امروز : دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۵۱
معلمی، استاد جنگ نرم بسیج اساتید استان اصفهان گفت؛

با اقتصاد مقاومتی و شکل‌گیری سند راهبردی «ایران و چین» مشکلات کشور مرتفع می شود

استاد محمود معلمی در نشست تخصصی « تحلیل جامع مسائل سیاسی روز کشور» گفت: به تعبیر مقام معظم رهبری اقتصاد مقاومتی راه نجات کشور است، اقتصادی که درون‌نگر باشد نه برون‌نگر، قطعاً با اقتصاد مقاومتی و شکل‌گیری سند راهبردی ایران و چین بسیاری از مشکلات کشور مرتفع خواهد شد.
با اقتصاد مقاومتی و شکل‌گیری سند راهبردی «ایران و چین» مشکلات کشور مرتفع می شود
شنبه | ۱۳۹۹/۰۵/۱۱ - ۰۶:۴۵ |
کد خبر : ۱۴۷۴ |
اخبار کانون ها

به گزارش روابط عمومی بسیج اساتید استان اصفهان، محمود معلمی در نشست تخصصی « تحلیل جامع مسائل سیاسی روز کشور» ادامه سلسله نشست‌های بصیرت‌افزایی که به همت بسیج اساتید دانشگاه آزاد دولت آباد و بصورت برخط برگزار شد، با اشاره به فرمایش امیرالمومنین علی(ع) گفت: هر شخص باید دو ویژگی داشته باشد تا زیر بیرق ولایت به طور مستمر حرکت کند، نخست اهل بصیرت باشد و دوم اهل صبر. صبر به مفهوم این است که انسان در برابر مشکلات مقاومت کند و با بصیرت چشمان تیزی در انسان ایجاد شود تا انسان بتواند پشت صحنه‌ها را ببیند.

وی سپس به تحلیل تعرض جنگنده‌های آمریکایی به پرواز هواپیمایی ماهان پرداخت و گفت: در ماجرای هواپیمایی ماهان که بر فراز کشور سوریه به سمت بیروت حرکت می‌کرد، مشاهده کردیم که جنگنده‌های آمریکایی حرکت فتنه‌انگیزی را انجام دادند. هدف آنها این بود که کشور دوست و  برادر ما و دشمن رژیم صهیونیستی یعنی سوریه به اشتباه هواپیمای مسافربری ایران را سرنگون کند.

معلمی ادامه داد: این موضوع دستاویزی برای کشورهای دشمن ایران و سوریه و ضد انقلاب بود تا بر طبل دشمنی ایران با سوریه بکوبند و در کشور هرج و مرج و آشوب ایجاد کنند، اما با عنایات خاص الهی و مهارت خلبان ایرانی این فتنه خنثی شد.

استاد جنگ نرم بسیج اساتید استان اصفهان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سند راهبردی ایران و چین گفت: پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد که چین در آینده در اقتصاد دنیا حرف اول را خواهد زد، اگرچه امروزه نیز چین یکی از قدرت‌های بلامنازع دنیا در عرصه اقتصادی است، این موضوع اهمیت سند راهبردی با چین را به خوبی روشن و واضح می‌کند.

در سند راهبردی ایران و چین نکات قوی و خوبی گنجانده شده است

استاد معلمی با اشاره به این که در سند راهبردی ایران و چین نکات قوی و خوبی گنجانده شده است؛ تصریح کرد: به عنوان مثال استفاده از پول دو کشور در مبادلات و حذف دلار، خرید دائمی نفت ایران توسط چین حتی در زمان تحریم‌ها همچنین محافظت هر دو کشور از منافع یکدیگر در سطح بین‌المللی از نکات قابل توجه در این توافق است.

استاد جنگ نرم بسیج اساتید استان اصفهان با اشاره به مخالفت‌های صورت‌گرفته با این توافق افزود: البته هر توافق مخالفانی نیز در پی خواهد داشت، اما باید به صورت جداگانه این مخالفان را بررسی کرد.

معلمی سپس در تشریح مخالفان این سند گفت: دسته اول مخالف این قرارداد آمریکا و کشورهای اروپایی هستند؛ به طور قطع این قرارداد تأثیر قابل توجهی در بی‌اثر کردن تحریم‌های آنها علیه ایران اسلامی خواهد داشت و این موضوع دلیل اصلی مخالفت‌شان با این قرارداد است.

این کارشناس مسائل سیاسی مطرح کرد: دسته دوم مخالفان قرارداد غرب‌زده‌های داخل کشور هستند. کسانی که آمال و آرزوی آنها کشورهای غربی است؛ همان‌ها که برجام را تجلیل کردند.

استاد جنگ نرم بسیج اساتید استان اصفهان، افزود: دسته سوم افرادی هستند که دلسوز و نگرانند که مبادا سرنوشت این قرارداد نیز مانند برجام شود. دغدغه این افراد واقعی و درست است و باید با شفاف‌سازی و گفتگو دغدغه آنان را برطرف کرد.

 معلمی در بخش انتهای سخنان خود به مبحث مهم اقتصاد مقاومتی هم اشاره و عنوان کرد: به تعبیر مقام معظم رهبری اقتصاد مقاومتی راه نجات کشور است، اقتصادی که درون‌نگر باشد نه برون‌نگر، اما متأسفانه دولت‌های پیشین و کنونی به این سمت حرکت جدی نداشته‌اند. قطعاً با اقتصاد مقاومتی و شکل‌گیری سند راهبردی ایران و چین بسیاری از مشکلات کشور مرتفع خواهد شد.

انتهای پیام/

اخبار فرهنگی

اطلاعیه ها

پیشخوان خدمات

پنل ثبت نام