امروز : یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۱۶
مسئول اسبق بسیج اساتید استان اصفهان؛

استراتژی آینده بسیج اساتید «تبیین مثبت برکات و آثار انقلاب» باشد

مسئول اسبق بسیج اساتید استان اصفهان، با بیان این که شهید چمران بعنوان الگو و تابلو روشن و چراغی برای هدایت است گفت: استراتژی آینده بسیج اساتید باید «تبیین مثبت برکات و آثار انقلاب» باشد.
استراتژی آینده بسیج اساتید «تبیین مثبت برکات و آثار انقلاب» باشد
چهارشنبه | ۱۳۹۹/۰۴/۰۴ - ۱۰:۱۷ |
کد خبر : ۱۴۱۰ |
اخبار کانون ها

به گزارش روابط عمومی بسیج اساتید استان اصفهان، علی کاظمی مسئول اسبق بسیج اساتید استان اصفهان، در آیین گرامیداشت شهادت شهید چمران و روز بسیج اساتید که به همت کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی دولت آباد و بصورت بر خط برگزار برگزار شد به جایگاه ویژه شهید چمران بعنوان الگو و تابلو روشن و چراغی برای هدایت اشاره کرد و گفت: استراتژی آینده بسیج اساتید باید «تبیین مثبت  برکات و آثار انقلاب» باشد.

عضو شورای عالی بسیج اساتید استان اصفهان با بیان این که وجود شهید چمران با شخصیتی که دارند برای تمام استادان ایران و جهان یک الگو هستند، اظهار کرد: اگر امروز استاد ما در دانشگاه و استادان دانشگاههای جهان ادعای علمی داشته باشند قطعا این مرتبه علمی را بالاتر شهید چمران دارد، اگر ادعا کمک به افراد مستمند بعنوان یک اخلاق پهلوانی و استادی داشته باشند برای دستگیری از محرومین ایشان الگو، عصاره  و نمونه جهانی هستند.

 وی افزود: اگر بحث مبارزه با ظلم وستم باشد شهید چمران بهترین الگو هستند و تعبیر جامع فرد بسیجی را با نگاه ویژه امام (ره) و مقام معظم رهبری دارد این که نیروی بسیجی در همه عرصه ها در زمان مناسب خود حاضر است و این در شخصیت شهید چمران  دقیقا بروز و ظهور پیدا کرده که برای همه ما می تواند الگو و نمونه باشد.

کاظمی خاطرنشان کرد: شهید چمران برای حتی استادانی که ارتباط آنها با مسائل ارزشی کم رنگ است و فقط ادعای علمی و پژوهشی دارند می تواند یک الگو باشد چرا که در حوزه علمی و پژوهشی خود در تراز عالی جهانی است.

شهید چمران الگو و تابلو روشن و چراغی برای هدایت است

وی با اشاره به این که برای استادی که ادعا ایثار و رزمندگی و گذشت دارد هم شهید چمران بعنوان یک الگو و نمونه جامع و کامل است، ابراز داشت: در همه ابعادی که شاید امروز بخشهای مختلف دانشگاهی و جامعه ما نیازمند فردی هستند که مسیر را بصورت عملیاتی رفته باشند شهید چمران می تواند الگو و تابلو روشن و چراغی که می تواند فرد و افراد مختلف را هدایت کند.

مسئول اسبق بسیج اساتید استان اصفهان، با بیان این که بنابراین خیلی نباید در دانشگاهها دنبال الگو و نمونه دیگری باشیم چون الگو و نمونه جامعی برای اساتید هست و همه آنهایی که سمت و نام بسیجی را بخود می گیرند در عالیترین مرتبه شخصیتی می توانند قرار گیرند، گفت: چون الگوی آنها جامع و کامل است و هر اداعایی داشته باشیم در هر زمینه ای الگویی را در مقابل خود می بینیم، کسی که همه وجود خود را در اختیار قرار داده و باز خودش را بدهکار می داند.

خلع های فکری و علمی در ماموریت بسیج اساتید باشد

 وی در ادامه ضمن تشکر از قدامات بسیج اساتید استان در خصوص موضوعات مختلف بویژه کرونا، عنوان کرد: در بحث گام دوم انقلاب اسلامی موضوعی لازم است در ماموریت بسیج اساتید قرار گیرد و آن این که مجموعه بسیج اساتید باید در جاهایی که خلع های فکری و علمی است حضور و بروز خوبی داشته باشد.

