امروز : سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۲
مسئول بسیج اساتید استان اصفهان:

گفتمان رایج جوانان باید بیانیه گام دوم انقلاب باشد

مسئول بسیج اساتید استان اصفهان تأکید کرد: گفتمان غالب و رایج جوانان باید بیانیه گام دوم انقلاب باشد؛ چراکه اگر آنان بتوانند درباره آن تصمیم‌گیری کنند، قطعاً مؤثر خواهند بود.
گفتمان رایج جوانان باید بیانیه گام دوم انقلاب باشد
یکشنبه | ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۵:۴۸ |
کد خبر : ۱۶۸۲ |
اخبار سازمان

به گزارش روابط عمومی بسیج اساتید استان اصفهان، محمد باقری در نشستی که به مناسبت هفته بسیج با موضوع«بسیج پرچمدار بیانیه گام دوم انقلاب» به‌صورت مجازی و به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تیران برگزار شد، اظهار کرد: گفتمان غالب و رایج جوانان باید گفتمان بیانیه گام دوم انقلاب باشد؛ چراکه اگر آنان بتوانند این بیانیه را بخوانند و درباره آن  تبیین، تفکر و تصمیم‌گیری کنند، قطعاً مؤثر خواهند بود.

وی افزود: در حوزه گفتمان قابل فهم بیانیه گام دوم انقلاب و اجرایی کردن آن باید به‌طور ویژه کار و در انجام آن تسریع شود. برای تحقق این امر باید در رسانه‌ها، دانشگاه‌ها کار شود چه‌بسا که در دانشگاه آزاد اسلامی در این باره اقداماتی صورت گرفته و نیاز است که در همه دانشگاه‌های کشور در سطح کلان اهتمام ویژه‌ای به این موضوع داشته باشند و اقدامات ویژه‌ای در این باره انجام دهند.

مسئول بسیج اساتید استان اصفهان گفت:  در هر کاری جوانان نقش داشتند اقدامات خوب و مؤثری انجام شده است. شاید آنان به خاطر نداشتن تجربه کافی مشکلاتی در مسیر انجام کارها داشته باشند؛ اما به خاطر انرژی جوانی در حوزه اجرایی می‌توانند در همه شرایط  برای کشور مثمر ثمر باشند که این شرایط می‌تواند ساده یا بسیار سخت باشد.

باقری عنوان کرد: استادان دانشگاه باید در این حوزه‌ها ورود کنند و نقش خودشان را درباره موضوع بیانیه گام دوم انقلاب داشته باشند.

چهار بخش اصلی برای رسیدن به تمدن نوین

وی ادامه داد: وظیفه من نوعی به‌عنوان استاد بسیجی این است که بیانیه گام دوم انقلاب را به‌عنوان گفتمان غالب بین جوانان ترویج دهم؛ بنابراین در این حوزه باید اقدامات ویژه‌ای را انجام دهیم که بسیج اساتید استان اصفهان یک برنامه کوتاه‌مدت در حوزه تبیین گام دوم انقلاب، یک برنامه میان‌مدت در حوزه بومی‌سازی و یک برنامه بلندمدت در حوزه اجرایی دارد که انتظار می‌رود استادان بسیجی کمک ویژه‌ای درباره اجرایی شدن این برنامه‌ها را داشته باشند.

مسئول بسیج اساتید استان اصفهان توضیح داد: بزرگ‌ترین آرمان در رسیدن به تمدن نوین که در بیانیه گام دوم انقلاب به آن اشاره شده، چهار بخش اصلی دارد. نخست بخش علمی بوده که وظیفه و اساس کار استاد بسیجی این است که از لحاظ علمی جایگاه ویژه‌ای را برای خود ایجاد کرده و راهبرد کوتاه‌مدت و بلندمدت در این حوزه داشته باشد.

استادان بسیجی وزنه علمی کشور هستند

باقری تشریح کرد: استادان بسیجی وزنه علمی کشور هستند و رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب روی مقوله علم و پژوهش تأکید ویژه‌ای داشتند. دومین مقوله موضوع بسیار مهم فرهنگ است. نقش بی‌بدیل فرهنگ در حوزه‌های مختلف بسیار حائز اهمیت بوده و باید نگاه ویژه‌ای به فرهنگ داشته باشیم.

وی افزود: سومین مقوله نگاه خدمتگزاری و خدمت‌رسانی به حوزه‌های مختلف بوده و باید در حوزه خدمت‌رسانی ورود کنند که مجموعه بسیج اساتید در امر خدمت‌رسانی همیشه پیش‌قدم بوده و در شرایط کنونی پویش‌هایی توسط آنان راه‌اندازی شده که شامل پویش طرح نذر خرید تبلت و گوشی موبایل برای دانش‌آموزان کم‌بضاعت و نذر اهدا پلاسما خون می‌شود.

اولویت‌بندی ۳۵ موضوع اصلی و محوری توسط بسیج اساتید اصفهان

مسئول بسیج اساتید استان اصفهان اضافه کرد: مقوله چهارم موضوع دفاعی بوده که موضوع بسیار مهمی است که باید در فرصت مناسب برای توضیح و تفسیر آن اقدام شود. باید تربیت نیروی بسیجی را سرلوحه کار خود قرار دهیم و اقدام اصلی درباره تحقق این موضوع باشد که ابزار آن رفتار، کردار و برخورد است؛ بنابراین درباره تربیت نیروی انقلابی و بسیجی باید اقدام ویژه انجام شود که اثرات آن در آینده قابل مشاهده خواهد بود.

باقری عنوان کرد: شاخصه دیگر که استادان بسیجی باید به آن اهتمام ویژه‌ای داشته باشند تولید علم سرشار است که همکاران در کانون‌های بسیج اساتید استان اصفهان و معاونت پژوهش بسیج اساتید اکنون ۳۵ موضوع اصلی و محوری را در حوزه علمی، معضلات و مشکلات استان اصفهان را اولویت‌بندی کرده و در حال اقدام به آن هستند که این اقدامات در حوزه کارکرد حل مسئله است.

وی با بیان اینکه از دیگر مسائل کارکردی ویژه که حائز اهمیت است، تولید سبک زندگی و رفتار اجتماعی بوده که نقش استادان در این موضوع خیلی پررنگ است، ادامه داد: نسخه شفابخش در حل مشکلات کشور بی‌شک بسیج است و این موضوع را می‌توان از سخنان و رفتار مقام معظم رهبری دریافت به‌طوری که اگر در بیانات ایشان توجه داشته باشیم هر جا که نیاز ویژه‌ای احساس کنند اسم محور بسیج را می‌آورند یعنی نگاه رهبر معظم به بسیج نگاه ویژه است.

بسیج بزرگداشت نام و  تفکر است

فرهاد مصری نژاد سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد تیران نیز درباره واژه بسیج  گفت: بسیج بزرگداشت نام و  تفکر است، بزرگداشت آن چیزی که حضرت امام خمینی(ره) و امام خامنه‌ای درباره آن بسیار سخن گفتند و بسیار ارزش قائل شدند.
انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری آنا

اخبار فرهنگی

اطلاعیه ها

پیشخوان خدمات

پنل ثبت نام