امروز : جمعه ۲۲ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۲۹
معاون سیاسی بسیج اساتید استان اصفهان گفت؛

تحقق خروج آمریکا از عراق به مشارکت مردم در انتخابات وابسته است

علی اکبر جعفری همایش تبیین بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی با رویکرد انتخابات در مجلس شورای اسلامی که به همت بسیج اساتید استان اصفهان برگزارشد گفت: تحقق خروج آمریکا از عراق به مشارکت مردم در انتخابات وابسته است.
تحقق خروج آمریکا از عراق به مشارکت مردم در انتخابات وابسته است
جمعه | ۱۳۹۸/۱۱/۲۵ - ۱۴:۰۲ |
کد خبر : ۱۱۷۹ |
اخبار سازمان

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید استان اصفهان، علی اکبر جعفری بعنوان سخنران همایش تبیین بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی با رویکرد انتخابات در مجلس شورای اسلامی که به همت بسیج اساتید استان اصفهان برگزارشد با بیان این که یک نفرت نسبتا جهانی نسبت به اقدام ددمنشانه امریکا علیه حاج قاسم وجود دارد و انتخابات نوعی سیلی به آمریکا در این عرصه است و بر کنش دیگر ملت ها تاثیر می گذارد، گفت: تحقق خروج آمریکا از عراق به مشارکت مردم در انتخابات وابسته است.

معاون سیاسی بسیج اساتید استان اصفهان با بیان اینکه پیش از پیروزی انقلاب اسلامی 72 سال از 1285 تا 1357سابقه انتخابات در کشور داشتیم، گفت: سه نوع انتخابات مجلس سنا، مجلس شورای ملی و شورایاری های شهری در این بازه زمانی برگزار شده است.

جعفری با اشاره به این که در این بازه قبل از انقلاب با توجه به ساختار حکومت و جنس انتخابات و بی اعتمادی به مشارکت عمومی نباید به سراغ مشارکت در این دوره رفت، اظهار داشت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی در کشور 38 دوره انتخابات(غیر از میان دوره ایها) برگزار کرده ایم.

آمار خوبی برای مشارکت مردمی در انتخابات بعد از انقلاب داریم

معاون سیاسی بسیج اساتید استان اصفهان سپس به در صد مشارکت مردم در انتخابات را بعد از پیروزی انقلاب اسلامی اشاره و تصریح کرد: مشارکت در 10 دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، در کل کشور به صورت میانگین 30/60، در 12 دوره انتخابات ریاست جمهوری میانگین درصد مشارکت 61/79 و در شورای شهر 65 درصد مشارکت را شاهد بوده ایم که آمار خوبی برای مشارکت مردمی است.

دانشیار دانشکده تاریخ دانشگاه اصفهان با اشاره به ضرورت مشارکت و موانع آن و چگونگی رفع موانع و افزایش مشارکت و تاکید بر این که    امروز ایران در موقعیت حساس تثبیت موقعیت بین المللی قرار دارد، تصریح کرد: یک نفرت نسبتا جهانی نسبت به اقدام ددمنشانه امریکا علیه حاج قاسم وجود دارد، که انتخابات نوعی سیلی به آمریکا در این عرصه است و بر کنش دیگر ملت ها تاثیر می گذارد.

جعفری با بیان اینکه تحقق خروج آمریکا از عراق به مشارکت مردم در انتخابات وابسته است، خاطرنشان کرد: سیگنال هایی که در یک ماهه اخیر در حمله به شورای نگهبان باید با دقت بیشتری مورد بررسی قرار گیرد.

معاون سیاسی بسیج اساتید استان اصفهان حمله به شورای نگهبان را هیاهو برای هیچ دانست، عنوان کرد: این سوال مطرح است که انقلاب اسلامی تنها برای اینکه رژیم پهلوی انتخابات سالم برگزار نمی کند، بود؟ سوال مطرح است که چرا سطح انقلاب در این حد پایین آورده می شود.

وی پیرامون حضور مردم در انتخابات پیش رو، گفت: با توجه به صحبت های اخیر رهبر معظم انقلاب و امیدی که در جامعه ایجاد کردند، به نظر می رسد انتخابات پرشوری پیش رو خواهیم داشت.

انتهای پیام/

اخبار فرهنگی

اطلاعیه ها

پیشخوان خدمات

پنل ثبت نام