دشمن تلاش دارد جامعه و جوانان و خانواده را ناامید کند

 عضو شورای عالی بسیج اساتید استان اصفهان اظهار کرد: بررسیها نشان می دهد دشمن تلاش دارد جامعه و جوانان و خانواده را ناامید کند که اهداف خود را پیش می برد، این حربه شیطان هم هست، امیدوراری بعنوان بزرگترین رحمتی از سمت خدا حتی برای بندگان گناهکار است.

استراتژی آینده بسیج اساتید «تبیین مثبت از برکات و آثار انقلاب»

وی با تصریح این که در مقاطعی در جامعه موجی از ناامیدیها شکل می گیرد، بیان کرد: بسیج اساتید باید استراتژی خود را برای برنامه های آینده به سمت تبیین مثبت از برکات و آثار انقلاب قرار دهد چون انقلاب و نظام ما در خرد و کلان برکات، آثار و پیامدهای بسیار وسیع و عمیق و جهانی و ملی و محلی و منطقه ای و در ابعاد مختلف داشته، اینها کم رنگ معرفی می شود و بعضی مواقع دیده نمی شود.  

کاظمی با اشاره به این که  البته در رویکرد حرکتی خود بایستی یک نگاه انتقادی هم داشته باشیم، اظهار کرد: اما مسیر کلی را که در نظر بگیریم، این قطار انقلاب و نظام در مسیر خود و به سمت اهداف عالی و کلام امام (ره) مبنی بر این که این انقلاب  زمینه سازی و مقدمه انقلاب حضرت مهدی (عج) است همچنین بیانات مقام معظم رهبری در افول و نابودی دشمنان و بخصوص امریکا پیش می رود.

عضو شورای عالی بسیج اساتید استان اصفهان خاطرنشان کرد:اما داخل قطار ممکن است سکونها و نزاع هایی را احساس می کنیم که بعضی مواقع باعث ناامیدی می شود که دشمن از آن سوء استفاده می کند و بتدریج روند استحاله و بی تفاوتی نسبت به انقلاب و نظام را رواج می دهد.

وی ادامه داد: این است که بسیج اساتید باید تبیین مثبت از برکات و پیامدهای انقلاب را مستند سازی کند.و آن اتفاقات مثبتی که در طی 40 سال اخیر داشتیم که فراوان هم هستند مدلسازی شوند.

مسئول اسبق بسیج اساتید استان اصفهان، بیان کرد: متاسفانه خوب مدلسازی نکردیم و به همین دلیل برای جوان و نوجوان خود نمی توانیم یک الگوی مستند مکتوب ارائه دهیم خیلی کارهای شده همه هم واقف هستند اما مدل، مکتوب و مستند نشده بنابراین با رویکرد مثبت اندیشی نسبت به نظام که در سخنان  مقام معظم رهبری هم می آیند هم در برخورد های ایشان با افراد مختلف باید ابعاد مثبت را تبیین کنیم.

وی با تاکید بر این که خدمات انقلاب در سطح  خرد و کلان مدلسازی شود، گفت: این مدلها عقبه ذهنی مثبت در جوان و نوجوان ایجاد می کند.

کاظمی بیان کرد: یک مدل داریم شهید سلیمانی که برای جهان الگو است، باید رفتار و عملکرد و شخصیت این شهید بزرگوار مدل شود و این مدل شدن باعث می شود که ماندگار و پایدار شود به گفتمان تبدیل شود و خودش را برساند به کلاس درس و محافل دانشگاهها و خیلی از برکات را به تصویر بکشیم نگاه تاریخی هم برای آیندگان دارد.

عضو شورای عالی بسیج اساتید استان اصفهان عنوان کرد: وقتی بررسی می کنیم در مطالعات و تحقیقات کشورهای غربی بخصوص  مباحث پژوهشی نگاه مثبت وجود دارد و مشوق است و از این پتانسیل باید در عرصه های مختلف دانشگاه و جامعه و گام دوم انقلاب استفاده شود.

انتهای پیام/

اخبار فرهنگی

اطلاعیه ها

پیشخوان خدمات

پنل ثبت نام