امروز : سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۳
به منظور جهاد مقدس علیه ویروس منحوس کرونا؛

دستیابی محققان اصفهانی به تکنولوژی ساخت دستگاه خط تولید ماسک

اولین دستگاه تولید ماسک در کشور توسط محققان شرکت دانش بنیان بهیار صنعت سپاهان مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان طراحی و ساخته شد.
دستیابی محققان اصفهانی به تکنولوژی ساخت دستگاه خط تولید ماسک
سه شنبه | ۱۳۹۸/۱۲/۲۰ - ۱۸:۲۵ |
کد خبر : ۱۲۲۰ |
اخبار

به گزارش روابط عمومی بسیج اساتید استان اصفهان، اولین دستگاه تولید ماسک در کشور توسط محققان شرکت دانش بنیان بهیار صنعت سپاهان مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان طراحی و ساخته شد.

فرید نجات بخش مدیر عامل این شرکت گفت: این دستگاه در طی 10 روز با تلاش شبانه روزی محققان این شرکت طراحی و ساخته شد.

نجات بخش با تصریح این که در شرایط فعلی و با توجه افزایش نیاز خط تولید ماسک در کشور از نظر فنی با مشکلات زیادی  روبرو شده است، افزود: ساخت این دستگاه با اعلام نیاز وزارت بهداشت و برای رفع نیاز کشور ساخته شد. 

وی با بیان این که تکنولوژی ساخت این دستگاه در اختیار کشورهای اروپایی و چین قرار دارد و خرید این تکنولوژی برای کشور ما غیر ممکن بود، تصریح کرد: با نصب وراه اندازی این دستگاه در هر ثانیه دو ماسک در کشور تولید می شود.

نجات بخش با بیان این که با دستیابی به دانش ساخت دستگاه تولید ماسک تعداد 8 خط تولید هم راه اندازی شده است، اظهار داشت: این یک کار بی نظیر در دنیا است و با دستیابی به این تکنولوژی محققان ما ماهانه قادر به ساخت 20 دستگاه تولید ماسک هستند، قیمت این دستگاه نیز نسبت به نمونه خارجی یک دوم است.

شرکت بهیار صنعت سپاهان در حوزه تجهیزات پزشکی فعالیت دارد تا به حال هم توانسته 80 نوع محصول هایتک در این حوزه تولید کند و1200 بیمارستان  کشور مصرف کننده دستاوردها و محصولات بهیار صنعت سپاهان هستند.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری علم و فناوری

اخبار فرهنگی

اطلاعیه ها

پیشخوان خدمات

پنل ثبت نام