بیانیه کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد دهاقان به مناسبت روز جهانی قدس

به گزارش دفتر رسانه و ارتباطات نهضت استادی بسیج اصفهان، کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد دهاقان  به مناسبت روز جهانی قدس  با صدور بیانیه‌ای آورده است: امروز پرچمی را که حضرت امام خمینی (ره) در محوریت وحدت جهان اسلام در موضوع فلسطین برافراشت، همچنان به دست توانای رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی) برافراشته […]

به گزارش دفتر رسانه و ارتباطات نهضت استادی بسیج اصفهان، کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد دهاقان  به مناسبت روز جهانی قدس  با صدور بیانیه‌ای آورده است: امروز پرچمی را که حضرت امام خمینی (ره) در محوریت وحدت جهان اسلام در موضوع فلسطین برافراشت، همچنان به دست توانای رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی) برافراشته نگه‌داشته شده است و آزادگان جهان به‌خوبی می‌دانند که حرکت نزولی و رو به زوالِ رژیم صهیونیستی بدون وقفه ادامه دارد و با تعجیلی که سردمداران این رژیم در نابودی خود دارند، قدسِ شریف در آستانه‌ی آزادیست.

 

 

بسم‌الله الرحمن الرحیم

سبْحان الّذی أسْرى بعبْده لیْلًا من الْمسْجد الْحرام إلى الْمسْجد الْأقْصى الّذی بارکْنا حوْله لنریه منْ آیاتنا  إنّه هو السّمیع الْبصیر( اسراء /۱)

روز جهانی قدس، تبلور بیداری جهان اسلام در برابر دشمنان ستمگر و روز استقامت و مبارزه مستضعفین در برابر مستکبران عالم و در رأس آن آمریکا و رژیم منحوس صهیونیستی است. روزی که به نمادی از مظلومیت و تظلم ملتِ در حصر و آواره فلسطین در برابر جنایت رژیم غاصبی تبدیل‌شده که در طول تاریخ سیاهِ حیاتِ خود، دست به انواع قتل‌عام‌ها، نسل‌کشی‌ها و جنایت‌ها علیه بشریت در سراسر جهان و مخصوصا اراضی مقدس اشغال‌شده مسلمانان زده است. «آزادی قدس» منبعث از گفتمان اصیل مقاومت و نقطه مقابل گفتمان سازش با دشمنان قسم خورده اسلام و بشریت محسوب می‌شود.

 

امسال در حالی ۴۴ سال از تدبیر حکیمانه و مدبرانه رهبرکبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) در نام‌گذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به‌عنوان روز جهانی قدس، روز فریاد رهایی ملت مظلوم فلسطین از چنگال صهیونیست‌های غاصب و جنایتکار می‌گذرد که به فضل الهی از هر زمان دیگری به آزادسازی بیت‌المقدس نزدیک‌تر هستیم و این رژیم در عمر خود هرگز گرفتاری‌های هولناکی چون امروز نداشته است.

 

یورش وحشیانه روزهای اخیر نیروهای رژیم اشغالگر قدس علیه معتکفان فلسطینی در مسجدالاقصی، همچنین تعرض به نمازگزاران روزه‌دار و دستگیری تعدادی از شهروندان فلسطینی، موج جدیدی از بیداری اسلامی را به وجود آورده، به‌گونه‌ای که این رژیم جعلی بدترین و تلخ‌ترین روزهای پرآشوبِ خود را سپری می‌کند؛ آنها در مواجهه با سونامی اعتراضات و هرج‌ومرج سیاسی ناشی از اصلاحات ادعایی قضایی و همچنین تحولات کرانه باختری و اقدامات شجاعانه گروه‌های مقاومت و نسل جوان بپاخاسته‌ی فلسطینی، دچار تزلزل روانی و حماقت راهبردی شده‌اند و هرروز در حال ارتکاب جنایت وحشیانه جدید وسکوت مجامع بین المللی و دروغگویانِ مدّعی حقوق بشر در اروپا و آمریکا در برابر این‌همه جنایت هستند.

 

باید توجه داشت که حضور همگان در راهپیمایی روز قدس تقویت مظلوم و تضعیف ظالم است و این روز حماسه ساز تنها برای آزادسازی محرومان فلسطین نیست، بلکه روز قدس قداستی دارد به گستردگی جهان اسلام و اوّلین مسئله مسلمین در بیش از نیم قرن اخیر می باشد. امروز، قدس شریف نقطه ثقل گفتمان مقاومت در منطقه و جهان محسوب می‌شود.

امروز پرچمی را که حضرت امام خمینی (ره) در محوریت وحدت جهان اسلام در موضوع فلسطین برافراشت، همچنان به دست توانای رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی) برافراشته نگه‌داشته شده است و آزادگان جهان به‌خوبی می‌دانند که حرکت نزولی و رو به زوالِ رژیم صهیونیستی بدون وقفه ادامه دارد و با تعجیلی که سردمداران این رژیم در نابودی خود دارند، قدسِ شریف در آستانه‌ی آزادیست.

 

در هنگامه‌ی فرارسیدنِ این روز بزرگ، استادان بسیجی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دهاقان، ضمن محکوم نمودن تمام جنایات رژیم غاصب ،جنایتکار وکودک کش صهیونیستی، بیست و پنجم فروردین‌ماه، همگام با سایر اقشار ملت، به‌ویژه دانشگاهیان و دانشجویان آگاه ایران اسلامی در راهپیمایی روز جهانی قدس حضور خواهند یافت و با اعلام انزجار از جنایت‌های رژیم صهیونیستی، آرمان قدس شریف و آزادی فلسطین را فریاد زده و شعار مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا سر خواهند داد و حمایت خودرا از آزادی قبله گاه اول مسلمین فریاد خواهند زد. امید واریم روز به روز به تحقق وعده پرحلاوت و بشارتی که خداوند متعال در قرآن کریم، درمورد شکست واضمحلال ظالمین ومستکبرین  به پویندگان راه حق داده،  نزدیک‌تر شویم. انشاالله.

 

کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد دهاقان

۲۴ فروردین ۱۴۰۲- ۲۲ رمضان المبارک ۱۴۴۴