امروز : یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ ساعت ۰۳:۴۹
صدور بیانیه بسيج اساتيد استان اصفهان بمناسبت روز عفاف و حجاب

امام خامنه ای :حفظ حجاب و حفظ عفت، حفظ خط اسلام و ایمان مردم است.

در یک نگاه اجمالی به انواع حملات دشمن به حوزه فرهنگ و دین همواره حجاب و عفاف یکی از مهمترین اهداف نظام استکباری جهت ضربه زدن به اسلام و نظام اسلامی بوده است. این محور از دوران کشف حجاب تاکنون به شکلهای مختلف بر اساس شرایط روز ادامه داشته و هر روز هجمه سنگین تر می شود...
امام خامنه ای :حفظ حجاب و حفظ عفت، حفظ خط اسلام و ایمان مردم است.
پنج شنبه | ۱۳۹۸/۰۴/۲۷ - ۰۸:۳۵ |
کد خبر : ۹۶۱ |
بیانیه ها

بیانیه بسیج اساتید بمناسبت روز عفاف و حجاب

حفظ حجاب و حفظ عفت، حفظ خط اسلام و ایمان مردم است. (مقام عظمای ولایت حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای )

در یک نگاه اجمالی به انواع حملات دشمن به حوزه فرهنگ و دین همواره حجاب و عفاف یکی از مهمترین اهداف نظام استکباری جهت ضربه زدن به اسلام و نظام اسلامی بوده است. این محور از دوران کشف حجاب تاکنون به شکلهای مختلف بر اساس شرایط روز ادامه داشته و هر روز هجمه سنگین تر می شود.

تاکید علمای دین و بویژه رهبر معظم انقلاب بر حوزه عفاف و حجاب نیز در راستای مقابله با این حمله دشمن می باشد. متاسفانه در این حوزه و در این جنگ فرهنگی و این هدف دشمن مانند بعضی از حوزه های دیگر علیرغم تبیین روش و منش دشمنان از سوی فرماندهی معظم کل قوا اقدام موثری از سوی مسئولین ذیربط صورت نپذیرفته است و این جبهه با خلا برنامه ریزی و اجراء صحیح و درست روبرو بوده است. در آموزش و پرورش، صدا و سیما، سازمان تبلیغات، دانشگاهها و حوزه ها هیچ برنامه مشخص، منسجم و موثری در40 سال گذشته در این خصوص مشاهده نشده است و حتی گاهی این مهم با حرکتها و برنامه های نسنجیده تبدیل به ابزار دشمن در جهت نفوذ بیشتر در تفکر بخشی از مردم و جوانان شده است.

ورود به این حوزه نیازمند مطالعات علمی، آسیب شناسی و شناخت دقیق روش دشمن و در نهایت ارائه محصولات فرهنگی مختلف اعم از محصولات فرهنگی، پوشش و لباس و غیره می باشد که یک نگاه کلی ضعف در همه حوزه های مربوطه به عفاف و حجاب را نشان می دهد.

در راستای حفظ و ترویج حجاب آنچه که بیش از همه چیز موثر است همت و نگاه بانوان محترم جامعه اسلامیست. بانوان محترم ضمن شناخت هجمه دشمن و درک صحیح علت اصرار دشمن در این حوزه باید تلاش نمایند که با حفظ عفت خود در جهت ترویج حجاب و عفاف بین نسل جوان تمامی تلاش خود را بکار ببندد و مطیع اوامر ولی امر مسلمین باشند تا در درگاه الهی سربلند بیرون آیند.

بسیج اساتید استان اصفهان ضمن گرامیداشت شهدای انقلاب اسلامی بعنوان بزرگترین پاسداران حوزه عفاف و حجاب به دستگاههای مسئول، اساتید و علما هشدار می دهد که ادامه وضعیت انفعالی در حوزه های مختلف فرهنگی و بویژه حجاب و عفاف ضربات سنگینی را بر پیکر اجتماع و بویژه جوانان وارد خواهد ساخت و لذا لازمست در این حوزه فعالیتهای موثری در چارچوب منویات رهبر معظم انقلاب صورت پذیرد. همچنین اساتید بسیجی آمادگی خود را در جهت حضور علمی در راستای ترویج فرهنگی دینی با نگاه تخصصی و تولید محتواها و محصولات فرهنگی اعلام می دارد.

 

برچسب ها :

اخبار فرهنگی

اطلاعیه ها

پیشخوان خدمات

پنل ثبت نام