امروز : یکشنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۵۹
فرمانده سپاه پاسداران شهرستان برخوار در مراسم آنلاین روز قدس مطرح کرد:

جامعه دانشگاهی با الگوگرفتن از شهدای مقاومت نقش خود را ایفا کند

سرهنگ محمد شفیعی فرمانده سپاه پاسداران شهرستان برخوار امروز در مراسم آنلاین روز قدس گفت: جامعه دانشگاهی باید هوشیارانه در تداوم راه امام و مقام معظم رهبری و الگوگرفتن از شهدای مقاومت به ویژه حاج قاسم نقش خود را ایفا کند.
جامعه دانشگاهی با الگوگرفتن از شهدای مقاومت نقش خود را ایفا کند
جمعه | ۱۳۹۹/۰۳/۰۲ - ۱۱:۰۸ |
کد خبر : ۱۳۶۲ |
اخبار کانون ها

به گزارش روابط عمومی بسیج اساتید استان اصفهان، مراسم آنلاین روز جهانی قدس امروز جمعه دوم خرداد ماه 1399 به همت بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت آباد با همکاری سازمان بسیج اساتید استان اصفهان و برگزار شد. سرهنگ محمد شفیعی فرمانده سپاه پاسداران شهرستان برخوار بعنوان سخنران این مراسم آنلاین گفت: جامعه دانشگاهی باید هوشیارانه در تداوم راه امام و مقام معظم رهبری و الگوگرفتن از شهدای مقاومت به ویژه حاج قاسم نقش خود را ایفا کند.

محمد شفیعی در برنامه روز قدس که در سامانه آموزش مجازی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت آباد به صورت برخط برگزار شد با اشاره به تقارن سالروز فتح خرمشهر و روز قدس اظهار کرد: امسال روز قدس با سالروز فتح خرمشهر تقارن پیدا کرده که این تقارن بسیار مبارک و مقدس بیانگر یک پیوند ناگسستنی بین مردم و آرمان های امام (ره) و انقلاب است. در هنگام آزادسازی خرمشهر بسیاری از کشورها از عراق حمایت می‌کردند و با آزادسازی این شهر تمامی برنامه‌های حکام سلطه به هم ریخت.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج برخوار با اشاره به این که نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به نام روز قدس توسط امام راحل (ره) هیمنه ی رژیم صهیونیستی را به هم ریخت، افزود: این اقدام یک اقدام مدبرانه و شجاعانه و تاثیرگذار در سطح جهان اسلام و بین الملل بود چراکه در آن مقطع قراردادی بین اسرائیل و مصر با حضور کارتر رئیس جمهوری وقت آمریکا در حال انجام بود.

شفیعی ادامه داد: وقتی موضوع روز قدس و دفاع از مردم فلسطین با راهبرد مبارزه جهانی با اسرائیل و مزدوران رژیم توسط امام (ره) بیان شد، شاهد بیداری ملت‌ها در برابر سلطه و جهان خواری آمریکا و رژیم صهیونیستی علیه ملت‌های منطقه خصوصاً مردم مظلوم فلسطین بودیم و هستیم.

وی سپس با اشاره به این که  اگر بخواهیم اثرات و پیامدهای این نامگذاری را در طول سال‌ها ببینیم موارد زیادی برای اشاره کردن می توان مشاهده نمود، گفت: ارتش صهیونیست یک ارتش شکست ناپذیر به نظر می رسید، اما در جنگ ۳۳ روزه هیمنه ی این ارتش نابود شد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج برخوار با یادآوری این مسئله که اسرائیل زمانی سیاست از نیل تا فرات را پیگیری می‌کرد، افزود: اما امروز می‌بینیم که در منطقه محدود خود زمین گیر شده است.

شفیعی در ادامه به خروج آن ها از آن لبنان در سال ۲۰۰۰، خروج از نوار غزه در سال ۲۰۰۵ و شکست اسراییل در جنگ ۳۳ روزه و جنگ ۲۲ روزه اشاره کرد و گفت: همه از برکات این نامگذاری توسط رهبر فقید جمهوری اسلامی ایران است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج برخوار بیان کرد: باید یادی کنیم از سیدالشهدای جبهه مقاومت حاج قاسم سلیمانی، فردی که با لبیک به فرامین امام و مقام معظم رهبری به دنبال تحقق محو اسرائیل این غده سرطانی بود، سخن مقام معظم رهبری که فرمودند اسرائیل ۲۵ سال آینده را نخواهد دید، راهبرد و هدف استراتژیک شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی بود.

شفیعی سپس با اشاره به این که ایشان تمام معادلات آمریکا و اسرائیل را برای خاورمیانه بزرگ در هم ریخت، تصریح کرد: از تمام ظرفیت‌های منطقه استفاده کرد تا یک جبهه مقاومت در غرب آسیا ایجاد کند.

وی ادامه داد: فاطمیون، حشدالشعبی، حزب الله لبنان، انصارالله یمن و زینبیون گروه‌های جهادی بودند که توسط ایشان ایجاد شدند و نقشه‌های دشمنان را نقش بر آب کردند. سردار سلیمانی یک کابوس بزرگ برای آمریکا و اسرائیل بود تا جایی که ناجوانمردانه ایشان را در عراق به شهادت رساندند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج برخوار با بیان این که اهمیت روز قدس بر کسی پوشیده نیست و همه معتقدیم که جهان اسلام با رژیم غاصب اسرائیل باید مخالفت کنند، تاکید کرد: این مخالفت باید همگانی و آشکار باشد.

وی افزود: در حالی که معامله قرن توسط ترامپ مطرح شده است، مقام معظم رهبری این معامله را یک سیاست خبیث آمریکایی دانست و البته که این معامله در نطفه خفه شده است.

شفیعی خاطرنشان کرد: در نگاه مسلمانان فلسطین به دلیل وجود مسجد الاقصی قبله نخست مسلمانان و جایگاه معراج پیامبر از اهمیت بسیار ویژه‌ای برخوردار است. از طرفی جنایت این جنایت کارها با کودک کشی و آزار و اذیت فلسطینی‌ها و آواره کردن آنها، وجدان هر کشوری آزار می‌دهد و مخالفت با اسرائیل علاوه بر جنبه دینی جنبه انسانی نیز دارد.

 وی با تاکید بر این که اما جامعه دانشگاهی باید هوشیارانه در تداوم راه امام و مقام معظم رهبری و الگوگرفتن از شهدای مقاومت به ویژه حاج قاسم نقش خود را ایفا کند، بیان کرد: نقش شما بحث روشنگری و تبیین منویات مقام معظم رهبری در روشن شدن جنایات صهیونیست ها و دفاع از مردم مظلوم فلسطین است.

قرائت بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت آباد در محکومیت جنایت های اسراییل و آمریکا  پایان بخش این مراسم بود.

انتهای پیام/

 

اخبار فرهنگی

اطلاعیه ها

پیشخوان خدمات

پنل ثبت نام