امروز : دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۷
یادداشت مدیر کانون بسیج اساتید دانشگاه خمینی شهر در خصوص مطالبه عمومی مسئله کرونا؛

ولایتمداران کلام رهبری را به عنوان حرف آخر تلقی می‌کنند که نباید بر زمین بماند

مدیر کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر در یادداشتی می نویسد: امروز مسئله ویروس کرونا از زاویه دینی، یک آزمایش الهی است. اما به عنوان یک مطالبه عمومی از عامه مردم می‌خواهیم که مسئله کرونا را جدی بگیرند مخصوصاً که رهبر معظم انقلاب مکرر به این مسئله پرداخته اند. ولایتمداران کلام رهبری را به عنوان حرف آخر تلقی می‌کنند که به هیچ وجه نباید بر زمین بماند.
ولایتمداران کلام رهبری را به عنوان حرف آخر تلقی می‌کنند که نباید بر زمین بماند
دوشنبه | ۱۳۹۹/۰۵/۰۶ - ۰۵:۴۶ |
کد خبر : ۱۴۶۷ |
اخبار سازمان

به گزارش روابط عمومی بسیج اساتید استان اصفهان، مجتبی جعفری مدیر کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر در یادداشتی می نویسد: امروز مسئله ویروس کرونا از زاویه دینی، یک آزمایش الهی است که باید مدنظر قرار گیرد. اما اکنون به عنوان یک مطالبه عمومی از عامه مردم می‌خواهیم که مسئله کرونا را جدی بگیرند مخصوصاً که رهبر معظم انقلاب مکرر به این مسئله پرداخته اند. ولایتمداران کلام رهبری را به عنوان حرف آخر تلقی می‌کنند که به هیچ وجه نباید بر زمین بماند.

آزمایش الهی همیشه در زندگی انسانها وجود داشته و در هر زمان هم یک شکلی به خود گرفته است. یک روز با مال، یک روز با جان، یک روز با جنگ، یک روز با بیماری و البته یک روز هم با سلامتی، با صلح و آرامش، با وفور نعمت و.... انسان ها آزمایش می شوند. یعنی در همه شرایط انسان در معرض آزمایش الهی قرار دارد.

امروز مسئله ویروس کرونا از زاویه دینی، یک آزمایش الهی است که باید مدنظر قرار گیرد. کرونا ابعاد مختلفی دارد که اندیشمندان در کل دنیا به آن پرداخته اند. اما این نوشتار، در صدد آن است که مسئله کرونا را به عنوان یک مطالبه از مردم بخواهد. امروز کادر پزشکی یک وظیفه‌ای دارند، مسئولین محترم هم یک وظیفه ای دارند که در نوشته های قبلی به این مسئله پرداخته ایم.

اما اکنون به عنوان یک مطالبه عمومی از عامه مردم می‌خواهیم که مسئله کرونا را جدی بگیرند مخصوصاً که رهبر معظم انقلاب مکرر به این مسئله پرداخته اند.، رهبر معظم انقلاب در جایی فرمودند خوشبختانه مجموعه های درمانی در مسئله کرونا فداکاری کردند، دیگر انسان زبانش قاصر است از اینکه بخواهد مبلغ فداکاری اینها را بیان کند، چه تعدادی از اینها خودشان مبتلا شدند و تعدادی جان باختند در راه خدمت به مردم. اینها خیلی با ارزش است. در این قسمت مقام معظم رهبری در مقام ستایش از کادر پزشکی ایراد سخن فرمودند. اما  مطلبی که ایشان اخیراً مطرح کردند مربوط بود به نوعی اعتراض به عملکرد بعضی از مردم و گله مند بودند از اینکه بعضی از افراد رعایت شیوه نامه های پزشکی را نمی کنند.. مقام معظم رهبری فرمودند وقتی برخی افراد ماسک نمی زنند من از آن پرستار فداکار خجالت میکشم. این تعبیر رهبر معظم انقلاب برای ولایتمداران بسیار سنگین است. اهل ولایت نباید اجازه دهند که کلام امام روی زمین بماند. ولایتمداران کلام رهبری را به عنوان حرف آخر تلقی می‌کنند که به هیچ وجه نباید بر زمین بماند.

شهدای جنگ تحمیلی و شهدای انقلاب همگی بر این نکته تاکید داشتند که کلام رهبر انقلاب نباید روی زمین بماند. شهید احمدرضا احمدی که در عملیات کربلای ۵ شهید شد در وصیت نامه خود نوشت: بسم الله الرحمن الرحیم فقط نگذارید حرف امام بر زمین بماند همین؛ و این جمله تقریبا تمام وصیت نامه این شهید بود. سایر شهدا نیز بر همین نکته تاکید کردند. شهید مهدی زین‌الدین می‌گفت چشم و گوشتان به ولی فقیه باشد تا ببینید از آن کانون فرماندهی چه دستوری صادر می‌شود. شهید صیاد شیرازی می‌فرمود صحبتی که ولایت مطرح می‌کند به محض ایراد سخن بر ما واجب می شود.

آری این شیوه همه شهدا و ولایتمداران بوده است و خواهد بود. همه شهدایی که در انقلاب ما جان خود را نثار کردند به همین دلیل شهید شدند که می‌خواستند کلام ولایت در زمین نماند. امروز علاوه بر تکلیف انسانی ما، حفظ حیثیت و آبروی نظام اسلامی به عملکرد همه ما در مورد کرونا برمیگردد. ما وقتی میخواهیم در مورد وضعیت نابسامان آمریکا قضاوت کنیم یکی از اموری که به آن اشاره می‌کنیم ضعف آمریکا در برابر کرونا ست و این را از نشانه‌های زوال آمریکا معرفی می‌کنیم، طبیعتاً دیگران هم درباره ما هم اینگونه قضاوت خواهند کرد. بنابراین امروز امر به ماسک زدن و امر به انجام شیوه نامه های پزشکی در برابر کرونا،  از مصادیق امر به معروف است. امروز باید هر کسی در هر کجا که با کوتاهی یا غفلت بعضی از افراد در مورد این مساله  می شود به او  تذکر دهد تا کلام ولایت روی زمین نماند،  ان شاءالله.

انتهای پیام/

اخبار فرهنگی

اطلاعیه ها

پیشخوان خدمات

پنل ثبت نام