امروز : یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۶:۲۴
عضو شورای سیاسی بسیج اساتید استان اصفهان گفت؛

اهل جهاد هوشمندانه در اصلاح سبک زندگی ورود پیدا کنند

عضو شورای سیاسی بسیج اساتید استان اصفهان اظهار کرد: امروز تلاش غرب را در ترویج سبک زندگی غربی می بینیم و زیانهای جبران ناپذیری را به کشور و نظام و انقلاب ما وارد کرده مقابله با این تلاش غرب حرکت جهادی می طلبد و باید هوشمندانه اهل جهاد ما ورود پیدا کنند.
اهل جهاد هوشمندانه در اصلاح سبک زندگی ورود پیدا کنند
یکشنبه | ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۲۱:۴۳ |
کد خبر : ۱۶۸۳ |
اخبار سازمان

به گزارش روابط عمومی بسیج اساتید استان اصفهان، حجت الاسلام محسن طالب پور در نشست تبیین رسالت بسیج و نقش اساتید بسیجی در تحقق گا دوم انقلاب و بصیرت افزایی که به  مناسبت هفته بسیج برگزار شد، با بیان این که دو جا در بیانیه گام دوم از واژه جهاد استفاده  شده است، یکی در موضوع علم، پژوهش و دوم سبک زندگی است، اظهار کرد: امروز تلاش غرب را در ترویج سبک زندگی غربی می بینیم و زیانهای جبران ناپذیری را به کشور و نظام و انقلاب ما وارد کرده مقابله با این تلاش غرب حرکت جهادی می طلبد و باید هوشمندانه اهل جهاد ما ورود پیدا کنند.  

حجت الاسلام طالب پور در ابتدای با بیان این که نقش و جایگاه و وظیفه بسیجیان مخصوصا دانشگاهیان بسیجی در تبیین و تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی موضوع بسیار مهمی است، گفت: مقام معظم رهبری در سال 1397 که این بیانیه را صادر کردند دو افق مهم هم مشخص و هم تبیین کردند. افق اول دهه پنجم انقلاب اسلامی بود و تحقق وعده حضرت امام (ره) مبنی بر ایجاد تمدن سازی و جهانی سازی اسلامی و هدف عالیتر و والاتری آمادگی برای طلوع خورشید ولایت عظمی حضرت صاحب الزمان (عج) است؛ یعنی نگاه مقام معظم رهبری اینقدر بلند و آرمانی است.

وی افزود: نکته دوم این که هر چند مقام معظم رهبری در این بیانیه قشر و گروه خاصی را مورد خطاب قرار ندادند و از همه اقشار همه افراد، گروهها، جناح ها و شخصیتها خواستند که به تبیین این بیانیه بپردازند و برای اجرایی شدن آن تلاش کنند، اما خطاب اصلی مقام معظم رهبری به جوانان است که بیش از 42 دوبار در این بیانیه از جوانها نام برده شده و چند بار این جمله را تکرار کرده اند که همه امید من در تحقق این بیانیه شما جوانان عزیز هستند.

عضو شورای سیاسی بسیج اساتید استان اصفهان خاطرنشان کرد: افرادی که فکر جوان و روح جوان دارند و توانایی کار دارند جوان هستند که در بین دانشگاهیان ما این شخصیتها و افراد فراوان هستند. ضمن این که  برخی از بندها و فصلها هفت گانه را می توان استنباط کرد که خطاب بیشتر به چه قشر و گروهی است.

 حجت الاسلام طالب پور اظهار کرد: مثلا موضوع علم و ورود به حوزه های علمی اشاره می کنند که گام اول برای تحقق این بیانیه علم و تحقیق و پژوهش است که حوزه های علمیه و دانشگاهها قطعا خطاب اصلی این فرمایش هستند. مقام معظم رهبری می فرمایند علم و فناوری و سنجه مهمی برای قدرت و استحکام و عزت هر کشور و دولتی محسوب می شود حتی در بعد نظامی و دفاعی هم امروز بیشتر فناوری نظامی، توانمندی و بروز بودن و فناوریها نو و جوان نظامی ملاک است.

عضو شورای سیاسی بسیج اساتید استان اصفهان با اشاره به این که در بیانیه گام دوم اشاره می شود که هنور به قله های دانش که باید به آن برسیم دست نیافتیم هر چند پیشرفتهای خوبی را در سالهای اخیر شاهد بودیم گفت: اما جمله مهم این است که می فرمایند این راه را باید با احساس مسئولیت و یک حرکتی جهادی پیش ببریم.

اهل جهاد پیش قراول تولید علم و فناوری و استفاده از آن باشند

 وی افزود: دو جا در بیانیه گام دوم از واژه جهاد استفاده می کنند، یکی در موضوع علم، پژوهش و دوم سبک زندگی است، پس باید جهاد علمی را به آن بپردازیم، دانشگاهیان، اساتید و مخصوصا بسیجیان که مصادیق اتم مجاهدین در راه خدا هستند باید در این عرصه ورود پیدا کنند و پیش قراول تولید علم و فناوری و استفاده از علم و تکنولوژی باشند.

