امروز : سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۱
در راستای روحیه حل المسائلی صورت گرفت.

فراخوان بسیج اساتید برای شناسایی چالش‌های استانی و ملی

معاون پژوهشی بسیج اساتید دانشگاه صنعتی اصفهان گفت: اولین فراخوان عمومی بسیج اساتید برای مشارکت اعضای هیأت علمی دانشگاه صنعتی در شناسایی چالش‌های استانی و ملی با ارائه راهکارهای کاربردی داده شده تا اساتید تا پایان شهریور ماه 1398 طرح‌های پیشنهادی را ارسال کنند .
فراخوان بسیج اساتید برای شناسایی چالش‌های استانی و ملی
شنبه | ۱۳۹۸/۰۶/۲۳ - ۰۹:۳۰ |
کد خبر : ۹۸۸ |
یادداشت

عبدالرحیم محرابی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار کرد: اگر توانمندی‌های اعضای هیأت علمی دانشگاه صنعتی اصفهان را با چالش‌های فراوان موجود در کشور در زمینه بانکداری، بیمه، صنعت، تولید و... را در کنار هم قرار بدهیم متوجه می‌شویم که یک حلقه مفقوده‌ای بین توانمندی اعضای هیأت علمی دانشگاه صنعتی و رویکرد حل این چالش‌ها وجود دارد.

معاون پژوهشی بسیج اساتید دانشگاه صنعتی اصفهان گفت: نقش بسیج اساتید در این خصوص این است که از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های اعضای هیأت علمی دانشگاه صنعتی اصفهان برای حل چالش‌های موجود در درون استان، کشور و منطقه استفاده کند.

وی افزود: بنابراین بسیج اساتید تصمیم گرفت با این رویکرد که بتواند تسهیلات یا ارتباطی را فراهم کند تا اعضای هیأت علمی ایده‌ها، اندیشه‌ها، رویکردها و راهکارهایی که منجر به حل چالش‌های کشور می‌شود را در معرض مسؤولان و افراد دخیل در صنعت قرار دهند که این چالش‌ها به نحو مقتضی حل شود.

محرابی خاطرنشان ساخت: در واقع مشکل کشور ما این است که اساتیدی که به طور بالقوه ایده یا راهکارهای متفاوتی برای حل مشکلات موجود دارند در زمانی که بخواهد این ایده‌ها را به مرحله عمل برسد در دست‌اندازهای بوروکراتیک اداری یا دیوان‌سالاری اداری و در چتر عدم توجه مسؤولان متوقف شده و به مرحله اجرا نمی‌رسد، بسیج اساتید با نقش تسهیل‌کنندگی در این کار ورود پیدا کرده است.

معاون پژوهشی بسیج اساتید دانشگاه صنعتی اصفهان عنوان کرد: در طرحی که بسیج اساتید دانشگاه صنعتی اصفهان ارائه کرده از یک طرف با مسؤولان استانی و کشوری یا افرادی که در بخش‌های تولید، صنعت، کشاورزی و منابع طبیعی دستی دارند و می‌توانند کاری انجام دهند ارتباط گرفته و از طرفی دیگر توانمندی‌های اساتید هیأت علمی را در قالب طرح‌ها، پروژه‌ها، راهکار یا راهبردها را جمع‌آوری کرده و دست آن‌ها را دست هم قرار بدهد.

وی یادآور شد: بسیج اساتید در نظر دارد در این طرح تسهیل‌کننده رابطه بین اساتید دانشگاه صنعتی اصفهان و مسؤولان باشد، مسؤولان تصمیم گیر و تصمیم سازی که با منابع مالی که در اختیار دارند می‌توانند چالش‌ها را برطرف کنند، بسیج اساتید بدون اینکه خود وارد شود با این رویکرد به کمک حل بحران‌ها، مشکلات و چالش‌هایی که گریبان‌گیر کشور هست، آمده است.

محرابی اذعان داشت: بسیج اساتید اقدام به استفاده از توانمندی‌های فوق‌العاده زیاد و روحیه جهادی و روحیه خدمتگزاری اساتید هیأت علمی دانشگاه صنعتی که می‌توانند به کشور خدمت کنند اما دچار سرگردانی بوروکراتیک اداری هستند و کشور نمی‌تواند به این دلیل از ظرفیت آن‌ها استفاده کند کرده تا این ایده‌ها را در دید مسؤولان قرار بدهد که از این ظرفیت بالقوه بهره ببرند.

معاون پژوهشی بسیج اساتید دانشگاه صنعتی اصفهان تصریح کرد: اولین فراخوان عمومی بسیج اساتید برای مشارکت اعضای هیأت علمی در شناسایی چالش‌های استانی و ملی با ارائه راهکارهای کاربردی داده شده است تا اساتید دانشگاه صنعتی اصفهان تا پایان شهریور ماه 1398 خلاصه طرح‌های پیشنهادی خود را به آدرس پست الکترونیکی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید ارسال کنند تا با همت اساتید زمینه رشد و ارتقا تعاملات دانشگاه برای ایفای نقش مؤثرتر دانشگاه در حال چالش‌های حال بیش از پیش فراهم آید.

وی در خصوص این فراخوان عمومی بیان کرد: بعد از این زمان کوتاه ایده‌های ارسال شده مورد آمایش و پالایش قرار می‌گیرد تا با ایده‌هایی که راحت‌تر می‌توانند به مرحله اجرا برسند و چالش اساسی را مورد هدف قرار بدهند شروع به کار کنیم و به دنبال این برویم که از چه طریقی می‌شود با مسؤولان مرتبط ارتباط گرفت.

محرابی با اشاره به طرح‌های مورد نظر بسیج اساتید در آینده مطرح کرد: در نظر داریم در آینده سامانه‌ای طراحی شود که اساتید بتوانند به صورت خودکار ایده‌ها و راهکارها یا کارهای گروهی خود را بر اساس تخصص خود در سامانه بارگذاری کنند و بعد از ملاحظه این ایده‌ها توسط بسیج اساتید، طی مراحل انتخاب و دعوت از اساتید برای توضیحات بیشتر و پخته‌تر شدن طرح اقدام به از بین بردن این حلقه مفقوده شود.

معاون پژوهشی بسیج اساتید دانشگاه صنعتی اصفهان گفت: این طرح در انتها توسط بسیج اساتید برای مسؤولان ارسال و پیگیری این قبیل مسائل توسط بسیج اساتید انجام می‌شود تا مشکلات درون دستگاه‌های اجرایی توسط این طرح‌ها به صورت مقتضی حل شود.

اخبار فرهنگی

اطلاعیه ها

پیشخوان خدمات

پنل ثبت نام