امروز : دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۵:۵۵
جعفری مطرح کرد:

روز ۲۲ بهمن، با صدور بیانیه گام دوم انقلاب تجلی دیگری پیدا کرد

معاون فرهنگی سازمان بسیج اساتید استان اصفهان و دانشیار گروه تاریخ دانشگاه اصفهان در سمینار علمی و تخصصی یک روزه "آموزه های دفاع مقدس و نقش اساتید در بیانیه گام دوم" گفت: 22 بهمن با صدور بیانیه گام دوم انقلاب در یک صورت و شمایل جدیدی دوباره متبلور شد .
روز 22  بهمن، با صدور بیانیه گام دوم انقلاب تجلی دیگری پیدا کرد
چهارشنبه | ۱۳۹۸/۰۲/۱۸ - ۰۹:۳۷ |
کد خبر : ۸۷۶ |
یادداشت

به گزارش مدیرکانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت آباد: محمد باقری با تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان گفت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت آباد با 40 رشته محل که بخشی از آن ها در مقطع تحصیلات تکمیلی است در حال خدمت رسانی به جامعه علمی استان اصفهان است. وی افزود مصادف با ایام نکوداشت مقام استاد و معل، اولین مرکز رشد و فناوریی های نوین این واحد دانشگاهی افتتاح خواهد شد.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت آباد ب ااشاره به برگزاری سمینار علمی و تخصصی اظهار کرد: افزود: در نگاه شهید مطهری از هر زاویه ای که به علم نگاه کنیم، اگر منجر به خداباوری شود این علم ارزشمند است در غیر این صورت اصلا علم نیست و شهادت ایشان مهر تاییدی بر این باور بود و شهادت شهید مطهری مرحله تکامل و تجلی عبادت عملی و علمی بود. ایشان همواره تاکید داشتند ستایشگر معلمی هستند که اندیشیدن را به من بیاموزد نه اندیشه ها را.

وی با اشاره به تاریخ انقلاب اسلامی ایران اظهار کرد:  در صفحات تقویم ایران برخی صفحات بسیار درخشان است و این درخشانی دلایل متعددی مانند واقعه های ملی و مذهبی، موفقیت ها، پاسداشت ها و حادثه های ماندگار دارد. یکی از این نمونه ها 22 بهمن 57 است که چهار دهه در تاریخ ایران اسلامی می درخشد و در 22 بهمن 97 در یک صورت و شمایل جدیدی دوباره متبلور شد و آن صدور بیانیه گام دوم توسط رهبر معظم انقلاب بود.

جعفری با توصیه به مطالعه جدی بیانیه گام دوم اظهار کرد: تکلیف همه ما به عنوان یک ایرانی مسلمان، یک انقلابی متعهد به اصول نظام ولایی و یک مدرس دانشگاه این است که بیانیه را بخوانیم و به مخاطبین انتقال دهیم. ماموریتهای نسل جوان برای چهل سال دوم انقلاب اسلامی باید از طریق این بیانیه تبیین شود.

دانشیار گروه تاریخ دانشگاه اصفهان با اشاره به عزت ملی در روابط خارجی و مرز بندی با دشمن در بیانیه گام دوم افزود: بر اساس مدل غربی هاگت کشوری که بزرگتر باشد، منابع بیشتری داشته باشد و یا جمعیت بیشتری داشته باشد قدرتمند تر و مقتدرتر است. این چیزی است که در نظام های جهانی به عنوان عوامل اقتدار و عزت یک کشور معرفی شده است. اما در مبانی دینی و نظام مقدس جمهوری اسلامی علاوه بر این موارد و بالاتر از اینها آنچه که باعث عزت و اقتدار یک نظام و کشور می شود بر اساس سوره مبارک منافقون وجود مومنین است. چرا که مومنین در برابر آنچه که نشان دهنده سلطه دشمن است می ایستند و فقط از خداوند می ترسند.

وی با اشاره به تاریخ معاصر ایران گفت: از شما درخواست می کنم علاوه بر تاریخ اسلام، تاریخ معاصر ایران را نیز مطاله کنید. در تاریخ قاجار، ناصرالدین شاه مقتدرترین شاه قاجار از درماندگی خود در سفر به شمال و جنوب کشور به خاطر ممانعت سفرای روسیه و انگلستان خبر می دهد. محمدعلی شاه مستبدترین شاه قاجار برای حفظ جان خود مجبور           می شود به سفارت روسیه پناهنده شود و همان زمان شیخ فضل الله نوری حاضر به نجات جانش تحت لوای پرچم عثمانی نمی شود و می گوید یک عمر زیر بیرق اسلام بودم حالا بروم زیر بیرق کفر. همینطور دوران پهلوی که از وادادگی و وابستگی و عقب ماندگی پر است.

وی با اشاره به سخنان  رهبر معظم انقلاب افزود: در سخنان ایشان از سال 1381 تاکنون، عزت ملی در مباحثی چون عرصه مدیریت کلان و خرد کشور، عرصه اقتصادی، عرصه علم، سیاست خارجی، فرهنگ عمومی ملی و پای بندی به سنت های خودی قابل دستیابی بوده و اینکه عزت ملی ترجمه عملی در همه عرصه های زندگی است.

 

اخبار فرهنگی

اطلاعیه ها

پیشخوان خدمات

پنل ثبت نام