امروز : جمعه ۲۲ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۲۷
واکنش سیدمحمد حسینی به نامه اصلاح‌طلبان؛

راهکار شما غیرعاقلانه و ذلیلانه است

دبیرکل کانون دانشگاهیان ایران اسلامی با غیرعاقلانه و ذلیلانه خواندن نامه پیشنهادی جمعی از اصلاح طلبان برای مذاکره مستقیم با آمریکا، گفت: کسانی که فکر می‌کنند با عقب‌نشینی در برابر دشمن مشکلاتمان حل می‌شود یا تحلیل درستی ندارند یا خائن هستند.
راهکار شما غیرعاقلانه و ذلیلانه است
پنج شنبه | ۱۳۹۷/۰۳/۳۱ - ۲۲:۰۳ |
کد خبر : ۵۵۲ |
دسته بندی نشده

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، سید محمد حسینی عصر امروز در آیین بزرگداشت استاد تراز انقلاب اسلامی در اصفهان اظهار داشت: ما باید امثال شهید چمران که همچون شیر در میدان‌ها بود، شهید طهرانی مقدم، علیمحمدی، شهریاری، احمدی روشن و ... که در راه اعتلای نظام و انقلاب گام برداشتند را به‌عنوان الگو و اسوه خود قرار دهیم.

وی با بیان اینکه ظواهر دنیوی در نظر امثال شهید چمران و شهدای انقلاب اسلامی حقیر بود، گفت: این شهدا هر چه داشتند در ارتباط با خداوند به دست آوردند، آن‌ها مطیع محض امر ولایت بودند.

دبیرکل کانون دانشگاهیان ایران اسلامی با اشاره به برخی دیگر از شاخصه‌های استاد تراز انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: این شخص در دوراهی‌های انتخابی مسیری که در پی هوای نفس خودش است را ترک می‌کند و دوگانگی در گفتار ندارد.

 

راهکار شما غیرعاقلانه و ذلیلانه است

تعمد برخی برای ایجاد مشکلات اقتصادی در کشور

وی راه برون‌رفت از مشکلات اقتصادی امروز را داشتن مدیرانی با روحیه انقلابی و جهادی عنوان کرد و گفت: کسانی که به دنبال حقوق‌های نجومی و ظواهر دنیوی هستند نمی‌توانند گره‌گشای کار مردم باشند.

حسینی به نوسانات شدید قیمت‌ها در سال جدید اشاره و تصریح کرد: عدم اتخاذ تدابیر درست در این زمینه مؤثر است ولی کسانی که از علم اقتصاد سر درمی‌آورند معتقدند برخی‌ها تعمداً دنبال هستند تا چنین وضعیتی بر کشور حاکم باشد؛ اگر روحیه انقلابی نباشد شاهد چنین مشکلاتی خواهیم بود.

وی به دیدار روز گذشته رئیس، نمایندگان و کارکنان مجلس شورای اسلامی با رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و گفت: مسئولان باید همواره استقلال و اعتلای کشور و حفظ حقوق ملت را مدنظر داشته باشند.

تلنگر رهبر معظم انقلاب اسلامی به نمایندگان

دبیر کل کانون دانشگاهیان ایران اسلامی بیانات مقام معظم رهبری را تلنگری به نمایندگان در خصوص پیوستن به برخی از کنوانسیون‌ها و معاهدات عنوان کرد و ادامه داد: شاهد هستید که گروه‌هایی ضدانقلاب چگونه در خصوص اعدام «محمد ثلات» مظلوم‌نمایی می‌کنند.

وی به لزوم روشنگری و بصیرت در بین بسیج اساتید تأکید کرد و گفت: جبهه دشمن با تشکیل لشکرهای سایبری به انقلاب اسلامی هجمه وارد می‌کنند.

واکنش حسینی به نامه اصلاح‌طلبان

حسینی به نامه برخی از اصلاح‌طلبان برای انجام مذاکره مستقیم با آمریکا واکنش نشان داد و اظهار داشت: بعد از 5 سال معطل گذاشتن کشور و وخیم‌تر شدن وضعیت معیشت کشور این چه خواسته‌ای که مجدداً طرح می‌کنند؛ عده‌ای در داخل همراه با آمریکایی‌ها هستند.

وی تصریح کرد: اگر نیروهای متدین به‌موقع واکنش نشان ندهند آن‌ها جری‌تر می‌شوند و به جسارت و گستاخی خود ادامه می‌دهند؛ نمونه این مسئله را در مجلس ششم دیدید.

