امروز : یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۴۰
معاون منابع انسانی بسیج اساتید استان اصفهان؛

چمران استاد مسلم دانشگاه آمریکا مرعوب آمریکا و تکنولوژی غرب نشد

معاون منابع انسانی بسیج اساتید استان اصفهان با حضور در آیین بزرگداشت استاد عشق و ایثار شهید دکتر چمران و روز بسیج اساتید در کاشان، گفت: چمران استاد مسلم دانشگاه آمریکا مرعوب آمریکا و تکنولوژی غرب نشد.
چمران استاد مسلم دانشگاه آمریکا مرعوب آمریکا و تکنولوژی غرب نشد
یکشنبه | ۱۳۹۹/۰۴/۰۱ - ۰۶:۱۴ |
کد خبر : ۱۴۰۴ |
اخبار کانون ها

به گزارش روابط عمومی بسیج اساتید استان اصفهان، آیین بزرگداشت استاد عشق و ایثار شهید دکتر چمران و روز بسیج اساتید شنبه 31 خردادماه در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان برگزار شد.

بیژن شمس معاون منابع انسانی بسیج اساتید استان اصفهان در این آیین با بیان این که معنای بسیج اساتید از نگاه رهبر معظم انقلاب ایمان، انگیزه معنوی و انقلابی است که البته باید همراه با تخصص باشد، افزود: مقام معظم رهبری در یکی از سخنرانیهای خود فرمودند اساتید دانشگاه باید در تراز انقلاب اسلامی باشند.

وی سپس با اشاره به برخی از شاخص‌های شهید چمران، اظهار داشت: ارزیابی فعالیت یک بسیجی متناسب با روحیه شهید چمران به عنوان یک استاد درتراز انقلاب در نظر گرفته شده است.

معاون منابع انسانی بسیج اساتید استان اصفهان ادامه داد: شهید چمران استاد مسلم دانشگاه آمریکا در اوج تکنولوژی و قله علمی قرار داشت و نظریه‌های علمی او هنوز هم به عنوان یک نظریه علمی در دانشگاه‌های معتبر دنیا مطرح است، اما مرعوب آمریکا و تکنولوژی غرب نشد.

شمس تاکید کرد: امروز اساتید دانشگاه‌های کشور باید علم خود را بومی سازی کرده و در خدمت نظام اسلامی و رسیدن انقلاب اسلامی به پیشرفت‌های علمی جهان باشد.

معاون منابع انسانی بسیج اساتید استان اصفهان با اشاره به این که شهید چمران در عرصه علمی باسواد، تحصیلکرده و در حوزه جهاد شجاع و نترس بود، افزود: به موقع و به هنگام وارد صحنه می‌شد و برای همین شهید چمران در تراز انقلاب اسلامی بود.

معاون منابع انسانی بسیج اساتید استان اصفهان در ادامه یکی از اولویت‌های بسیج اساتید را نقش آفرینی برای حل مشکلات جامعه عنوان کرد و خبرداد: در این خصوص اندیشکده‌های مختلفی راه اندازی شده تا مسائل و مشکلات به زمین مانده جامعه و کشور بررسی شود.

وی با تاکید بر این مهم که همه باید با انسجام و همفکری و تولید علم، مشکلاتی را که حاصل تفکر و نگرش اشتباه ما است را برطرف و مرتفع کنیم، تصریح کرد: بسیج اساتید در حوزه مسجد محوری که یکی از مباحث مهم و پایگاه مهم انقلاب است باید وارد شود و در هر مسجدی یک استاد دانشگاه حضور داشته باشد.

معاون منابع انسانی بسیج اساتید استان اصفهان با تصریح این که دانشگاهیان روشنفکر در برهه‌ای از انقلاب اسلامی با ایجاد فرهنگسراها، ایجاد فضا‌های فرهنگی آن هم در خارج از دانشگاه مساجد را که پایگاه انقلاب اسلامی است را عامدانه خالی کردند، گفت: انقلاب اسلامی که از داخل مسجد به عنوان یک پایگاه عظیم و معنوی شکل گرفت و امروز در مناسبات و محاسبات دنیا توانسته نفش آفرینی کند به دست برخی از روشنفکران در لباس دین یا در لباس دانشگاهی سبب خالی شدن مساجد شدند.

اجرای طرح یک استاد، یک مسجد

شمس با تاکید بر اجرای طرح یک استاد دانشگاه، یک مسجد به تعداد مساجد فعال شهرستان کاشان، اظهار کرد: هریک از اساتید دانشگاه باید در یکی از مساجد کاشان حضور داشته و با پیگیری مسائل و موضوعات مسجد محل تأثیرگذار و نقش آفرین باشند.

معاون منابع انسانی بسیج اساتید استان اصفهان متذکر شد: امروز استکبار جهانی به دنبال جدایی جوانان از مساجد و روحانیت و معارف دینی است.

وی  خاطرنشان کرد: دانشگاه‌ها باید فرآیند علم و مسجد را از خانه علم تا خانه مسجد طی کنند تا بتوان مدعی داشتن دانشگاه علمی و انقلابی و دانشگاه در تراز انقلاب اسلامی باشیم و به رسالت خود به عنوان یک دانشگاه جامعه ساز عمل کرده باشیم.

معاون منابع انسانی بسیج اساتید استان اصفهان تحقق دستورات و رهنمود‌های امام و رهبری در دانشگاه، بسط و اعتلای فرهنگ و تفکر بسیجی در بین اعضای هیات علمی، تشویق و عضویت همه اساتید در بسیج، تلاش برای پژوهش‌های علمی دانشگاه و تلاش در موضوع جهاد علمی بسیج اساتید را از وظایف بسیج اساتید دانشگاه عنوان کرد.

 انتهای پیام/

اخبار فرهنگی

اطلاعیه ها

پیشخوان خدمات

پنل ثبت نام