امروز : چهارشنب ۰۷ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۱
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان اصفهان مطرح کرد؛

دستگاه دیپلماسی پیگیری محاکمه بین المللی اهانت کنندگان را شروع کنند

حجت الاسلام والمسلمین مرتضی خوشنویس زاده با بیان این که امروز باید برای خودمان یک بازخوانی و برای دیگران یک بازشناسی در درسهای قولی و فعلی پیامبر(ص) داشته باشیم، گفت: دستگاه دیپلماسی کشورمان محاکمه بین المللی اهانت کنندگان به مقدسات اسلام را شروع کنند.
 دستگاه دیپلماسی پیگیری محاکمه بین المللی اهانت کنندگان را شروع کنند
شنبه | ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۰۸:۴۴ |
کد خبر : ۱۵۴۴ |
اخبار کانون ها

به گزارش روابط عمومی بسیج اساتید استان اصفهان، حجت الاسلام والمسلمین مرتضی خوشنویس زاده  رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان اصفهان، در نشست تخصصی« ریشه یابی علل توهین به ساحت مقدس پیامبر اعظم (ص)» با بیان این که امروز باید برای خودمان یک بازخوانی و برای دیگران یک بازشناسی در درسهای قولی و فعلی پیامبر(ص) داشته باشیم، گفت: دستگاه دیپلماسی کشورمان محاکمه بین المللی اهانت کنندگان به مقدسات اسلام را شروع کنند.

حجت الاسلام خوشنویس زاده  در این نشست تخصصی که به همت کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی دولت آباد و همکاری پایگاه بسیج اداری این دانشگاه برگزار شد گفت: اتفاق بسیار تلخی برای چندمین بار در سالهای اخیر رقم خورد و آن توهین به ساحت قدسی رسول مکرم اسلام بود.

وی افزود: تقریبا از سال 1367 با نوشتن کتاب آیات شیطانی این زنجیره پلید شروع شد که امام (ره) آن موقع فرمودند از مسلمانان غیور می خواهم که در هر نقطه ای سلمان رشدی را یافتند سریعا آن را اعدام کنند تا دیگر کسی جرات نکند به مقدسات توهین کند.

 حجت الاسلام خوشنویس زاده  بیان کرد: ولی شاید سستی کسانی که می توانستند یا حمایت تمام قد و بی جایی که استعمار پیر انگلیس از سلمان رشدی کرد این اتفاق محقق نشد و متاسفانه این اتفاق تلخ در این سالها بارها و بارها تکرار شد.

وی با اشاره به این که یک نمونه دایمی اهانتها هم هزارها فیلم سینمایی و بازی رایانه ای است ، گفت: در سال 1387 اهانت کاریکاتوریست دانمارکی به چهره مقدس پیامبر(ص)، در سال 89 اتفاقات آتش کشیدن قرآن کریم متاسفانه توسط آن کشیش انجام شد، در سال 1391 بار دیگر این  اقدامات زشت را تکرار کردند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان اصفهان، اظهار کرد: تخریب این چهره مقدس فقط و فقط با کاریکاتور و فیلم و اینها رخ نداده است. گفت: بالاترین تخریبی که در سالهای اخیر اتفاق افتاد یک سناریو بسیار حساب شده و دقیقی بنام ظهور داعش است .

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان اصفهان با بیان این که انتشار جنایات داعش از طریق تلوزیون و موبایل برای کسانی که با اسلام آشنایی چندانی ندارند، بیان کرد: با آن فنون خاصی که داعشی ها در تهدید و ارعاب بشریت داشتند ضربه عجیبی می تواند به فرهنگ ما و شخصیت پیامبر(ص) بزند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان اصفهان در خصوص این که علل توهین به مقدسات اسلام و مخصوصا چهره پیامبراکرم (ص) در این برهه زمانی و در طول تاریخ چه بوده است، بیان کرد: برخی شاید اختصاص به زمان حاضر داشته باشد برخی شاید در طول تاریخ جاری باشد.

