امروز : دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۶
عضو شورای زنان و خانواده بسیج اساتید استان اصفهان؛

هر تجربه‌ای که از خانواده پدر و مادری کسب کردیم در آینده تکرار خواهیم کرد

عضو شورای زنان و خانواده بسیج اساتید استان اصفهان، گفت: هر تجربه‌ای که از خانواده پدر و مادری کسب کردیم در آینده، محیط شغلی، تحصیلی و دیگر مراحل زندگی تکرار خواهیم کرد.
هر تجربه‌ای که از خانواده پدر و مادری کسب کردیم در آینده تکرار خواهیم کرد
دوشنبه | ۱۳۹۹/۰۵/۰۶ - ۰۴:۰۷ |
کد خبر : ۱۴۶۶ |
اخبار کانون ها

به گزارش روابط عمومی بسیج اساتید استان اصفهان، مریم فاتحی‌زاده عضو شورای زنان و خانواده بسیج اساتید استان اصفهان در سلسله نشست‌های فرهنگی که  به همت بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت‌آباد به صورت برخط برگزار شد با اشاره به نقش خانواده در زندگی زوجی و خانوادگی گفت: هر تجربه‌ای که از خانواده پدر و مادری کسب کردیم در آینده، محیط شغلی، تحصیلی  و دیگر مراحل زندگی تکرار خواهیم کرد و خانواده پایه‌گذار نقش بسیار مهمی از سرنوشت انسان بوده و در تعیین سبک زندگی آینده انسان تأثیرگذار خواهد بود.

عضو شورای زنان و خانواده بسیج اساتید استان اصفهان اظهار کرد: مهم‌ترین مرحله شکل‌گیری شخصیت هر فرد در زندگی زوجی و خانوادگی، تجربه‌اندوزی او از زمان کودکی در خانواده اصلی یا همان خانواده پدر و مادری است. جایی که فرد متولد می‌شود و شخصیت او با تجربه‌ها و اتفاقاتی که پشت سر می‌گذارد، شکل می‌گیرد و پس از آن وارد زندگی خانوادگی و زوجی می‌شود.

مدیرکل سابق امور بانوان استانداری اصفهان ادامه داد: الگوهای ارتباط در خانواده، روابط والدین و خواهران و برادران، سطح تحصیلات، دوستان و شبکه‌های مجازی، شغل و مذهب از دیگر عوامل مؤثر بر زندگی زوجی و خانوادگی است.

عضو هیئت علمی دانشگاه اصفهان با اشاره به نقش خانواده بیان کرد: وظیفه مهم خانواده در آماده‌سازی یک شخص برای ورود به زندگی زوجی و خانوادگی، فراهم آوردن زمینه‌های رشد و تجربه‌اندوزی کودک در زمینه‌های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، عاطفی، روانشناختی، مذهبی، جسمی و جنسی از طریق تعاملات سالم با پدر و مادر، خواهران و برادران و همسالان است.

انتهای پیام/

اخبار فرهنگی

اطلاعیه ها

پیشخوان خدمات

پنل ثبت نام