اهل جهاد هوشمندانه در اصلاح سبک زندگی ورود پیدا کنند

 عضو شورای سیاسی بسیج اساتید استان اصفهان بیان کرد: در بحث اصلاح سبک زندگی نکات قابل توجهی اشاره شده و باز همین نکته را تکرار می کنند که ما امروز تلاش غرب را در ترویج سبک زندگی غربی می بینیم و زیانهای جبران ناپذیری را به کشور و نظام و انقلاب ما وارد کرده مقابله با این تلاش غرب باز حرکت جهادی می طلبد و باید هوشمندانه اهل جهاد ما ورود پیدا کنند.

متاسفانه خیلی از افراد حتی ابزارهای جنگ نرم را در زندگی خود وارد کرده اند

رئیس مجمع بسیجیان استان اصفهان عنوان کرد: امروز دشمن در جنگ نرم سعی کرده سبک زندگی مورد نظر خودش را در کل دنیا مخصوصا در کشورهای اسلامی و با محوریت جمهوری اسلامی ترویج بدهد، این که  مردم ما خیلی هنوز به خطر جنگ نرم به خوبی واقف نیستند این که متاسفانه خیلی از افراد حتی ابزارهای جنگ نرم را توی زندگی خود وارد کرده اند؛ دانشگاهیان و بسیجیان ما باید وارد این عرصه شوند با منطق، استدلال، مقاله و سخنرانی اصل جنگ نرم و خطر جنگ نرم و این تغییر سبک زندگی را به مردم معرفی کنند و تبیین کنند و تلاش کنند ایده بدهند.

عضو شورای سیاسی بسیج اساتید استان اصفهان افزود: البته در 5 فصل دیگر هم  وظایفی داریم، در تعمیق معنویت و اخلاق وظیفه داریم، در ترویج معارف دینی در ترویج آموزه ها و ارزشهای ایرانی اسلامی باید تلاش کنیم.  

رئیس مجمع بسیجیان استان اصفهان  با بیان این که در عرصه اقتصاد هم مقام معظم رهبری  بارها اشاره کردند که متخصصان، تحصیل کرده های دانشگاهی و نخبگان ورود پیدا کنند و طرح بدهند، گفت: البته طرح و برنامه کم نداریم اما به هر حال امروز در عرصه اقتصاد دشمنان ما سعی می کنند مرتب شیوه ها و روشهای جدید علیه ما اعمال کنند و هم برخی اشتباهات در داخل وجود دارد وشاهد هستیم  که  شتاب لازم برای مقابله با مشکلات اقتصادی نیست لذا دانشگاهیان باید در این عرصه هم ورود پیدا کنند.

وی اظهار کرد: در بحث سیاست به همین شکل هم سیاست داخلی و هم خارجی دانشگاهیان ما و بسیج اساتید  ما باید  هم در بصیرت افزایی جامعه در خصوص توطئه های دشمنان تلاش کنند.

عضو شورای سیاسی بسیج اساتید استان اصفهان افزود: مقام معظم رهبری در پیامی که به مناسبت هفته بسیج صادر کردند اشاره کرذند بسیج باید کید و مکر و توطئه های دشمن را خنثی کند لازمه آن این است که اول  دشمنی ها را بخوبی بشناسد بصیرت لازم نسبت به دشمن و توطئه های دشمن داشته باشد و بعد راههای مقابله را هم پیدا کنند و مقابله جدی با توطئه های دشمن داشته باشند همینطور در داخل  بالاخره مشکلاتی وجود دارد.

حجت الاسلام طالب پور اظهار کرد: در موضوع عدالتخواهی و مبارزه با فساد هم جنبش عدالتخواهی و مطالبه گری الحمد الله در دانشگاهها فعال است اما باید دقت بیشتر و بازنگری بشود،  بویژه مطالبه گری  و به تعبیری سوت زنی هم باید ورود کنند.

وی گفت: امروز وظیفه داریم پمپاژ در جامعه امید بکنیم دانشگاهیان نقش بسیارمهمی دارند توجیه علمی و منطقی باید داشته باشند.

وی ادامه داد: حوزه اقتصاد، فرهنگ و امنیت سه موضوع مهم است، در اقتصاد هم در حوزه نظری و هم عملی باید نقش ایفا کرد، فرهنگی هم ترویج فرهنگ و هم مقابله با فرهنگ غرب ضرورت دارد.

حجت الاسلام طالب پور  اظهار کرد: در عرصه امنیتی دشمن امروز وقتی نمی تواند در عرصه نظامی با ما به مقابله بپردازد در عرصه امنیتی ورود پیدا می کند می خواهد فضای حاکم بر جامعه را امنیتی بکند به اشکال مختلف تلاش می کند، که در این ایام کرونا باید توجه لازم را به جوانها و دانشجویان داشته باشیم.

وی با اشاره به انتخابات امریکا، خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری  فرمودند برای رفع تحریم و برداشتن رفع موانع دو راهکار داشتیم  این که از روشها مذاکره به این مقصود برسیم روش اول را مسئولان ما رفتند هفت سال معطل مذاکره شدند، پس وقت آن رسیده که بطور جد به راهکارهای عملی داخل کشور بپردازیم که تبیین این هم به عهده دانشگاهیان حوزوی ها و نخبگان است.

وی در پایان سه راهکار در قبال بیانیه گام دوم را تبیین بیانیه، بومی سازی و پیدا کردن راهکارهای عملی عنوان کرد. 

انتهای پیام/

اخبار فرهنگی

اطلاعیه ها

پیشخوان خدمات

پنل ثبت نام