دبیرکل کانون دانشگاهیان ایران اسلامی با بیان اینکه این راهکار علاوه بر غیرعاقلانه، ذلیلانه نیز هست، گفت: توافق سعدآباد را به یاد دارید؛ دوباره گفته شد که اروپایی‌ها کاره‌ای نیستند و باید با کدخدا مذاکره کنیم.

وی تأکید کرد: نیروهای باانگیزه، مؤمن، متعهد و سخت‌کوش وضعیت علمی و فناوری انقلاب اسلامی را اعتلا دادند.

عقب‌نشینی در برابر دشمن او را گستاخ‌تر می‌کند

حسینی به عهدشکنی آمریکایی‌ها در خصوص برجام و مواقع دیگر اشاره کرد و گفت: کسانی که فکر می‌کنند با عقب‌نشینی در برابر دشمن مشکلاتمان حل می‌شود یا تحلیل درستی ندارند یا اینکه نفوذی و خائن هستند.

وی با اشاره به FATF، اظهار داشت: این معاهده ابزاری در دست دشمن برای فشار آوردن به جمهوری اسلامی است؛ برخی می‌خواهند به دست خودمان خودتحریمی در کشور اتفاق بیفتد.

دبیر کل کانون دانشگاهیان ایران اسلامی با بیان اینکه انقلاب اسلامی حرکت جدیدی را در جهان ایجاد کرد، گفت: جنگ امروز جنگ علمی و اقتصادی است و دانشگاه می‌تواند در رفع این مشکلات پیشگام باشد و راهکار دهد.

وی با تمسخر نتانیاهو گفت: کار به‌جایی رسیده که او برای رفع مشکل آب ایران ابراز دلسوزی می‌کند.

حسینی وظیفه اساسی دانشگاه را درگیر شدن برای رفع نیازهای روز جامعه عنوان و تأکید کرد: دشمن اگر قوت و اقتدار ما را ببیند در برابر ما کوتاه خواهد آمد ولی اگر عقب‌نشینی کنیم آن‌ها گستاخ‌تر خواهند شد.

خدمتگزاری شبانه‌روزی نشان از روحیه بسیجی دارد

وی با بیان اینکه روحیه بسیجی یعنی اینکه در تمام شبانه‌روز آماده برای خدمتگزاری باشیم، گفت: بصیرت مردم باید به‌گونه‌ای باشد که اگر مسئولی خواست خلاف منافع ملی تصمیمی بگیرد به پا خاسته و در برابر آن سکوت نکنند.

دبیر کل کانون دانشگاهیان ایران اسلامی با بیان اینکه متأسفانه برخی قبله آمالشان غرب است، خاطرنشان کرد: برخی در مجلس به دنبال تصویب مواردی به تبعیت از الگوهایی که در غرب است، هستند.

وی مجدداً به نامه 100 نفری اصلاح‌طلبان اشاره کرد و اظهار داشت: شاهد بودید که بلافاصله رسانه بی‌بی‌سی دراین‌باره میزگرد گذاشت و طوری افکار را منحرف می‌کنند که برخی فکر می‌کنند تنها راه نجات کشور در همین مسئله است.

حسینی به بیانات مقتدرانه رهبر معظم انقلاب در برابر جبهه استکبار و در رأس آن آمریکا اشاره و تصریح کرد: ایشان خطاب به این قدرت‌های پوشالین گفتند دیگر دوران بزن و دررو تمام شده است؛ ما نباید از توپ‌وتشر آن‌ها هراسی داشته باشیم.

وی به لزوم حمایت جمهوری اسلامی از جبهه مقاومت تأکید کرد و گفت: شاهد هستید که ملت مظلوم یمن چگونه به خاک و خون کشیده شده‌اند.

چرخ اقتصاد را به حرکت دربیاورید بعد مدعی چوب لای چرخ گذاشتن شوید

دبیر کل کانون دانشگاهیان ایران اسلامی مشکلات اقتصادی را ناشی از بی‌تدبیری دانست، اظهار داشت: مدام شانتاژ می‌کنند که چوب لای چرخ می‌کنند، بدانند همه نهادهای انقلابی کشور به دنبال اعتلای کشور و رفع مشکلات هستند، شما ابتدا چرخ را از حالت سکون خارج کنید بعد مدعی شوید.

وی عنوان کرد: تربیت نسل آینده از اهمیت بسزایی برخوردار است، معلم و استاد نیز که به‌عنوان پدر دانش‌آموز و دانشجو به‌حساب می‌آیند باید در این مسئله حساسیت داشته باشند.

حسینی تصریح کرد: مسئولان کشور نباید به خود تزلزل و تردید راه دهند و مانند نسل دفاع مقدس باروحیه جهادی کارها را پیش ببرند.

اخبار فرهنگی

اطلاعیه ها

پیشخوان خدمات

پنل ثبت نام