امروز : جمعه ۲۲ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۴۰
در نشست خبری مطرح شد

تشکیل پنج اندیشکده تخصصی توسط بسیج اساتید

پنج اندیشکده علمی و تخصصی در راستای حل مسائل و مشکلات این استان توسط این نهاد تشکیل خواهد شد.
تشکیل پنج اندیشکده تخصصی توسط بسیج اساتید
چهارشنبه | ۱۳۹۷/۰۳/۳۰ - ۱۷:۱۲ |
کد خبر : ۵۴۹ |
دسته بندی نشده

به گزارش ایرنا، ' محمد باقری ' روز چهارشنبه در نشست خبری به مناسبت گرامیداشت سالروز شهادت دکتر چمران و تشکیل بسیج اساتید، حل مسائل با استفاده از ظرفیت علمی، اعتقادی و جایگاه اساتید دانشگاهها از مهمترین رویکردهای بسیج اساتید بیان کرد. 
وی افزود: در این راستا اندیشکده های علمی و کارگروه های تخصصی در حوزه های مختلف تشکیل می شود که اولین اندیشکده تخصصی به صورت خاص در حوزه شهر اسلامی فردا ( پنجشنبه) همزمان با برگزاری آیین بزرگداشت استاد تراز انقلاب اسلامی، افتتاح خواهد شد.
مسئول سازمان بسیج اساتید استان اصفهان گفت: پنج مسئله مهم و اولویت دار استان اصفهان در دستور کار بسیج اساتید استان و اندیشکده های علمی و تخصصی این سازمان قرار دارد.
وی افزود: مسئله آب و منابع طبیعی با محوریت دانشگاه صنعتی اصفهان، فناوری های نوین با محوریت دانشگاه اصفهان، فرهنگ و تمدن و شهر اسلامی با محوریت دانشگاه هنر و تحول در علوم اسلامی با محوریت دانشگاه آزاد اسلامی استان از مهمترین موضوعاتی است که توسط سازمان بسیج اساتید اصفهان پیگیری می شود.
باقری با بیان اینکه این اندیشکده ها ذیل کانون های بسیج اساتید در دانشگاههای مهم استان تشکیل می شوند اظهارکرد: کارگروه های تخصصی هم در زمینه اقتصاد، آسیب های اجتماعی، آب، نوآوری های علمی، تمدن پژوهی و پیوست نگاری فرهنگی بصورت تخصصی در کانون های بسیج اساتید راه اندازی شده است.
وی گفت: امسال کارگروه های تخصصی فعالیت هایی را بصورت ویژه در حوزه حمایت از کالای ایرانی انجام داده اند و در راستای حمایت از کالای ایرانی فرهنگ سازی می کنند و قدم های مثبتی را در این زمینه برداشته اند.
باقری افزود: مسئله یابی و حل مسئله با رویکردهای تحول و اثربخشی فعالیت های مجموعه بسیج اساتید در حوزه های مختلف از مهمترین اهداف این سازمان محسوب می شود.
مسئول سازمان بسیج اساتید استان اصفهان گفت: امسال مراسم روز ملّی بسیج اساتید با عنوان آئین بزرگداشت استاد تراز انقلاب اسلامی در دانشکده فنی شهید مهاجر برگزار می‌شود.
وی افزود: این مراسم فردا ( پنجشنبه) در سالن اجتماعات دانشکده فنی شهید مهاجر با حضور استادان و فرهیختگان دانشگاهی برگزار خواهد شد.
باقری اظهار کرد: در این مراسم از خانواده های شهدای مدافع حرم و بیش از 40 نفر از اساتید بسیجی استان اصفهان در حوزه های علمی، اندیشه ای، فرهنگی، بصیرت افزایی، جنگ نرم و معرفت افزایی تجلیل خواهد شد.
وی با بیان اینکه از مجموع حدود 10 هزار عضو هیات علمی دانشگاه های استان اصفهان حدود 4 هزار نفر عضو سازمان بسیج اساتید هستند گفت: عضویت و جذب اساتید دانشگاه ها در این تشکیلات در سال 96 نسبت به سال گذشته پیشرفت 10 درصدی پیدا کرده است.
مسئول سازمان بسیج اساتید استان اصفهان با بیان اینکه در حال حاضر در بیش از 93 دانشگاه و مراکز آموزش عالی این استان دفتر و کانون بسیج اساتید وجود دارد گفت: جذب اساتید به بسیج، به دور از هرگونه سلایق سیاسی یکی از اهداف مهم بسیج اساتید محسوب می شود.
31 خرداد سالروز شهادت شهید مصطفی چمران، روز بسیج اساتید نامگذاری شده است. 
ت 7150 / 2093

اخبار فرهنگی

اطلاعیه ها

پیشخوان خدمات

پنل ثبت نام