امروز : دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۸
۹۰ کانون و دفتر بسیج اساتید استان اصفهان به مسئولان این استان؛

نامه سرگشاده کانونهای بسیج استادان دانشگاه های استان اصفهان به مسئولین استان بمناسبت هفته حجاب و عفاف

به مناسبت هفته عفاف و حجاب 90 کانون و دفتر بسیج اساتید استان اصفهان به مسئولان این استان نوشتند: انقلاب اسلامی ثمره خون شهیدانی است که همواره در وصیت نامه خود به حفظ حجاب اشاره داشته اند و لازمست برای پاسداشت خون این شهیدان بزرگوار به وصیت آنان عمل نموده و طوری رفتار نکنیم که شرمنده روی شهیدان باشیم.
نامه سرگشاده کانونهای بسیج استادان دانشگاه های استان اصفهان به مسئولین استان بمناسبت هفته حجاب و عفاف
یکشنبه | ۱۳۹۹/۰۴/۲۹ - ۰۷:۵۲ |
کد خبر : ۱۴۵۴ |
اخبار سازمان

به گزارش روابط عمومی بسیج اساتید استان اصفهان، به مناسبت هفته عفاف و حجاب 90 کانون و دفتر بسیج اساتید استان اصفهان به مسئولان این استان نوشتند: انقلاب اسلامی ثمره خون شهیدانی است که همواره در وصیت نامه خود به حفظ حجاب اشاره داشته اند و لازمست برای پاسداشت خون این شهیدان بزرگوار به وصیت آنان عمل نموده و طوری رفتار نکنیم که شرمنده روی شهیدان باشیم.

متن نامه به شرح زیر است:

ما که روی حجاب این‌قدر مقیدیم، به خاطر این است که حفظ حجاب به زن کمک می‌کند تا بتواند به آن رتبه‌ی معنوی عالی خود برسد و دچار آن لغزشگاههای بسیار لغزنده‌یی که سر راهش قرار داده‌اند، نشود (حضرت آیات الله العظمی امام خامنه ای مد ظله العالی)

آنچه که مسلم است بنا بر مستندات تاریخی زنان ایران از زمان‌های بسیار دور حجاب کامل داشته‌اند. همچنین بررسی ادیان بزرگ توحیدی نظیر مسیحیت و یهودیت نیز نشان می‌دهد این ادیان نیز قائل به حجاب بوده‌اند. در دین مبین اسلام که قرآن و سنت مبنای مشترک عمل همه مذاهب آن بوده و هست نیز همواره به حجاب تاکیدات فراوان شده است. در مورد حفظ عفت و پاسداری از حریم آن، بیش از ده آیه در قرآن وجود دارد. آیه 30 سوره نور و آیات 59، 33 و 23 سوره احزاب آیاتی است که مستقیما بر وجوب حجاب برای زنان دلالت دارد. در مطالعه آراء علما شیعه در تاریخ اسلام نیز هیچ موردی بر مجاز بودن کشف حجاب مشاهده نمی شود بلکه بسیاری از آنان با پرداختن به روایات به دلایل عقلی و نقلی حجاب و صدور حکم نسبت به رعایت حجاب تاکید داشته و دارند.

متاسفانه در طول سالهای گذشته مساله مهم حجاب به عنوان یکی از محوری ترین مسائل فرهنگی کشور که مورد حمله مستقیم و برنامه ریزی شده دشمنان اسلام بوده است در اثر شعارها و رفتارهای سیاسیون بویژه در برهه های انتخابات از یک مساله شرعی که قرآن به آن صراحت دارد تبدیل به یک مساله سیاسی شده و مباحثه ها و مناظره های علمی در این باب جای خود را به مناقشات سیاسی و حزبی و صرفا در جهت کسب رای داده است و متاسفانه باید گفت در هیاهوی اختلاف نظرهای سیاسی، دشمن با بررسی عمیق، دقیق و برنامه ریزی شده تا حدود زیادی در کاهش حساسیت جامعه اسلامی به مساله حجاب موفق عمل کرده است.

طرح مساله انحرافی حجاب اجباری به جای حد پوشش و هم ردیف قرار دادن آن با آزادی اجتماعی در بین افکار عمومی، هم از سوی دشمنان و هم از سوی برخی جریانهای سیاسی داخل کشور و عدم تجزیه و تحلیل درست و تاثیر گذار این موضوع مهم توسط داشمندان حوزه های دینی واجتماعی باعث تردید هایی در اصل مساله حجاب در بین زنان و دختران جوان شده است تا جاییکه بسیاری از خانواده های مذهبی نیز چندان حساسیتی به نوع پوشش همسر و فرزندان خود نشان نمی دهند.

