امروز : چهارشنبه ۰۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۲:۵۸
رییس اندیشگاه سیاست پژوهی و راهبرد نگاری سازمان بسیج اساتید؛

ضرورت شکل گیری دپارتمان متمرکز اندیشکده راهبردی/ ظهور و بروز فعالیتها در سطح ملی

رییس اندیشگاه سیاست پژوهی و راهبرد نگاری سازمان بسیج اساتید با تاکید بر ضرورت شکل گیری دپارتمان متمرکز اندیشکده راهبردی گفت: با توجه به مسائل شناسایی شده حداقل 20 گروه حل مسئله در استان اصفهان می تواند فعال شود و فعالیتهای استان اصفهان باید در سطح ملی ظهور و بروز داشته باشد.
ضرورت شکل گیری دپارتمان متمرکز اندیشکده راهبردی/ ظهور و بروز فعالیتها در سطح ملی
یکشنبه | ۱۳۹۹/۰۵/۱۹ - ۱۷:۴۲ |
کد خبر : ۱۴۸۶ |
اخبار سازمان

 به گزارش روابط عمومی بسیج اساتید استان اصفهان، دکتر مفتاحی رییس اندیشگاه سیاست پژوهی و راهبرد نگاری سازمان بسیج اساتید در جلسه مجازی شورای بسیج اساتید استان اصفهان، با تاکید بر ضرورت شکل گیری دپارتمان متمرکز اندیشکده راهبردی گفت: با توجه به مسائل شناسایی شده حداقل 20 گروه حل مسئله در استان اصفهان می تواند فعال شود و فعالیتهای استان اصفهان باید در سطح ملی ظهور و بروز داشته باشد.

ضرورت شکل گیری دپارتمان متمرکز اندیشکده راهبردی/ ظهور و بروز فعالیتها در سطح ملی

محمد باقری مسئول بسیج اساتید استان اصفهان در جلسه مجازی شورا که با حضور دکتر مفتاحی همچنین معاونت های پژوهشی، منابع انسانی، تحلیل و بررسی، مسئولان بازرسی و حوزه راهبردی و جانشین سازمان بسیج اساتید استان برگزار شد، گفت: مجموعه بسیج اساتید استان اصفهان از اولین مجموعه ها در کشور بوده است و حضور، ظهور  و بروز اساتید بسیجی استان در عرصه های مختلف همیشه  پرررنگ بوده و با توجه به ظرفیتها اقدامات خوبی در خصوص راه اندازی اندیشکده ها و در حوزه زیرساختهای علمی و پژوهشی انجام شده است.

در ادامه مسعود نصری معاون علمی پژوهشی بسیج اساتید استان اصفهان با بیان این که راه اندازی اندیشکده های از موضوعات مورد تاکید بسیج اساتید بوده، گفت: اندیشکده ها با توجه به زیرساختهای موجود راه اندازی و استادان هم از این کار استقبال کرده اند و بصورت خرد جمعی مباحث پیگیری و از گروههای تخصصی دانشگاه های مختلف استفاده می شود.

معاون علمی پژوهشی بسیج اساتید استان اصفهان اظهار کرد: در این اندیشکده ها سعی شده مسائل و دیدگاههای دستگاههای اجرایی بعنوان اساس کار با رویکردها حل المسائلی مورد توجه باشد.

وی گفت: اندیشکده های تخصصی ویژه آب، گردشگری و شهر اسلامی راه اندازی و فعالیت مستمری در چندین شهرستان استان  دارند و 35 مسئله محوری هم در استان شناسایی و اخیرا هم 5 مورد بعنوان اولویتهای توسط مسئولین استانی مورد توجه  قرار گرفت.

معاون علمی پژوهشی بسیج اساتید استان اصفهان با اشاره به اندیشکده شهر اسلامی گفت: مباحث این اندیشکده در دستگاههای اجرایی ورود پیدا کرده در شهر کاشان هم برنامه های این اندیشکده در مباحث نهج البلاغه پیگیری و این شهر بعنوان پایتخت نهج البلاغه کشور نامگذاری شده است.

دکتر مفتاحی در ادامه با بیان این که رویه و روند اجرایی کانونها و اندیشکده ها در استان اصفهان خیلی خوب بوده است، گفت: برآوردهای خیلی خوبی انجام گرفته و بعنوان یک محوریت قطب بندی مناطق را پیگیری می کنیم،  35 مسئله استان هم که شناسایی شده از موضوعات کاملا ناظر و واقع است که باید در دستور کار قرار گیرد.

وی با بیان این که بسیج اساتید باید نقش حداکثری ایفا کنند بر ضرورت شکل گیری دپارتمان متمرکز اندیشکده راهبردی اشاره کرد و افزود: وحدت، کیفیت و اثر بخشی فعالیتها مهم است.

رییس اندیشگاه سیاست پژوهی و راهبرد نگاری سازمان بسیج اساتید خاطرنشان کرد: باید کانونهای تخصص شکل بگیرد که موضوعات بطور دقیق تحلیل و تبیین شود، به سبب فعالیت اندیشکده ها مسائلی شناسایی شده است که حداقل 20 گروه حل مسئله در استان اصفهان می تواند فعال شودو فعالیتهای استان اصفهان باید در سطح ملی ظهور و بروز داشته باشد.

مفتاحی با تصریح این که بصورت پایلوت بعضی از موضوعات و مسائل ملی را در استانهای مربوطه دنبال خواهیم کرد، گفت:  در مجموعه بسیج اساتید؛ تمرکز فعالیتها در حوزه فعال کردن اندیشکده ها است در همین راستا اندیشگاه سیاست پژوهی و راهبرد نگاری بعنوان سازمان مشاور تیمهای تخصصی مجلس شورای اسلامی همچنین گروه مستشار دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام ایجاد شده است.

وی تصریح کرد: معاونت آموزش حوزه اندیشکده ها را نیز فعال خواهیم کرد و اولین دوره آموزش موردی توانمند سازی در حوزه سیاست گذاری هم در استان اصفهان می توانیم برگزار کنیم.

انتهای پیام/

اخبار فرهنگی

اطلاعیه ها

پیشخوان خدمات

پنل ثبت نام