امروز : دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۳۹
بیانیه کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان؛

نامه خوئینی ها، ترفندی رنگ باخته «کلید زدن پروژه عبور» و معرفی «دیگری» بجای اوست

کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان، نامه خوئینی ها، ترفندی رنگ باخته «کلید زدن پروژه عبور» و معرفی «دیگری» بجای اوست.
نامه خوئینی ها، ترفندی رنگ باخته «کلید زدن پروژه عبور» و معرفی «دیگری» بجای اوست
دوشنبه | ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ۱۵:۰۲ |
کد خبر : ۱۴۳۵ |
اخبار کانون ها

به گزارش روابط عمومی بسیج اساتید استان اصفهان، کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان در جواب نامه موسوی خوئینی ها به رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) بیانیه ای  صادر کرد.

متن بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ وَقُولُوا قَوْلًا سَدِيدًا (احزاب/70)

وَمَا لَهُمْ بِهِ مِنْ عِلْمٍ إِنْ يَتَّبِعُونَ إِلَّا الظَّنَّ وَإِنَّ الظَّنَّ لَا يُغْنِي مِنَ الْحَقِّ شَيْئًا (نجم/28)

 

در روزهای اخیر انتشار نامه ای از سوی دبیرکل مجمع روحانیون مبارز خطاب به رهبر معظم انقلاب بازتاب ویژه ای در رسانه های داخلی و خارجی یافت. در این نامه اوضاع کشور "غیر قابل دوام" خوانده شده و عنوان شده است که مردم نسبت به مدیریت کلان کشور بی اعتماد و بی اعتقاد شده‌اند و مقبولیت و مشروعیت نظام آسیب دیده و رهبر معظم انقلاب را مسئول این شرایط دانسته است. با توجه به مطالب مذکور، بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان خود را ملزم به تبیین و تنویر افکار عمومی در این خصوص می بیند:

 

1-  مطالب مذکور از سوی کسی عنوان شده است که خود و جریان سیاسی منتسب به او، سالها قدرت اجرایی کشور را بر عهده داشته و بر مقدرات سیاسی و اقتصادی این مملکت حکم می رانده اند. حال ایشان چگونه فرافکنی کرده و مسوولیت ناکارآمدی های دولت های همسو و مورد حمایت خود را بر دوش دیگری می افکند؟! آیا این نامه فرار رو به جلو برای فرار از پاسخگویی نیست؟ آیا ایشان به دنبال تطهیر چهره خود و جریان منسوب به خود از مشکلات جاری کشور نیست؟

 

2-  علی رغم ادعاهای مکرر و رنگ باخته برخی مبنی بر بی اعتمادی مردم به نظام اسلامی، مردم ایران با وجود همه مشکلات و ناکارآمدی های معیشتی و اقتصادی و نیز گلایه ها و ناملایمات سیاسی برآمده از جریان های سیاسی خاص، همواره و در عرصه های مختلف، اعتماد و اعتقاد قلبی و عملی خود را به نظام جمهوری اسلامی و آرمان های انقلاب، امام و شهداء نشان داده اند، آیا باید یادآوری کنیم حضور قدرتمند و دندان شکن مردم را در مراسم تشییع جنازه سردار دلها سردار قاسم سلیمانی در سرتاسر میهن اسلامی مان؟ آیا باید به خاطرتان بیاوریم حماسه 9 دی 1388 را که نقطه عطفی در تاریخ انقلاب و برگ زریّن دیگری در افتخارات مردم ایران محسوب می شود؟ و آیا .....

 

 

3-  شایسته نیست یک جریان سیاسی خاص، در آستانه انتخابات ریاست جمهوری 1400 برای ترمیم چهره مغشوش و مشوش، و برای حفظ جایگاه سیاسی و بازگشت به قدرت، از مدار حق و منطق و عقل خارج شده و مطالبی خارج از انصاف و خیرخواهی نسبت به نظام اسلامی و رهبر انقلاب منتشر کند. مردم فهیم ایران اسلامی با بصیرت مثال زدنی خود می دانند که انتشار چنین نامه ای سرگشاده «در محضر ملت شریف ایران» و انداختن مسوولیت برخی ناکارآمدی های دولت های مختلف بر دوش دیگران قطعا نه از روی خیرخواهی ملت و امت اسلامی و بلکه ترفندی رنگ باخته برای به اصطلاح «کلید زدن پروژه عبور» و معرفی «دیگری» بجای اوست. اما سوال اینجاست که نویسنده نامه مذکور و جریان سیاسی منتسب تا چه حد کارنامه درخشانی در مدیریت اجرایی و سیاسی کشور از خود بجا گذاشته اند؟!

 

آیا شایسته نیست که تقوا و قول سدید را مبنا و ممشای خود قرار داده و از گفتار و رفتار مبتنی بر ظن و گمان و جهل و ناگاهی دست برداریم. «ذَلِكَ مَبْلَغُهُمْ مِنَ الْعِلْمِ إِنَّ رَبَّكَ هُوَ أَعْلَمُ بِمَنْ ضَلَّ عَنْ سَبِيلِهِ وَهُوَ أَعْلَمُ بِمَنِ اهْتَدَى» (نجم/30)

 

بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان

اخبار فرهنگی

اطلاعیه ها

پیشخوان خدمات

پنل ثبت نام