امروز : جمعه ۰۹ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۴:۳۱
یادداشت عضو شورای فرهنگی بسیج اساتید استان اصفهان؛

اسلام، این حقیقت مطلق در طول زمانها بکام مستکبران نه خوش آمده و نه می آید!

اسلام دین مساوات و عدالت است و در راستای تحقق آن در جامعه هدفگذاری و تلاش میکند. اما این حقیقت مطلق در طول زمانها بکام مستکبران نه خوش آمده و نه می آید! پس قطعا در برابر آن ایستادگی و مانع تراشی خواهند نمود.
اسلام، این حقیقت مطلق در طول زمانها بکام مستکبران نه خوش آمده و نه می آید!
پنج شنبه | ۱۳۹۹/۰۳/۰۱ - ۱۷:۳۷ |
کد خبر : ۱۳۵۷ |
اخبار سازمان

به گزارش روابط عمومی بسیج اساتید استان اصفهان، مجید صفامهر عضو شورای فرهنگی بسیج اساتید استان اصفهان و معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامي واحد دولت آباد در یاداشتی می نویسد: اسلام، این حقیقت مطلق در طول زمانها بکام مستکبران نه خوش آمده و نه می آید!.

 

اسلام دین مساوات و عدالت است و در راستای تحقق آن در جامعه هدفگذاری و تلاش میکند. اما این حقیقت مطلق در طول زمانها بکام مستکبران نه خوش آمده و نه می آید! پس قطعا در برابر آن ایستادگی و مانع تراشی خواهند نمود.

 

اما این زاییده افکار استکباری شیطان است که در هر مرحله و برهه ای با ابزاری خاص که به آن دلبسته و مطمئن است در جهت مبارزه با تحقق عدالت گام بردارد. گاهی تطمیع ٬ گاهی تهدید ٬ گاهی تحریم و گاهی هم خشونت و جنگ! این واقعیت و مکانیسم رفتاری حتی در زمان حضور با برکت رسول گرامی اسلام (ص) و ائمه اطهار(ع) در جامعه اسلامی توسط استکبار بارها دیده و سنجیده شده است.

 

ولی همواره دنیای ظالمین و متکبران این واقعیت روشن را نادیده گرفته است که مسلمین به پشتوانه تفکر ایدولوژیک و سنت به ارث رسیده بزرگانشان تحمل ظلم و ستم را بر نتابیده و در مقابل آن موضع خواهند گرفت. آنچه اینجا حائز اهمیت است این است که آنان حاضرند بهای این تقابل را حتی با جانشان نیز بپردازند. و این همان نقطه عطفی است که نه استکبار را یارای عبور از آن است و نه مظلومان را عقب نشینی از آن ممکن!

 

این تازه بخش مادی وعده داده شده تفکر الهی - اسلامی در برخورد سربلند و مبارزه با ذلت است.آنچه استکبار هنوز نفهمیده تا از خواب غفلت کاملا بیدار شود تحقق وعده الهی و پیروزی قطعی مسلمین است که خداوند قهار با کلام نورانی اش به جهاد گران رسانیده و آنها را بدان مسلح و توانا گردانیده است.

آیا شنیدن مضامین و مفاهیم قدسی و عالیه اش مثل:

 

نرید ان نمن علی الذین استضعفوا فی الارض

ان الارض یرثها عبادی الصالحون

لا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل ا...

الذین جاهدوا فینا لنهدینهم سبلنا

انا له لحافظون

انا من المجرمین منتقمون

فاستقم کما امرت

ان تنصرا... ینصرکم

کذلک حقا علینا نصر المؤمنین

 

ان اوهن البیوت لبیت العنکبوت

من المؤمنین رجال صدقوا ما عاهدوا ا...

واعتصموا بحبل ا..‌. جمیعا و لا تفرقوا

و اعدوا لهم مستطعتم من قوة

کم من فئة قلیلة غلبت فئة کثیرة باذن ا...

صفا کانهم بنیان مرصوص

ولکن ا... رمی

ان حزب ا... هم الغالبون

احدی الحسنیین

و کذلک ننج المؤمنین

آنقدر مؤثر نیست که همواره صف مجاهدان را در برابر خواست منکر و پوشالی ظالمین مستحکمتر کرده و پای اراده آنها در ظلم و استکبار ستیزی را محکمتر بر زمین نفاق اصحاب شیطان بکوبد؛ آنگاه لرزه بر اندامشان ٬ ترس در دلشان ٬ سستی در قدمهایشان و شکست در تفکراتشان اندازد؟!

 

آیا در زمان کنونی ایران٬ عراق٬ سوریه٬ یمن٬ بحرین و سایر سرزمینهای بیدار اسلامی این مفهوم را برای استکبار جهانی روشن ننموده اند؟!

 

آیا سلیمانی ها٬ همدانیها٬ حججی ها٬ المندس ها٬ سید حسن نصر ا... ها و... بارها در قرن اخیر این عزت را بر چشمان حقیر و کم نور استکبار با تابشی خیره کننده نشان نداده اند؟!

 

و اما فلسطین٬ این خواستگاه ادیان٬ این سرزمین مقدس٬ این پاره تن اسلام٬ این قبله گاه اول مسلمین ٬ این سرزمین ستمدیده٬ این جایگاه به پا خاستگان و این منطقه حمایت شده مسلمین و آزادگان واقعی دیگر راه خود را شناخته است. بعلاوه به خواست و اراده الهی آزادگان جهان هم وظیفه خود را در قبال آن یافته اند و این یعنی استکبار سازمان یافته صهیونی- انگلیسی- آمریکایی با جهان بیدار انسانی- اسلامی مواجه شده و قطعا و یقینا اثر آنرا هم خواهد دید.

 

جهانی مبارز را تصور کنید که فقط یک کشورش ایران است و سایر حقیقت گرایان از آن الگو میگیرند. امامش ابتکاری اندیشمندانه میزند که روزی به نام قدس در زیباترین و پاکترین ایام سال برای آن مشخص گردد و دنیا را به این ابتکار به خروش می آورد و رهبر فرزانه اش نوید میدهد که غده سرطانی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید و محو خواهد شد و دنیا را به تکاپو وا میدارد.

 

آیا چنین انگیزشی آنقدر قوی نیست که در مقابل طرحهای پوشالی مثل معامله قرن نوید برگزاری نماز جماعت در مسجد الاقصی را باورپذیر سازد؟

 

آری روزی چنین خواهد شد.

اکنون در راستای گرامیداشت روز جهانی قدس و در تجدید میثاق با آرمانهای بلند و انسان ساز امامین شریفین انقلاب ٬ دانشگاهیان و دلسوزان در شرایط کنونی که امکان ارسال فریادها و مشتهای گره کرده انقلابیون بر سر و صورت استکبار جهانی با حضوری میلیونی از امت آزاده در خیابانها نیست ٬ اقدام به برگزاری مراسم به پشتوانه و شکوه سنوات قبل بصورت مجازی و آنلاین و با برنامه های متنوع و استکبار سوز خواهند نمود. انشالله

انتهای پیام/

اخبار فرهنگی

اطلاعیه ها

پیشخوان خدمات

پنل ثبت نام