‌السلام بود که با صورتی سرخ از خون زائرین بی‌گناه ضجه بزند که (بأی ذنب قتلت)… و نهیبی بر ما که به یاد بیاوریم که چه سرورانی بر‌دار رفتند و چه سردارانی بی‌سر شدند تا این حرم ایمن بماند و باز تلنگری باشد بر اینکه امنیت گوهری است بی‌بدیل و بی‌جهت نیست که در این فتنه اخیر دشمن دست روی تخریب مدافعان امنیت این مرز وبوم گذاشته است.

 

چند روز پیش بود که امام جامعه فرمودند: “این نهال (انقلاب اسلامی) امروز تبدیل شده به یک درخت تناور؛ غلط میکند فکرِ کندنِ آن را هم کسی بکند!” پس #یقین_داشته_باشیم دشمن نمیتواند به اهداف خود دست یابد و پیروزی جبهه حق نیز دور نیست، بزودی نظام با مدد گرفتن از خون شهداء مظلوم خود و تکیه بر توانمندی‌های سربازانِ ولایت‌مدارِ سیدعلی، طومار دشمن را درهم می‌پیچد و با اقتداری روز‌افزون به مسیر خود ادامه خواهدداد، همچون چهل و اندی سال گذشته…

 

کانون بسیج اساتید، دانشگاه کاشان ضمن عرض تسلیت به محضر حضرت ولیّ‌عصر(عج)، نایب بر حقش امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) و ملت شریف و شهیدپرور ایران اسلامی و خانواده شهیدان این حادثه، این جنایت ناجوانمردانه و تأسف‌بار را به شدت محکوم و از مسئولین امر می‌خواهد ضمن شناسایی کامل عوامل و دست‌اندرکاران آن، با برخوردی قاطع و اجرای اشدّ مجازات، دست این مزدوران را از کشور عزیزمان کوتاه نماید.

 

کانون بسیج اساتیددانشگاه کاشان

 

آبان ماه ۱۴۰۱