امروز : سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۵۳
ایرنا»مسئول بسیج اساتید استان اصفهان:

روز قدس به نماد بین الملل برای دفاع از مظلوم تبدیل شد

رییس بسیج استادان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی اصفهان گفت: روز جهانی قدس به نمادی بین الملل برای دفاع از مظلوم و مقاومت در برابر ظالم تبدیل شده است.
روز قدس به نماد بین الملل برای دفاع از مظلوم تبدیل شد
شنبه | ۱۳۹۸/۰۳/۱۸ - ۰۹:۱۷ |
کد خبر : ۹۰۸ |
یادداشت

محمد باقری روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: راهپیمایی روز قدس یکی از نمادهای ماندگار تاریخ در ۴۰ سال اخیر می باشد که به عنوان دیدگاه ارزشمندی در بین همه کشورهای مسلمان و غیر مسلمان جایگاه خود را یافته است.

 

وی اظهار داشت: تدبیر امام راحل (ره) برای نامگذاری روز جهانی قدس باعث شد که مساله قدس و فلسطین از حالت منطقه ای به جهانی تبدیل شود و همه کشورها نسبت به ظلم و مظلوم حساس شوند و این روز گرامی داشته شود.

 

باقری با اشاره به اینکه در بسیاری از کشورها حتی اگر راهپیمایی در این روز نداشته باشند اما بیانیه و موضع خود درباره مساله فلسطین و اعمال شنیع رژیم صهیونیست را اعلام می کنند، اضافه کرد: دفاع از مردم مظلوم فلسطین مختص به ایران نیست و این مقاومت بین المللی در بسیاری از کشورها دیده می شود.

 

رییس بسیج استادان اصفهان تصریح کرد: برخی کشورهای به ظاهر اسلامی بدلیل سیاست های نادرست با رژیم صهیونیست تعامل دارند و از حق غصب شده مردم فلسطین می گذرند که این زنگ خطری برای آن کشورهاست.

 

وی با بیان اینکه دفاع از مظلوم یک مسئله توصیه شده در دین اسلام است، تاکید کرد: وظیفه همه آحاد مردم بویژه جامعه نخبگان و دانشگاهیان کشورمان این است که حضور جدی و پر شوری در راهپیمایی روز قدس با هدف حمایت از مقاومت و محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی و حامیان آن داشته باشند.

 

باقری ادامه داد: مردم در ۴۰ سال گذشته با وجود همه هجمه ها علیه کشورمان همواره حضور پر رنگی در راهپیمایی روز جهانی قدس داشتند و اهداف دشمنان را نقش بر آب کردند.

 

روز جهانی قدس آخرین جمعه ماه رمضان است که امام خمینی (ره) در سال ۱۳۵۸ آن را روزی رسمی برای حمایت از مردم فلسطین دانست و از مسلمانان جهان خواست که برای کوتاه کردن دست رژیم صهیونیست و پشتیبانان آن به هم بپیوندند.

 

۳۰۱۱/‏۶۰۲۶/

برچسب ها :

اخبار فرهنگی

اطلاعیه ها

پیشخوان خدمات

پنل ثبت نام