امروز : جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۵
حسنی مقدم؛

روزهای کرونایی کاشان و نقش پررنگ بسیج اساتید

این روزها شیوع کرونا ویروس استان اصفهان را تقریبا صدر نشین کرده و در این میان راهبرد مقابله با کرونا در کاشان از مرحله دفاعی به مرحله تهاجمی وارد شده است، حالا در روزهای کرونایی کاشان استادان بسیجی نیز با تمام توان پای کارآمده و نقش پررنگی ایفا می کنند.
روزهای کرونایی کاشان و نقش پررنگ بسیج اساتید
سه شنبه | ۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۰۹:۳۸ |
کد خبر : ۱۲۲۹ |
اخبار کانون ها

 به گزارش روابط عمومی بسیج اساتید استان اصفهان، این روزها شیوع کرونا ویروس استان اصفهان را تقریبا صدر نشین کرده و در این میان راهبرد مقابله با کرونا در کاشان از مرحله دفاعی به مرحله تهاجمی وارد شده است، حالا در روزهای کرونایی کاشان استادان بسیجی نیز با تمام توان پای کارآمده و نقش پررنگی ایفا می کنند.

غلامرضا حسنی مقدم، گفت: هفته گذشته جلسه هماهنگی طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا در کاشان با حضور سرهنگ پاسدار مرتضی عمومهدی فرمانده محترم سپاه کاشان، آقای مرتضایی معاون استاندار و فرماندار کاشان، دکتر مروجی رئیس دانشگاه علوم پزشکی همچنین بنده بعنوان مسئول بسیج اساتید شهرستان کاشان با رعایت فاصله و حفظ اصول بهداشتی برگزار شد.

حسنی مقدم با بیان این که در این جلسه در رابطه با موضوعات مختلفی بحث و تبادل نظر شد، گفت: مقرر گردید از طریق پایگاه بسیج، مساجد و هیئت محله اجرای برنامه های مختلف پیگیری شود.

وی افزود: بسیج اساتید رسالتش کمک به مردم است لذا جمعی از اساتید بسیجی آمادگی خود را برای کمک به بیماران و خانواده هایی که از ویروس منحوس کرونا آسیب دیده اند؛ اعلام داشتند.

حسنی مقدم ادامه داد: برخی از اساتید بسیجی اعلام آمادگی کردند که در بیمارستان و یا نقاهتگاه برای کمک همچنین انجام ضدعفونی حضور یابند، برخی مبالغی را برای کمک به این مسئله اختصاص دادند.

مسئول بسیج اساتید شهرستان کاشان، بیان کرد: اساتید بسیجی با حضور در کانون های فرهنگی و مساجد حضور یافتند آنها در طرح بسته بندی های بهداشتی که با مشارکت خیران شهرستان تامین شده بود نیز مشارکت نمودند.

حسنی مقدم سپس با اشاره به شیوع کرونا ویروس در شهرستان کاشان و ترس و نگرانی مردم در مورد آن، گفت: استادان بسیجی دانشگاههای کاشان برای مشاوره رایگان خانواده با موضوع بهداشت روانی کرونا به صورت تلفنی همچنین حضوری البته با رعایت بهداشت هم وارد عمل شده اند.

وی سپس به نقش فضای مجازی و آسیبهایی که می تواند از این ناحیه بر مردم وارد شود هم اشاره کرده و گفت: برخی همکاران ما در فضای مجازی فعال شده اند پیام هایی با نگاه توحیدی، مثبت و روحیه بخش آماده و ارسال می کنند. 

بیماری ویروسی کرونا ۲۰۱۹(19 (COVID- نخستین‌بار در ووهان چین شناسایی شد و تاکنون به 150 کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق العاده اعلام کند.

بنابرآخرین آمار وزارت بهداشت کل مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به 14991 نفر رسیده که از این تعداد 4996 نفر بهبود یافته و از بیمارستانها ترخیص شده اند و 853 نفر از مبتلایان هم جان خود را از دست داده اند. در حال حاضر اصفهان دومین استان دارای بیشترین مبتلای کرونا در کشور است و شیوع این بیماری در استان اصفهان از کاشان آغاز شد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کاشان روز یکشنبه 25 اسفندماه در گفتگو با ایرنا اعلام کرد که راهبرد مقابله با کرونا در کاشان دیروز از مرحله دفاعی به مرحله تهاجمی وارد شد و در این زمینه بر اساس تفاهم‌نامه‌ای نیروهای پایگاه‌های بسیج از روز شنبه با هدف همکاری در آموزش و اطلاع‌رسانی، ضدعفونی مراکز تجمعی، تشدید نظارت بر اصناف، پیگیری تلفنی ثبت اطلاعات جمعیت زیر پوشش در سامانه سلامت را با برنامه‌ریزی ناظران پیگیری و از محل پایگاه سلامت یا پایگاه بسیج صورت خواهند داد.

به گفته وی هر مراقب سلامت به طور میانگین ۷۰۰ خانوار زیر پوشش دارد که در ۶ روز کاری، روزانه دست‌کم ۱۱۶ خانوار را باید غربالگری کند و با کمک نیروهای بسیج برای هر مراقب ۲ نفر نیروی بسیج خواهد بود که با تقسیم کار روزانه با نزدیک به ۴۰ خط تلفن از سوی سه نفر (یک مراقب و ۲ نیروی بسیج برای هر بلوک و روزانه در مجموع ۱۱۶ تماس) می‌توان تا پایان هفته آتی ۱۰۰ درصد خانوارها را غربالگری کرد.

کرونا یک بیماری مهلک و بسیار جدی است، اقدامات گسترده ای هم در سطح ملی برای مبارزه با ویروس کرونا انجام گرفته است، با این حل برخی از مردم هنوز این بیماری را جدی نگرفته اند، تاکید براین است که مردم هم باید اصول بهداشتی را کاملا رعایت کنند هم این که در طرح غربالگری همگانی سلامت شرکت نمایند.

سامانه تلفنی با خط تماس فوری به شماره ۳۱۱۳ و ۴۰۳۰ آماده ارایه خدمات مشاوره و پاسخگویی به افرادی است که احساس می‌کنند علایم مشکوک به بیماری ویروسی کرونا دارند.

مردم با مراجعه به سامانه غربالگری و مراقبت کرونا نسبت به تکمیل پرسشنامه اقدام کنند.

 انتهای پیام/

اخبار فرهنگی

اطلاعیه ها

پیشخوان خدمات

پنل ثبت نام