شهر اصفهان بعنوان شهری مذهبی در طول تاریخ نیز از این قاعده مستثنا نبوده و با یک نگاه در سطح شهر و مناطق تفریحی و حتی ادارات و دانشگاهها به این مهم می توان پی برد که نه تنها حساسیتی در بخشی از مردم وجود ندارد بلکه گویی مسئولین شهر نیز خود را موظف به برنامه ریزی جهت مقابله با این شکل از جنگ نرم نمی بینند.

سوالی که از مسئولین محترم فرهنگی و اجرایی اصفهان مطرح است اینست که آیا در سطح شهر و در مناطق تفریحی و گردشگری شهر سری زده اید یا غرق در اشتغالات سیاسی و اجرایی خود هستید؟ آیا حداقل با نگاه دینی و نه سیاسی به مجموعه های  تحت امر خود سر زده اید؟ آیا در پارکهای شهر مشاهده کرده اید که به بهانه ورزش و دو چرخه سواری و سایر برنامه های تفریحی چه نوع پوششهای تنگ و بدن نمایی مورد استفاده قرار می گیرد؟ آیا تصور نکرده اید که یک خانواده مذهبی جهت پرهیز از الگوگیری فرزند خود و پرهیز از گناه امکان حضور در بسیاری از مناطق شهر را ندارد؟ آیا مشاهده کرده اید که در بسیاری از فروشگاههای شهر مانتو دکمه دار وجود ندارد؟ توجه دارید امروز قیمت چادر مشکی چقدر است؟

کانونهای بسیج استادی استان اصفهان مطالبات خود را از مسئولین شهر اصفهان به شرح زیر اعلام می نماید:

  1. توجه به نقطه نظرات و رهنمودهای امامین انقلاب و علماء شهر همچنین توجه به قانون گسترش فرهنگ حجاب و عفاف مصوب 13 دیماه 1384 شورای عالی انقلاب فرهنگی و اجرایی نمودن آن در سطح استان و بویژه در سطح ادارات
  2. برنامه ریزی در جهت ترویج حجاب اسلامی با رویکردهای فرهنگی و هنری در صدا و سیما و فرهنگسراها
  3. ابلاغ برنامه های اجرایی به دانشگاههای استان در جهت حفظ حجاب دانشجویان و ارزیابی عملکرد روسای دانشگاهها و ارائه بازخور به استانها
  4. تهیه دستورالعمل اجرایی حفظ حجاب و حفظ حریم زن و مرد در ادارات و نظارت مستمر بر عملکرد مدیران دستگاهها
  5. تشکیل شورای ارزیابی در استانداری و بررسی میدانی عملکرد ادارات و دستگاههای اجرایی
  6. تامین مکان مناسب در پارکها و مراکز تفریحی مرکز شهر جهت ورزش و دوچرخه سواری بانوان محترم. در این خصوص راه اندازی باغهای بانوان حرکت مثبتی بوده است اما مکانهای انتخاب شده به نحویست که امکان استفاده بانوان بویژه دختران جوان بدلیل عدم دسترسی آسان فراهم نیست.
  7. مقابله جدی با ساختار شکنان در محیطهای عمومی
  8. نظارت بر عملکرد کافی شاپهای سطح شهر که متاسفانه پاتوق دختران و پسرانی با پوششهای نامناسب شده است که زیبنده شهر اسلامی نیست.
  9. برنامه ریزی جهت تامین و توزیع لباسهای مناسب در فروشگاهها
  10. حضور موثر و مستمر در فضای مجازی و تولید محتواهای مناسب در جهت ترویج عفاف و حجاب در بین جوانان و نوجوانان و آگاهی خانواده ها به عواقب سوء بد حجابی و بی حجابی

در پایان یادآور می شود انقلاب اسلامی ثمره خون شهیدانی است که همواره در وصیت نامه خود به حفظ حجاب اشاره داشته اند و لازمست برای پاسداشت خون این شهیدان بزرگوار به وصیت آنان عمل نموده و طوری رفتار نکنیم که شرمنده روی شهیدان باشیم.

                                                                                    والعاقبه للمتقین

            کانونهای بسیج استادان دانشگاههای استان اصفهان

امضا کنند گان استادان بسیجی (90 کانون و دفتر بسیج اساتید استان اصفهان)

اخبار فرهنگی

اطلاعیه ها

پیشخوان خدمات

پنل ثبت نام