ترس صهیونیست و استکبار از گسترش اسلام و تغییر ترکیب جمعیت مذهبی

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان اصفهان اظهار کرد: یکی از علتهایی که امروز توهین به پیامبر اکرم(ص) انجام شد ترس از اسلام است ترس از گسترش این دین الهی است که بالاترین سرعت رشد را طبق آمارهای رسمی دنیا دین مبین اسلام دارد آنها به وحشت افتاده لذا شروع به اسلام ستیزی کرده اند و با تمام قدرت و قوت خود سعی می کنند این روند را متوقف کنند.

حجت الاسلام خوشنویس زاده ادامه داد: ترس از گسترش اسلام و تغییر ترکیب جمعیت مذهبی دنیا عاملی است که صهیونیست و استکبار را به ترس انداخته است و این باعث شده که آنها از اینگونه اقدامات مهم تا ترورها و به رگبار بستن نمازگزاران را انجام داده اند.

 وی افزود: عامل دیگر این است که امروز هر وقت در دنیا یک اتفاقاتی از این قبیل می افتد سریع باید این پرسش در ذهن ایجاد شود که آنها می خواهند بلوای رسانه ای درست کنند تا ذهن انسانهای آزاده را انسانهایی که می توانند به  آن اتفاق اصلی واکنش نشان بدهند منحرف بکنند.

باید حواسمان هم به فلسطین باشد هم به چنین وقایعی « توهین به ساحت پیامبر(ص) و مقدسات اسلام» باشد

حجت الاسلام خوشنویس زاده اظهار کرد: امروز در منطقه بدترین اتفاقها عادی سازی روابط برخی از کشورهای اسلامی توسط حکام سر سپرده و خائن آنها با رژیم  کودک کش، غاصب  و غیر مشروح اسرائیل است این اتفاق در جهان در منطقه خاورمیانه رخ می دهد بنابراین باید حواسمان هم به فلسطین باشد هم به چنین وقایعی « توهین به ساحت پیامبر(ص) و مقدسات اسلام» باشد.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان اصفهان تاکید کرد: هر مسلمانی که امروز در دفاع از پیغمبر مکرم در ابراز محبت به پیامبر(ص) سعی و تلاش می کند به همان اندازه و شاید بیشتر لازم است که نسبت به دفاع از مسلمانانی که به دین این پیامبر (ص)اعتقاد دارند در آن هم سعی و تلاش و کوشش بکند.

وی افزود: آنها در تمام راهبردها  و اهدافی که دنبال می کردند که داشتند شکست خوردند و دچار مشکل شدند یا به کل آن اهداف نرسیدند یا به بخش قابل توجهی از آن اهداف نرسیدند آنها با پیدایش داعش آمده بودند ریشه تشیع را از بین ببرند.

وی با بیان این که آنها در جنگ تحمیلی و دفاع مقدس که برما گذشت درسهایی گرفتند در اندیشکده های خودشان در اتاقهای تاریک فکر خودشان بررسی کردند، چطور بیش از 30 کشور با هم متحد شدند ولی نتوانستند از پس یک کشور تازه انقلاب کرده کشوری که تازه ارتش خود را بازسازی کرده برآیند، گفت: از مهمترین نکات این بود که در شیعه در جوانان ایرانی فرهنگ استشهادی است آنها عاشق شهادت هستند، آنها خواستند روحیه استشهادی در نیروهای مقابل جوان ما ایجاد کنند، نهایتا با چندین سال هزینه ها و نقشه های آنچنانی در  پاکستان در مدارس علمیه وهابیت در چند جای دنیا یک افراد استشهادی  (داعش ) را در اهل سنت ایجاد کردند.

وی خاطرنشان کرد: در اهل سنت سابقه استشهاد نبوده بجز موارد معدودی که آنها در اثر مجالست با حزب الله لبنان  در گروههای فلسطینی این حالت را به خود گرفته بودند و نزدیک به فرهنگ شیعه شده بودند.

 رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان اصفهان ادامه داد: آنها داعش را با این تئوری راه انداختند، آمدند که ریشه تشیع و محور مقاومت را از این منطقه بکنند و اگر در جنگ بیش از 30 کشور با ما مبارزه می کرد در جنگ سوریه 60 کشور ائتلاف رسمی کردند، اما این هم پس این فرهنگ برنیامد زینبیون ،فاطمیون، حیدریون،حزب الله لبنان و سپاه قدس جمع شدند و پوزه آنها را به خاک مالیدند.

دشمنان اسلام در اقصی نقاط دنیا وضعیت نابسامانی دارند

وی با بیان این که در سایر اهدافی هم که دشمنان در منطقه داشتند در پرونده هسته ای به سبب هدایتهای داعیانه مقام معظم  رهبری به آن نرسیدند در لبنان به آنچه می خواستند نرسیدند در اقصی نقاط دنیا الان وضعیت آنها وضعیت نابسامانی است، اظهار داشت: لذا با یک چنین جسارتها و اهانتهایی سعی می کنند شکستهای خود را جبران کنند.

وی در خصوص این که امروز  وظیفه ما در مقابل این جسارتها و اهانتها چهیست، ابراز داشت:  اولا اگر آنها می توانند چنین کاری بکنند بخاطر ضعفی است که در اتحاد بین صفوف مسلمین امروز وجود دارد، امروز روز وحدت ماست اگر می خواهیم در مقابل دشمن  بتوانیم از چنین کارهایی جلوگیری کنیم باید اتحاد بین شیعه و سنی را از اولوینتهای اصلی قرار دهیم.

امروز باید برای خودمان یک بازخوانی و برای دیگران یک بازشناسی در درسهای قولی و فعلی پیامبر(ص) داشته باشبم

 وی افزود: کار دیگر بهترین زمان برای درسها بازشناسی درسهای قولی و فعلی پیامبر(ص) برای شناخت دوباره پیامبر (ص) است، امروز باید برای خودمان یک بازخوانی و برای دیگران یک بازشناسی در درسهای قولی و فعلی پیامبر(ص)  داشته باشبم.

مسلمانان برای غلبه بر دشمن مسائل اصلی و فرعی را از هم جدا کنند

حجت الاسلام خوشنویس زاده گفت: امروز باید چهره بی پیرایه اسلام را به جوانان غیر مسلمان معرفی کنیم، امروز مسلمانان برای این که بتوانند بر این دشمنی ها غلبه کنند باید مسائل اصلی و فرعی خودشان را از هم جدا کنند به مسائل اصلی خود بپردازند و آنچه موجب افتراغ و سستی و ضعف در بین آنها می شود بپرهیزند. همچنین نزاع میان مسلمان و مسیحی در سطح عمومی خواسته دیگر دشمنان و طراحان این نمایشهای دیوانه وار است و درس قرآن در مقابل آن قرار دارد.

دستگاه دیپلماسی کشورمان پیگیری محاکمه بین المللی اهانت کنندگان به مقدسات اسلام را شروع کنند

حجت الاسلام خوشنویس زاده با اشاره به این که اهل کتاب به آن چیزی که بین ما مشترک است به آن برگردیم و صحبت و مذاکره کنیم، گفت: امروز اگر بخواهیم این اتفاقات تکرار نشود باید از دستگاه دیپلماسی خودمان خواهیم از مقامات کشورهای دیگر محاکمه بین المللی اهانت کنندگان به مقدسات اسلام را در دستور کار جدی قرار دهیم،  اهانت کنندگان این دفعه و دفعات قبل مجازات بشوند دولت مردان باید اقدامات حقوقی را شروع کنند. 

انتهای پیام/

 

اخبار فرهنگی

اطلاعیه ها

پیشخوان خدمات

پنل ثبت نام